Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 11:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Minolta A200 - pierwsze w 
Autor Wiadomość
Post Minolta A200 - pierwsze w
Witam
Miałem możliwość kilka godzin intensywnie pobawić się Minoltą A200.
Wcześniej dosyć dużo pracowałem na A1 i A2.
Nie podaję tu żadnych opisów technicznych, ponieważ te można znaleźć na stronach producenta, a ja jak na razie do nich nie zaglądałem. Aparat używałem intensywanie - duże serie zdjęć, przeglądanie zdjęć w aparacie, kopiowanie na dysk komputera, formatowanie karty itp.

Są to moje subiektywne opinie po kilku godzinach użytkowania tego aparatu. Całkiem możliwe, że po dłuższym użytkowaniu niektóre odczucia mogłyby się zmienić!

In minus:
- gorszy wizjer (ten sam co w A1) - bardzo przyzwyczaiłem się do tego z A2
- mniejszy ciężar niż A2 (dla niektórych może to być zaleta)
- mniej ustawień na obudowie (wada tylko dla tych, którzy wcześniej pracowali na A1\A2 - znajomy, który nie miał do czynienia z A1\A2 powiedział, że to żadna wada))
-brak przyłacza na lampy studyjne (przypuszczam, że dla 99% to żadna wada)
-czym dłuższa i intensywniejsza praca - większe szumy (ale bardzo akceptowalne)

In plus:

-zdecydowanie szybszy zapis zdjęć na kartę ( nie mierzyłem czasu, ale wydaje mi się, że przynajmniej dwa razy szybciej niż w A2 - można więc stosować szybsze karty CF i będzie z nich pożytek). Daje tu o sobie znać nowy procek zainstalowany w a200
-ogólnie szybsze funkcjonowanie aparatu
-ostrzejsze zdjęcia niż Ax - chyba przestanie się mówić o rozmiękczaniu obrazu przez A
-mniejsze problemy z AF w gorszych warunkach oświetleniowych (spotkałem się z takimi w A2)
-wywijany i obracany monitorek (można go zamknąć)- na moje oko cut lepszy jakościowo niż w A1/A2
-nie udało mi się go zawiesić (może za krótko pracowałem)

Na razie tylko tyle. Ogólnie bardzo pozytywne przeżycie.

wtorek, 30 listopada 2004, 23:37

A więc szumy rosną wraz ze wzrostem temperatury aparatu (matrycy podczas pracy).... A czy zauwazyłeś od kiedy stają się dokuczliwe ? Od ISO 200 już czy dopiero od 400 ?

Aparat nadal nie posiada lampki wspomagajacej AF, prawda ? Czy udało Ci sięzrobić zdjęcie w pomieszczeniu gorzej oświetlonym, bez lampy a w miarę ostre (dzięki AntiShake) ?

Ten wizjer to po prostu mały LCDek , prawda ? Jak on wpływa na wzrok po dłuższej pracy ? Oczy zaczynają piec albo boleć (w końcu to ekranik prosto w oko) ?

Pocieszają ostrzejsze zdjęcia niż w A1/A2. Dasz radę jakieś przykładowe gdzieś zamieścić ?

Pozdrawiam

Rayden

środa, 1 grudnia 2004, 01:16

http://mlma.no-ip.com/album/PictureGallery.asp?path=20041127+KM+A200+Test/
Fotki testowe (np. iso):
- http://www.dchome.net/viewtopic.php?t=139379
- http://www.dchome.net/viewtopic.php?t=138835
- http://www.dchome.net/viewtopic.php?t=138910
- http://www.dchome.net/viewtopic.php?t=139097

środa, 1 grudnia 2004, 07:56

A więc szumy rosną wraz ze wzrostem temperatury aparatu (matrycy podczas pracy)....

chcialem zauwazyc ze zawsze tak jest, gdyz nie jest to specyfika aparatu, a KAZDEJ matrycy.
sprawa czysto elektorniczna, nie wazne kto produkuje.

środa, 1 grudnia 2004, 08:03
Lord Rayden napisał(a):
A więc szumy rosną wraz ze wzrostem temperatury aparatu (matrycy podczas pracy)....

chcialem zauwazyc ze zawsze tak jest, gdyz nie jest to specyfika aparatu, a KAZDEJ matrycy.
sprawa czysto elektorniczna, nie wazne kto produkuje.

Nie rozwijałem tego problemu, bo myslałem, że jest to oczywiste -
każda matryca ma taką przypadłość - jednak te gorsze mają ten efekt zdecydowanie większy.

Co do zamieszczenia zdjęć, może być problem, cała zabawa z aparatem odbywała się u znajomego z innej miejscowośći, ale postaram się.

Co do szumów przy czułościach 50-100 jest idealnie, 200 wporządku, 400-800 tylko dla entuzjastów.
Co do LCD, to jest poprostu lepiej niż w A1/A2 - jak na dłuższą metę, czy męczy się wzrok - ciężko powiedzieć - ja takiego dyskomfortu nie oczułem

środa, 1 grudnia 2004, 10:17
Chciałem jeszcze coś dopowiedzieć na temat wiarygodności informacji.
Bardzo często na forum można spotkać opinie, które zaczynają się tak
"...opinie o tym aparacie są..."

Jak to jest tzw. opiniami z pierwszej ręki, przekonałem się sam. Po mojej wczorajszej publikacji dotyczącej pierwszych doświadczeń z Minoltą a200, już dzisiaj spotykam na tym i dwóch innych forach opinie użytkowników, którzy dziwnym trafem podają się za właścicieli A200 i dzielą się z innymi doświadczeniami jakie nabyli pracując tym aparatem. Dziwnym zbiegiem okoliczności ich odczucia są dokładnie takie same jak moje, opisując tylko i wyłącznie te kwestie, które ja poruszyłem.

To może świadczyć o tzw. opiniach krążących po forach. Zasłyszana opinia nabiera mocy prawnej i zostaje obowiązującą.
Ot taka ciekawostka.

środa, 1 grudnia 2004, 12:34
Moderator

Wiesz, dziwnym trafem moja A200 zachwouje się podobnie do Twojej. Mam identyczne odczucia po jej testowaniu!

:lol:

środa, 1 grudnia 2004, 13:07
w tych wypowiedziach są użyte dokładnie moje słowa...
Nie silę się tutaj na jakiś autorytet, ale z drugiej strony niedostrzeganie tego problemu i wyśmiewanie się z tego może świadczyć o niezrozumieniu problemu, albo przyzwoleniu na coś takiego.
A ztego co wyczytałem, Vendeur, dla ciebie istnieje tylko jeden aparat a o A200 miałeś jeszcze długo przed jego pojawieniem się na rynku - jak najgorsze zdanie. Zmiana orientacji?

środa, 1 grudnia 2004, 13:29
Moderator

A ztego co wyczytałem, Vendeur, dla ciebie istnieje tylko jeden aparat a o A200 miałeś jeszcze długo przed jego pojawieniem się na rynku - jak najgorsze zdanie. Zmiana orientacji?

Jedne z największych głupot jakie wyczytałem na temat moich poglądów. Z tych bredni to możnaby chyba książkę napisać :lol: .

środa, 1 grudnia 2004, 13:34
Vendeur - przepraszam, rzeczywiście złe opinie na miesiąc przed premierą A200 wygłaszał kto inny - mój błąd.
Jednak co twoich preferencji - zdania nie zmieniam.

A tak przy okazji po co zaraz tak mocne słowa - każdy może pobładzić ...

środa, 1 grudnia 2004, 13:56

No to wyłoże to łopatologicznie:
w tych wypowiedziach są użyte dokładnie moje słowa...
Nie silę się tutaj na jakiś autorytet, ale z drugiej strony niedostrzeganie tego problemu i wyśmiewanie się z tego może świadczyć o niezrozumieniu problemu, albo przyzwoleniu na coś takiego.

@Minolta_MEN Jeśli o mnie chodzi to przytoczyłem Twoją opinię w jednym z topików na tym forum :
"http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=4316&start=30" z zaznaczeniem od kogo pochodzi :
"Z innego topiku Minolta Mena wynika,że A200 staje sie ciekawą propozycją (widziałem już cene 3049 zł.). Lepszy procesor, lepszy AF w ciemnych pomieszczeniach, AntShake. Wizjer porównywalny do A1. Aparat szybszy od A2. Niezły odchylany LCD".

O to się chyba nie gniewasz ? Jesli tak to przepraszam. Twoja opinia jako usera, który miał w reku ten aparat i robił nim zdjęcia jest ważna.

Rayden

środa, 1 grudnia 2004, 14:50
Moderator

Vendeur - przepraszam, rzeczywiście złe opinie na miesiąc przed premierą A200 wygłaszał kto inny - mój błąd.
Jednak co twoich preferencji - zdania nie zmieniam.

A tak przy okazji po co zaraz tak mocne słowa - każdy może pobładzić ...

Może i masz rację o mocnych słowach, ale gdyby prawie codziennie ktoś Ci wmawiał różne niby "Twoje" opinie, których nigdy nie głosiłeś, teżbyśtak reagował. Mam po prostu tego dosyć.

To samo odnośnie uwielbienia jakiegoś tam aparatu - totalna głupota.

środa, 1 grudnia 2004, 18:34
Lord Rayden - ja nie mam prawa i nie gniewam się. Natomiast przedstawiłem mechanizm powstawania legend, które potem krążą jako obowiązujące.
Co do podania informacji o tym skąd pochodzi przytoczona przez ciebie informacja, to niestety napisałeś ją dopiero po moim poście, w którym poruszam ten problem.
Siadczy o tym chociażby wpis o edycji twojego postu:

Ostatnio zmieniony przez Lord Rayden dnia Sro Gru 01, 2004 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz.

Powtarzam jeszcze raz, ja się nie zepiam tego, że ktoś powtórzył moje informacje, pokazałem natomiast mechanizm powielania informacji. które potem przyjmowane są jako opinia szerokiego grona userów. A przecież moje odczucia mogą być bardzo subiektywne i niekoniecznie pokrywające się z innymi.

Vendeur - umówmy się, że uwielbiać to można, ale tylko kobiety!

środa, 1 grudnia 2004, 21:37

Dodałem ten wpis dokładnie wtedy , tak jak to napisałem. Ale chyba czytasz nieuważnie to co napisałem. W pierwszym wpisie było napisane :

""Z innego topiku Minolta Mena wynika,że A200 staje sie ciekawą propozycją " (i tak dalej).

A więc napisałem KTO pisał o A200 !!!!!!!! Czytający to forum userzy zainteresowani A200 bez trudu znajdują topiki o interesującej treści (czyli rzecz mozna orginały). Ponieważ jednak zacząłeś pisać o wykorzystywaniu swoich postów i cytowaniu ich jako własne, SPECJALNIE dodałem dokładne informacje, skąd treści owe pochodzą (dokładnie cytowane nie były, esencja jednak była ta sama).

Forum nie jest chyba publikacją naukową, ludzie często piszą,że "na innych forach mówi się ,że.." i nie stanowi to problemu. Ja chciałem być dodatkowo "poprawny politycznie", więc po Twojej wypowiedzi dodałem szczegółową "bibliografię" (mimo iż Twój nick był wymieniony w mojej wypowiedzi). I jak widać, nie doceniłeś mojej intencji. Zrobiło mi się troszkę przykro. Ale mam nadzieję,ze sprawa została wyjasniona.

Pozdrawiam

Rayden

EDIT : wyszło, że rację ma stara prawda "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"..No i wpadłem w sidła.

środa, 1 grudnia 2004, 22:30

Post Minolta_MEN
:D

środa, 1 grudnia 2004, 23:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona