Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 19:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Przesiadka z olympusa 5060 na E1 
Autor Wiadomość
Post Przesiadka z olympusa 5060 na E1
Witam.
Mam pytanie :czy warto teraz przesiąść się z 5060 na E1 za 4999 zlp czy może poczekać do wiosny lub nawet dłużej. Była by to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa ,nie mam więc żadnego obiektywu -i tu moje drugie pytanie-czy ten obiektyw Zuiko 14-54 , 2.8-3.5 /28-108/ który jest w komplecie z E1 może służyć "do wszystkiego". Chyba się przesiądę na lustrzankę ale mam wątpliwości, bo mi się nie chce nosić dodatkowych obiektywów. Z drugiej jednak strony, żaden z dotychczasowych kompaktów nie jest chyba na tyle lepszy od 5060 by warto było robić zamianę na nowszy kompakt.. Fotografuję dużo, amatorsko i jak mi się wydaje "z ambicjami" Może coś poradzicie?
Dzięki za ew. rady.

piątek, 3 grudnia 2004, 02:46

Ta cena za E-1 wydaje się dobra,, jednak jeżeli masz znajomego w Londynie, możesz kupić ten zestaw z europejską gwarancją (ważną także w Polsce) za 699 tj. 4190 zł... warunek musisz być studentem z UE.. Znalazłem ze w Słowenii ten sprzęt, także dla studentów z UE jest za 820 Euro tj. 3405 zł + koszty wysłyłki .... na dpreview na forum Olympusa jest adres tego szklepu, wysyłają także do Polski.... A ze to jest obszar wspólnoty nie zapłacisz cła...
Istnieje jeszcze obiektyw sigmy jak dobrze pamiętam 14-125mm, czyli do wszystkiego, ale wątpie aby jakością równał sie temu 14 - 54mm.

Jeżeli chcesz kompatka to napewno 8080 będzie jednak skokiem jakościowym... i chyba tylko on.

piątek, 3 grudnia 2004, 09:38
oczywiście że nie do wszystkiego, ale w swych granicach jest prawie idealny(nie ma żadnej konkurebcji wśród innych kitowych)
jak chcesz się czegoś dowiedzieć więcej to zapraszam na
http://s w i a t f o t o.chodzi.com

piątek, 3 grudnia 2004, 13:20
s w i a t f o t o musisz wpisac bez spacji!!!!

8080 też jest super zresztą podobnie jak 5060 ale to zupełnie INNY sprzęt...

piątek, 3 grudnia 2004, 13:23
Pozdrawiam. Wal

piątek, 3 grudnia 2004, 19:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]