Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 00:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 APARAT CZY KAMERA 
Autor Wiadomość

Post APARAT CZY KAMERA
Zostałem postawiony w trudnej sytuacji. Mam do wyboru aparat cyfrowy albo kamera cyfrowa. Doradźcie mi co będzie lepsze!!!!!!

poniedziałek, 20 października 2003, 16:36
Zależy do czego potrzebujesz. Sam musisz sobie odpowiedzieć do czego dany sprzet ma Ci służyć. Jeżeli ma to być tylko "zabawka" to polecam kamerę cyfrową. Cyfrówki ktore widziałem mają rozdzielczosc 800 000 pixeli, czyli zdjęcia zbyt duże by nie były, a cena ok. 2500 PLN.
Z drugiej strony dobry aparat cyfrowy powiedzmy 3.2 MPx służy zarówno do robienia zdjęć jak i do kręcenia filmów. Oczywiście nie masz takiego zoom'u jak w kamerze i musisz mieć dość dużą kartę pamięci. Więc przemyśl co Ci bardziej odpowiada. Pamiętaj, że nie każdy lubi być filmowany, a wszyscy lubią oglądać zdjęcia.
Pozdrawiam.
:wink:
PS. Dobra cyfrówka z 3.2 MPx z zoom'em optycznym x10 ok. 2500 PLN.

poniedziałek, 20 października 2003, 21:39
Post Alternatywa dla ubogich
Jeżeli nie wiesz czego bardziej potrzebujesz zawsze możesz kupić tańszy aparat (1000 - 1200 zł) i analogową kamerę którą podłączając do komputera masz możliwość edycji filmów itp.
Oczywiście jest to okupione gorszą jakością.
Ja fotografowaniem zajmuję się od kilkunastu ładnych lat (chyba nawet kilkudziesięciu :-( ) I zawsze pracowałem na lustrzankach. W dobie fotografii cyfrowej zdecydowałem się na prostego kompakta cyfrowego do zdjęć "u cioci na imieninach", od kilku lat mam też analogową kamerę (bo wtedy cyfrowych jeszcze nie było) ale do czegoś więcej niż pamiątki z wakacji używam nadal tradycyjnej lustrzanki z wymiennymi obiektywami itd. a w kamerze najbardziej cieszy mnie montaż ( robię to na komputerze ) - jakość z analoga jast taka sobie ale nie jest to dla mnie powód do wymiany sporawnego sprzętu.
Zdecydowanie jednak bardziej interesuje mnie fotografia niż filmowanie. Ty musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie co Cię bardziej pociąga.
Z kamery cyfrowej masz jakość zdjęcia wystarczającą do internetu lub do oglądania na monitorze ale do wydruku - zapomnij. Minimum 2 Mpix dla pocztówki - dla większych prac oczywiście więcej to chyba wiesz.

wtorek, 21 października 2003, 11:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]