Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 01:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 drukarka termosublimacyjna 
Autor Wiadomość
Post drukarka termosublimacyjna
witam wszystkich forumowiczów,mam jedno pytanko. czy warto zainwestować ok 3000zł w drukarke termosublimacyjną.czy jest to urządzenie godne polecenia,i w końcu czy jakość zdjęć drukowanych z tej drukarki dużo odbiega jakościowo od tych zleconych w zakładzie foto.mam nikona d70.jakby był sens to ewentualnie mógłbym się pokusić na przekabacenie żony na zakup tej drukarki. proszę o rzetelne,fachowe i szczere odpowiedzi

sobota, 13 listopada 2004, 23:05

Razem z zakupionym G5 dostałem w pudełku reklamówkę drukarki canona CP200 chyba, dołaczone do niego było zdjęcie. Powiem CI że nie była to jakośc porównywalna z labem, oczywiście przygladając się... Natomiast gdybyś pokazał zdjęcie postronnej osobie pewnie by nie zwróciła uwagi. Po przyjzeniu widać takie maleńkie wkadraciki , nie jak w porządnym labie gdzie niczego się nie dopatrzysz.
Zwróć też uwagę na cenę materiałów eksploatacyjnych, zdaje się że wychodzi kilka zł na zdjęcie. Moim zdaniem to fajna sprawa dla kogoś kto zdecydowanie potrzebuje mieć odbitki od ręki, dla przecietnego uzytkownika chyba troche za drogo wychodzi 1 szt zdjęcia.
To moje zdanie

niedziela, 14 listopada 2004, 00:36
:), do paru dni mam w firmie plujke canona i9950 - poprostu rewelacja!!!!
Dołączyli do niej specjalny papier canona foto pro 245g/m2. Zrobiłem wydruki zdjęć i ....poprostu zdjęcie..., zadnej róznicy, ani w powierzchni, ani w rozdzielczości, ani w kolorkach, gdyby ktos mi dał wcześniej do ręki taki wydruk - w zyciu bym nie powiedział że to z plujki. Ten papier(emulsja) chyba ma coś w sobie co zespala z nim tusz, powierzchnia jest szklista.
Drukarka jest A3, drukuje oczywiście bez marginesów. A3 w ponad minutę(max jakość).
Z tego co gdzies wyczytałem wydruki na papierze foto pro mają 20 lat gwarancji na kolor
Mam porównanie do Epsona photo EX sprzed 6 lat... - żle mówię nie ma żadnego porówniania!
Podobnie drukuje Ip 8500 canona -to to samo tylko A4 Możecie zrobić z niej darmowy wydruk ze strony http://www.canon.pl
Pozdrawiam

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 11:17
Post apropo tematu
gdybym miał tyle kasy na druarke ( 3000) zdecydowanie wzioł bym ją, ewentualnie 2000zł za A4
Jest rewelacyjna. Oczywiście to drukarka fotograficzna 8 kolorowa z wielkościa kropli 2 pkl

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 11:26
Witam ! Od około 2 tygodni testuje swój nowy nabytek, drukarke
Canon Pixma 4000. Coś rewelacyjnego. Wydruki z tej drukarki
to sama przyjemność. Na wyposażeniu było 5 szt. (sic) papieru
fotograficznego canona Paper Pro 4" x 6". To co zobaczyłem na
wydruku ( Minolta A-1) wprawiło mnie w zdumienie. Zdjęcie nie do odróżnienia od fotolabu. Wydrukowałem dla porównania zdjęcie
którego wcześniej miałem odbitke - to samo. Trzeba by użyć szkła
powiększającego i doszukiwać sie różnic a nie o to przecież chodzi !
Próbowałem drukować na innych materiałach np. papierze A-4 FotoJet
( 1.70 za A-4) też bardzo ładne z tym że tu już powierzchnia papieru
nie jest tak " równa" jak na papierze canona. W najbliższym czasie
będe testował różne papiery fotograficzne bo od tego głównie zależy jakość wydruku. Szukam np. papieru dwustronnego (wiem że taki jest)
Nagrywam dużo muzyki i sam sobie tworze wkładki do płyt dlatego taki papier jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Nie wspomne też o możliwości bezpośredniego nadruku na CD-R tzw. "PRINTABLE"
Nie ma potrzeby używać tak kontrowersyjnych naklejek na płyty.
Do tego drukarka jest cichutka , ma 2 podajniki papieru , duplex do druku dwustronnego , osobne naboje dla każdego koloru ( 5 w tym 2
czarne) itd. itd. Kończe bo niechcący wyszedł mi pean pochwalny na
cześć Canona a nie o to przecież chodzi. Po prostu jestem bardzo
zadowolony z zakupu tej drukarki no i ( co najważniejsze ) efektów
jej pracy czyli wydruków a te są dla mnie bez zarzutu.
Polecam gorąco .
PS.
Nie "pracuje dla Canona" wole Minolte (A-1) :D

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 12:18
Wg. mnie imot ma racje, koszt jednego zdjęcia wyjdzie niezbyt ciekawy. No chyba że masz za dużo pieniędzy to wtedy drukuj w domu :)

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 12:56
Ten papier PRO Canona 10/15 20szt245g/m2 kosztuje 41 zł i a nim wychodz cudnie, identycznie jak z labu, natomiast jest jeszcze inny Photo Paper Plus Glossy canona 275g/m2 i kosztuje 25zł za 20 szt, tylko nie wiem czy jakość tez jest tak dobra.
Oczywiście osobna sprawa to koszt tuszy.
W każdym razie chyba lepiej mieć taką plujkę niż termosublimacyjną która jest tylko do zjeć. Jakość z plijki Canona i9950 jest o niebo lepsza niz z termosublimacyjnej CP200 tej tego samego producenta.

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 15:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]