Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 02:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Pierwszy aparat 
Autor Wiadomość
Post Pierwszy aparat
Jestem amatorem i planuję zakup swojego pierwszego aparatu cyfrowego. Trochę przeszukałem sieć i znalazłem pare ciekawych modeli. Mam do was pytanie czy dla amatora wystarczy canon a60 czy lepiej dopłacić i kupić a70 albo sony p72? Jak myślicie jaki aparat będzie najlepszy :?:

niedziela, 19 października 2003, 12:14
Napisz jeszcze, po jakim czasie planujesz sprzedać aparat i czy masz jakieś doświadczenie w fotografowaniu w ogóle (nie tylko cyfrówkami), a także jaką kwotą dysponujesz na całość lub tylko aparat. Wtedy łatwiej będzie Ci pomóc. A na razie parę uwag w skrócie:
- do aparatu potrzebujesz tak naprawdę dokupić, żeby móc go normalnie użytkować: dwa komplety akumulatorów 2100mAh (za 4 sztuki zapłacisz ok. 50zł, do niektórych aparatów dwa komplety to 8 szt.), ładowarkę procesorową (min. 60zł), minimum 128MB pamięci flash, która kosztuje od 100zł (SmartMedia - niektóre Olympusy, inne), przez 150zł (CompactFlash - Canon), 250zł (SecureDigital - Minolta), 290zł (xD - Olympus, FujiFilm), aż do 350zł (za MemoryStick - Sony). Każdy aparat działa na inne karty pamięci - trzeba sprawdzić, na jakie!
- 2MP Canona A60 to mało, lepiej dołożyć trochę i kupić A70 z przetwornikiem 3MP.
- Sony mimo, że nie jest złym aparatem, ma wyjątkowo drogie karty pamięci i przez to jest już na wstępie droższy niż się wydaje
- warto szukać przecen (bywają kilkusetzłotowe), ale kupować u wiarygodnych sprzedawców
- nie ma co zawracać sobie głowy aparatami Media-Tech, Pentagram, HP i innymi mało znanymi, bo są awaryjne i nie dają specjalnie dobrych zdjęć. Tak naprawdę czołówka to Canon, Minolta, Nikon i Olympus (kolejność alfabetyczna)
- nie zwracaj uwagi na zoom cyfrowy - bo to po prostu wycinanie kawałka zdjęcia, a nie jego powiększanie
A propos Canona A60/A70: zajrzyj na forum pod adres <http://www.forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=422>.

niedziela, 19 października 2003, 12:57
Post Cyfrówka
Chcę kupić aparat tak za ok.1300zł , słyszałem że za niedługa ma wyjść nowy a80 i a70 będzie kosztował ok.1500zł

niedziela, 19 października 2003, 13:05
Sony P8 - aluminiowa obudowa i dobre akumulatorki a pozostale parametry jak w P72

niedziela, 19 października 2003, 16:06

poniedziałek, 20 października 2003, 16:32

a moze skusisz sie na olympusa, ktorego mam wlasnie do sprzedania jak dla amatora jest idealny sprawdz
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17106981[b][/b]
naatiia@wp.pl

Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 października 2003, 16:50 przez natiia, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 20 października 2003, 16:41
Post Allegro
Na allegro nie kupuję ponieważ uważam że nie jest to bezpieczny sposób (a przede wszystkim nie pewny) zakupui. O wiele lepiej kupować w sklepach w których możemy dokładnie obejrzeć to co kupujemy, a na allegro kupujemy kota w worku!! LUDZIE NIE KUPUJCIE NA ALLEGRO!!!

poniedziałek, 20 października 2003, 16:50

allegro nie jest takie zle, ale to twoj wybor ;) ja ci tylko chccialam zaprezentowac OLYMPUSA dlatego podala linka

poniedziałek, 20 października 2003, 16:57
Co do obniżenia ceny A70 nie ma pewności - taka jest zwykle praktyka, ale czy tak będzie tym razem? Nie wiadomo. Jeżeli jesteś zupełnie "zielony" w fotografii, nie wiesz co to przesłona, migawka, głębia ostrości, to myślę, że nie warto szukać w aparatach funkcji typu preselekcja czasu i przesłony, bo nie wykorzystasz tego w ogóle. Początkującym ogromną trudność sprawia już kadrowanie (zwłaszcza dlatego, że zwykle nie widzą swoich błędów z tym związanych), nie mówiąc o sterowaniu "technicznymi" parametrami. W tym wypadku po raz kolejny polecam Olympusa C-300, który ma moim zdaniem lepsze programy tematyczne i dużo większy wyświetlacz (to na pewno bardziej obiektywny argument). Jeżeli jednak masz jakieś pojęcie o fotografowaniu, sterowanie głębią ostrości nie jest Ci obce i możesz dołożyć te kilkaset złotych - zdecyduj się na A70 - za nim przemawiają programy półmanualne i dłuższa migawka.

poniedziałek, 20 października 2003, 21:24
Full IDIOTENKAMERA - ale niezły

TomekK napisał(a):
Co do obniżenia ceny A70 nie ma pewności - taka jest zwykle praktyka, ale czy tak będzie tym razem? Nie wiadomo. Jeżeli jesteś zupełnie "zielony" w fotografii, nie wiesz co to przesłona, migawka, głębia ostrości, to myślę, że nie warto szukać w aparatach funkcji typu preselekcja czasu i przesłony, bo nie wykorzystasz tego w ogóle. Początkującym ogromną trudność sprawia już kadrowanie (zwłaszcza dlatego, że zwykle nie widzą swoich błędów z tym związanych), nie mówiąc o sterowaniu "technicznymi" parametrami. W tym wypadku po raz kolejny polecam Olympusa C-300, który ma moim zdaniem lepsze programy tematyczne i dużo większy wyświetlacz (to na pewno bardziej obiektywny argument). Jeżeli jednak masz jakieś pojęcie o fotografowaniu, sterowanie głębią ostrości nie jest Ci obce i możesz dołożyć te kilkaset złotych - zdecyduj się na A70 - za nim przemawiają programy półmanualne i dłuższa migawka.

wtorek, 21 października 2003, 14:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]