Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 10:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Olympus 5060 zdjęcia nocne i z lampą 
Autor Wiadomość
Post Olympus 5060 zdjęcia nocne i z lampą
Cześć.
Mam pytanie jak Olympus 5060 radzi sobie w dwóch kwestiach:
- zdjęcia nocne
- zdjęcia w pomieszczeniach (nocą, wieczorem) przy słabym oświetleniu.

Chodzi mi głównie o problem z szumami i ustawieniami AF (ostrość) w tych warunkach.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 10:17
jestem początkującym amatorem ale posiadam właśnie tego olka i jestem z niegoo bardzo zadowolony jeśli chodzi o zdięcia nocne to mojm zdanie naprawde dobre ale podstawa w tym wypadku to statyw i manulane ustawienia najlepszy efekt jeśli chodzi o łapanie ostrośći to raczej nie ma problemów chyba że obiekt jest bardzo blisko jest ciemno i mało kontrastowy jest obiekt to możę troszke potrwać łapanie ostrośći ale można użyć wtedy MF który świetnie się spisuje postaram się później dorzucić linka do moj fotek
pozdrawiam

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 14:09

Szumy można ograniczyć stosując jak najniższe ISO, lub jeżeli jesteś zmuszony użyć wyższego (200 -400) "odszumić" zdjęcie w jakimś programie.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 14:33
Moim zdaniem Olympusy bardzo dobrze radzą sobie ze zdjęciami nocnymi. Co do lampy, to wydaje mi się, że to standard kompaktów - czyli mniej więcej to samo co w innych dobrych zaawansowanych kompaktach.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 19:18
To bardzo udany aparat. Jeżeli komuś wystarcza zakres ogniskowych - to nie ma się nad czym zastanawiać.

Jego bardzo dobre możliwość - w tym rewelacyjne zdjęcia nocne - potwierdza poniższy test.

http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=3&tarch=1&nrarch=1803

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 19:33

Olympus 5060 posiada podświetlanie AF (taka pomarańczowa lampka) i zdęcia w pomieszczeniech przy słabym świetle wychodzą bardzo dobre. Af pracuje wtedy nieco wolniej ale można robić zdjęcia nawet w całkowitej ciemności(w zasięgu działania podświetlania).
Natomiast lampa jest słaba(warto korzystać z możliwości zwiększenia jej mocy), powyżej 4 m radukcja czerwonych oczów niczego juz nie redukuje :lol: itd.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 21:52
marb - ponieważ widę, że masz doświadczenia z 5060, powiedz mi jak jest z czasem zapisywania zdjęć w największej rozdzielczości lub RAW na kartę. Czy są jakieś przestoje? Czy ma sens kupować karty ultra?

wtorek, 7 grudnia 2004, 10:06
na karcie CF czasy są u mnie następujące-Raw-ok.21s, TIFF-podobnie, SHQ-ok.5s,HQ-ok4s
na karcie Oly XD-RAW-ok10s, TIFF-ok 18, SHQ-ok.2s
z tym ostrzeniem w zupełnej ciemności to jest jako tako tylko przy kontrastowym temacie
Pozdrawiam Wal.

wtorek, 7 grudnia 2004, 15:56
Mam jeszcze pytanie, czy te czasy zapisu powodują jakieś przestoje, czy można w trakcie zapisywania zdjęcia na kartę swobodnie robić nowe fotki lub przeglądać inne?

wtorek, 7 grudnia 2004, 17:30
Niestety, nie można nic robić bo LCD jest zajęte wyświetlaniem wskażnika zapisu./mowa o raw i tiff/. Wal

wtorek, 7 grudnia 2004, 17:35

5sek przy SHQ.... :shock: Matko jakich kart ty uzywasz? A moze to 5sek t jest z wlaczonym podgladem i poprostu tobie sie wydaje ze to trwa 5sek a tak naprawde to zdjecie juz sie zapisalo a tylko podglad jeszcze trwa.
Cos mi sie to 5sek bardzo nie podoba, to przeciez straszliwe dlugo.

wtorek, 7 grudnia 2004, 17:50
Oto co potrafi mój Oly c5060 ale podkreślam że jestem amatorem i dopiero zaczynam moją przygode z fotografią, preferuje jednak zdięcia bez lampy wbudowanej gwoli uwagi.

http://www.toya.net.pl/~skrzat/graf/index_gal.html

wtorek, 7 grudnia 2004, 17:58

Jeśli można się wtrącić to:
na karcie CF czasy są u mnie następujące-Raw-ok.21s, TIFF-podobnie, SHQ-ok.5s,HQ-ok4s
na karcie Oly XD-RAW-ok10s, TIFF-ok 18, SHQ-ok.2s
z tym ostrzeniem w zupełnej ciemności to jest jako tako tylko przy kontrastowym temacie
Pozdrawiam Wal.

21s RAW!!!! :shock: :shock: :shock: Chyba masz z kartą coś nie tak. U mnie na CF Kingston 512 MB Raw'kę zapisuje ok 10s(+-1), SHQ(3264x2448) ok 2s, HQ bez żadnego opóźnienia. Karty Xd nie używam, więc nie wiem jakie tam są czasy - napewno jest szybciej.
Co do kart, to sprzedawca od razu mi odradzał tego CF jako bardzo spowalniającego zapisywanie zdjęć - no i miał rację. Więc jak komuś zależy na prędkości zapisu to warto zaiwestować w szybszą kartę, najlepiej w XD.

wtorek, 7 grudnia 2004, 18:17
Ciekawe?! Czy ja mam rzeczywiście coś nie tak z kartą? Mam CF256 Kingston z pomarańczowym paskiem na nalepce.Nic więcej z napisów nie dowiedziałem się.
Wiecie co? Wyjęłem tę kartę ,obejrzałem,włożyłem ponownie , pstryknęłem zdjęcie i wiecie co wyszło- teraz czas zapisu RAW'a jest ok. 11s , TIFF 'a ok
18s. a SHQ poniżej 2s. Poprzednią próbę zrobiłem w tych samych warunkach a wyszło tak jak wcześniej napisałem, nie było żadnej pomyłki bo sam nie wierzyłem że jest tak żle i kilka razy powtórzyłem. Może to wynika z tego że ja właściwie nigdy nie wyjmuję karty z aparatu i przeczyściły się styki podczas wyjmowania i wkładania?
Wal

wtorek, 7 grudnia 2004, 19:51
Zapomniałem zapytać Sq8shq co to znaczy " a może to jest z włączonym podglądem"-przycież jak kadruję i pstrykam to mam Lcd włączony. Wal

wtorek, 7 grudnia 2004, 20:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona