Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 07:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Proszę o radę - aparat cyfrowy za 2000-2500 zł? 
Autor Wiadomość
Post Proszę o radę - aparat cyfrowy za 2000-2500 zł?
Bardzo proszę Was o radę.

Planuję zakup aparatu za ok. 2000-2500 zł.
Do tej górnej granicy wolałbym się zbliżyć w ostateczności (jeżeli to będzie wyraźnie uzasadnione).
Zależy mi, na jak największej ilości ustawień manualnych i na tym, aby aparat dobrze radził sobie w trudnych warunkach oświetleniowych ( np. podczas koncertów ). Zoom 7x będzie w moim wypadku wystarczający.

Wybór jest następujący:
Minolta A1 - 2480 zł
Fuji S7000 - 1890 zł lub S20pro - 2130 zł
Panasonic FZ20 - 2330 zł
Sony F717 - 2400 zł

Z góry dziękuję za pomoc!

piątek, 17 grudnia 2004, 23:01

piątek, 17 grudnia 2004, 23:32
s20pro
F717

w tej kolejnosci wlasnie

sobota, 18 grudnia 2004, 01:40

Zdecydowanie polecam Olympusa 5060 - wczoraj w Fotojokerze chcieli mi sprzedać za 2100 z kartą XD 128 MB.

Dużo dobrego czytałem na jego temat i wczoraj do kupiłem. Bawaiłem się nim na razie jakieś 3 godziny, ale jestem zachwycony. Wszystkie negatywne informacje, jakie znalazłem na jego temat na szczęście nie okazały sę prawdziwe.
Najbardziej bałem się niby kiepskiej lampy błyskowej. Bzdura! W typowych pomieszczeniach spisuje się bardzo dobrze, a na coś więcej, przecież ciężko liczyć w kompaktach.
Zdjęcia wychodzą bardzo udane. Ostre, kolorowe (aparatem bawiłem się późnym wieczorem).
Największe jak na razie zaskoczenie in plus - to zdjęcia w pomieszczeniu w zupełnej ciemności - ostre i kolorowe jak za dnia! Rewelacja.
Bałem się też współpracy z CF Kingstona - też się naczytałem bzdur - a tu - jak na razie bezproblemowo. A kupiłem 512 za 149 zł w sklepie komputerowym w Zabrzu.

Bono - nie zastanawiaj się. CHyba, że zoom ci nie wystarczy X4 - ale jest za to ogniskowa od 27!

sobota, 18 grudnia 2004, 10:36

W ilości ustawień manualnych A1 jest nie do pobicia-szczególnie mechaniczny zoom na pierscieniu jest super - jak w lustrzance. Dobrze lezy w ręce, przyciski są rozmieszczone ergonomicznie.
Przy zdięciach na koncercie przydaje się stabilizacja (pod warunkiem że artyści nie biegają zbyt szybko po scenie).
Wielką zaletą jes możliwość zapisu RAW (zdecydowanie odradzałbym zakup aparatu bez tej funkcji) - wiele zdięć robionych w trudnych warunkach mozna uratować dzięki późniejszej obróbce w RAW.

Jesli mówisz o radzeniu sobie aparatu w trudnych warunkach oświetleniowych masz pewnie na myśli prace AF. Z mojego doświadczenia A1 dobrze daje sobie rade z ustawieniem AF w ciemnościach (pomimo braku tzw oświetlacza). Poza tym zawsze możesz skorzystać z funkcji DMF i recznie doostrzyć. W ciemnościach LCD i EVF przechodzi w tryb czarno-biały i całkiem dobrze wszystko widać (prawie jak w noktowizorze).
A1 nie jest prądożerna, na pojedynczym komplecie akumulatorów można zrobić bez problemu okolo 400 fotek.

sobota, 18 grudnia 2004, 11:56

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 2500zl Olympusa 8080 a to najlepszy wybor jaki jest za ta kase. W/w aparaty nie rownaja sie do niego.

----------------------------------
http://www.ziemni.risp.pl/ - Polecam luknac

sobota, 18 grudnia 2004, 13:15

No i uzasadnij swoje stwierdzxenie ze w/w aparaty nie umywają sie do 8080. Ciekwy jestem w czym on taki dobry?

sobota, 18 grudnia 2004, 17:58

Dla mnie w tej cenie liczą się przede wszystkim dwa modele:
A1 - mój faworyt, aparat świetny w obsłudze, przeznaczony dla osób, które wiedzą czego chcą, bo osiągnięcie bardzo dobrych zdjęć nie jest takie proste.
F717 - bardzo dobre zdjęcia bez większego wysiłku. Za to sama obsługa koszmarna.

Wybór należy do Ciebie.

sobota, 18 grudnia 2004, 22:38

jacek2004 , No i uzasadnij swoje stwierdzxenie ze w/w aparaty nie umywają sie do 8080. Ciekwy jestem w czym on taki dobry?

A bardzo chetnie ...
Sa 3 cechy dlaczego warto kupic Oly 8080:

Po 1 > Aparat nie szumi nawet przy iso 200
Po 2 > Ma bardzo dobrze wykonana obudowe (chyba ze stopu magnezu) czego nie mozna powiedziec o konkurentach
Po 3 > Robi najladniejsze zdjecia a dowodem jest ta tabela ( z servisu http://www.dpreview.com)

Obrazek

Tylko prosze nie pisac ze w/w servis jest stronniczy. Ma chyba wieksze doswiadczenie niz jakis uzytkownik tego forum.
Aha no moze co do tej ceny sie pomylilem. Kosztuje o 350zl wiecej czyli 2850zl nowy z gwarancja. No ale za jakosc sie placi.

Co do A1 to moze jest b.dobry (cena/jakosc) w swojej kategorii ale dzis jest trudno dostepny nawet na allegro.

niedziela, 19 grudnia 2004, 11:07

Zacznijmy od tego ,ze juz smieszy mnie ta moda na 8megowce. Niby po co mialby placic tyle kasy za 8080 , zeby nalezec do jakiegos elitarnego klubu. Sadze ,ze 5060 nie ustepuje znaczaco 8080 , a jest znacznie tanszy.

niedziela, 19 grudnia 2004, 15:20

Pytanie tylko czy jak stać Cie na Mercedesa to kupujesz Skode bo uwazasz ze tez jest dobra. Jesli tak to nie ma o czym gadac.

niedziela, 19 grudnia 2004, 16:33
RooN - jasne ze tak. Jesli ta Skoda wystarczy. Wydawanie calej kasy tylko dlatego ze sie ja posiada to glupota calkowita. Czlowiek bogaty wlasnie dlatego jest bogaty ze bez potrzeby nie wyrzuca kasy przez okno. Najlepszy sprzet to nie sprzet najdrozszy, to nie sprzet robiacy najlepsze zdjecia - to sprzet dajacy najwiecej satysfakcji uzytkownikowi, spelniajacy max jego wymagan, najlepiej dopasowany do jego potrzeb. A to wcale nie znaczy - najlepszy i najdrozszy. Jesli zona jakiegos szejka bedzie chciala aparat to predzej kupi ladnego, prostego w obsludze i mieszczacego sie do torebki Olka mju-mini czy lustro z najwyzszej polki z kompletem szkiel "L"? A stac ja na to.

niedziela, 19 grudnia 2004, 16:42

Wg. mnie nie warto kupować czegoś drogiego, tylko dlatego, że jet drogie. Jeżeli jakiś aparat z niższej półki nie odstaje znacząco od tego droższego, to nie warto do niego dopłacać. Lepiej kupić sobie pojemną kartę, dobrą lampę błyskową, statyw... itp. Zupełną głupowtą jest kupowanie czegoś drogiego tylko po to żeby to mieć i móc się tym pochwalić przed znajomymi. To tak jakby kupić "gołego" Mercedesa. Osobiście wolałbym wypasioną Skodę (lub coś innego z tej klasy) niż samą karoserię z siedzeniami i silnikiem z Mercedesa. No chyba że ktoś ma na tyle pieniędzy, że może sobie pozwolić na full wypas Merca, ale to już inna bajka.

niedziela, 19 grudnia 2004, 17:26

Stary czy wedlug ciebie autor tego tematu szuka aparatu porecznego ?

Minolta A1 - 2480 zł
Fuji S7000 - 1890 zł lub S20pro - 2130 zł
Panasonic FZ20 - 2330 zł
Sony F717 - 2400 zł

Jak widac w/w nie sa poreczne ani male a autor tego tematu szuka najlepszego aparatu w przedziale kasowym. To ze wedlug ciebie nie warto wydawac calej kasy na aparat bo mozna kupic A60 i miec 1500zl w kieszeni to chyba tylko twoje zdanie. Ja piszac o Oly 8080 chcialem doradzic mozliwy najlepszy sprzet a chyba kupno jego bedzie zalezalo tylko od kupujacego. Tak wiec ta nieforutnna wypowiedz o zonie szejka jest nie na miejscu,

Po drugie dla ciebie z tego twojego postu rozumiem ze wydanie np
2480 zł na Minolte A1 nie jest wyrzuceniem kasy przez okno a juz wydanie 2900zl na Oly 8080 jest wyrzuceniem kasy przez okno... LOL

niedziela, 19 grudnia 2004, 17:29
Nie jarzysz. To byl tylko przyklad ktory za pomoca analogii i logiki nalezy sobie odniesc do sytuacji. Ja tez jestem za tym zeby kupil A1. Ale dlatego ze jest dobra a nie droga, baranie. To ze mozna kupic A60 i miec 1500 zl w kieszeni jest calkiem normalne i swiadczy z zdrowym rozsadku - jesli wystarczy to po co przeplacac?
Odnosilem sie tylko do wypowiedzi "Pytanie tylko czy jak stać Cie na Mercedesa to kupujesz Skode bo uwazasz ze tez jest dobra. Jesli tak to nie ma o czym gadac." Odpowiedz brzmi: jesli Skoda wystarczy to jasne ze tak. A jesli ty kupujesz Merca TYLKO po to zeby miec Merca to jestes KRETYNEM. Umiec wydac kase - nawet malpe bys nauczyl. Umiec wybrac pod swoje potrzeby - to juz wieksza sztuka.

niedziela, 19 grudnia 2004, 18:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona