Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 06:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cyfrówka do 650zł. Jaka kupic? 
Autor Wiadomość
Post Cyfrówka do 650zł. Jaka kupic?
Jaka kupic cyfrówke kupic do tej kwoty?

czwartek, 30 października 2003, 20:20
Jezeli nie możesz poczekac i dozbierac kasy na coś z zoomem optycznym, to zastanów sie nad kupnem np.

Olympusa C-150
2 mln. pikseli, Autofocus, obiektyw 38mm, F2.8, 2,5x cyfrowy zoom. Funkcja nagrywania krótkich filmów (bez dźwięku).
Cena 537,90 zł + Vat 22% = 656,24 zł

Ta cenę znalazłem w pierwszym-lepszym sklepie internetowym - na pewno kupisz taniej.

Idź raczej w marke a nie w wielkość martycy - 2Mpix aparat dobrej firmy dal lepsze zdjęcia niż 4 Mpix firmy "UDUŚ". Dobra optyka jest bardzo ważna.

Jednak moze warto poczekać, uzbierac przynajmniej do ok. 1000 zł i za to będziesz miał już coś z zoomem optycznym - NIE KUPUJ TYLKO HP735! Szkoda kasy i nerwów.[/img]

piątek, 31 października 2003, 10:17
Sorki, ale przed chwila odwiedziłem jeden polecanych na tym forum sklepów i C-150 kosztuje tam koszmarne pieniądze!

wejdź na adres http://www.2it.pl/towar.asp?id=18633

podaną wyżej cenę tam znalazłem, ale poszukal jeszcze w innych miejscach na 100% znajdziesz taniej!

piątek, 31 października 2003, 10:26
Hej And dziek za odpowiedz. Myslem jeszce nad hp 320 jak myslisz czy to dobry aparat(lespszy od c-150

piątek, 31 października 2003, 16:39
Odpuść sobie HP, tak jak powinieneś odpuścić sobie: Pentagramy, Media-Techy, Trusty i inne Premiery. Myślę, że Olek C-150 jest niezłym pomysłem. Za te pieniądze nie będzie nic dużo lepszego (choć może coś trochę lepszego - nie mam rozeznania w tej grupie cenowej).

niedziela, 2 listopada 2003, 17:03
Jak pomysślałeś o HP320 to o nim zapomnij !! Jak dobrze poszukasz to za 600 zł kupisz HP 435 który jest dwa razy lepszy od 320 i wcale nie gorszy od Olympusa c 150 jeśli chodzi o jakość zdjęć. Poza tym HP 435 ma 3,1 MP, filmiki z dźwiękiem ograniczone tylko pojemnością pamięci, kilka ustawień manualnych (bardzo przydatnych), bardzo prostą obsługe i świetny wygląd... W tej cenie napewno nie kupisz nic lepszego od HPka...

wtorek, 4 listopada 2003, 03:15
Ja przez 2 tygodnie miałem HP735 - też byłem naiwny - odradzam !!!

C-150 wart jest tej ceny !

wtorek, 4 listopada 2003, 09:48
Pamiętaj, że HP435 i HP735 to dwa różne modele i tylko 735 jest awaryjny więc wybór jest prosty -435 !!!

wtorek, 4 listopada 2003, 12:02
Modele różne, firma ta sama. Przede wszystkim ten sam serwis (w zasadzie "serwis" to określenie zdecydowanie na wyrost). Może HP435 jest bardziej udany od HP735, ale nie ufałbym aparatom tej firmy. Są firmy, które robią dobre aparaty, są firmy, które robią dobre drukarki. HP należy do tych drugich.

wtorek, 4 listopada 2003, 22:07
Niech HP robi drukarki a ich aparaty niech sobie wsadzą do ....

magazynu!

TomekK napisał(a):
Modele różne, firma ta sama. Przede wszystkim ten sam serwis (w zasadzie "serwis" to określenie zdecydowanie na wyrost). Może HP435 jest bardziej udany od HP735, ale nie ufałbym aparatom tej firmy. Są firmy, które robią dobre aparaty, są firmy, które robią dobre drukarki. HP należy do tych drugich.

środa, 5 listopada 2003, 10:14
Witam mam pytanko czemu tak negatywnie Wypowiadacie się o hp 735??
Awaryjność to fakt ale reszta?? chciałem kiedyś kupić ten aparat i teraz jestem zaskoczony Waszym zdniem...Prezcież fotki są bardzo dobrej jakości odwzorowanie detali kolorów również...fakt nie które ciemne wychodzą ale wiekszość jest bardzo dobra...wykonanie aparatu obódowa też zasługuje na pozytyw lakier troszeczke tandetny ale o takie rzeczy należy dbać :wink: funkcje wszystkie jak na ac manulane i ręczne nastawienia...a więc skąd ta opinia???

pozdrawiam

czwartek, 6 listopada 2003, 21:13
Nie wiem skąd wynika zdanie innych (to znaczy mogę się domyślać), ale ja ten aparat testowałem przez pewien weekend. I powiem tak - zdjęcia jak na tę klasę cenową są przeciętne i poniżej przeciętnej. Duża aberracja chromatyczna, spore zniekształcenia geometryczne, nieszczególne odwzorowanie kolorów. Może ja trafiłem na kiepski egzemplarz? Ale nie sądzę. Jak widzę gdzieś jakieś zdjęcia testowe też są bez rewelacji. A awaryjność jest chyba bezsprzeczna, co przy tragicznym serwisie HP (co mogę zaświadczyć, bo bawili się kiedyś w naprawę gwarancyjną mojej drukarki) jest minusem przysłaniającym wszystkie ewentualne plusy.

czwartek, 6 listopada 2003, 21:47
Moje negatywne wypowiedzi o 735 wynikaja z doświadczenia - chociaż w czasie kiedy aparat był sprawny to zdjęcia robił faktycznie nienajgorsze, ma dobrze rozbudowane menu, mozliwość nagrywania sekwencji video bez ograniczeń czasowych wynikających z pojemności bufora, a ogranicza go wyłacznie pojemność karty do tego robi to z dźwiękiem!, super jest możliwość nagrywania komentarzy do zdjęć, aparat awaryjnie może służyć rónież jako dyktafon.
Są to fakty niezaprzeczalne!

ALE:

- Niezaprzeczalnie jest to wysoce awaryjny knot który nie powinien być puszczony na rynek.

- Jeżeli zdarzył się już "wypadek przy pracy" bo każdej firmie może się zdarzyć, powinny być natychmiast wprowadzone poprawki i naprawa powinna polegać na wymianie sprzętu NA NOWY, a nie na używane knoty z odzysku.

Aparat nie jest również całkiem bez wad - wystarczy się przyjrzeć zdjęciom robionym przy uzyciu lampy.

Piszesz że awaryjność to fakt.
O ile w okresie gwaranji kosztuje Cię to trochę nerwów, to po gwarancji tzw. "ryczałtowa naprawa w HP" kosztuje Cię w tym modelu aparatu coś ok. 650 zł !!! - a ta (przecież słono płatna) naprawa standardowo polega na wymianie Twojego sprzętu na używanego knota z odzysku. Poczytajcie sobie na stronach HP i kto ma możliwość niech przestudiuje gwarancję HP dodawaną do tego aparatu! Takie działanie jest niepoważne !

Dlatego tak negatywnie wypowiadam sie na temat HP735. I pomimo tego że w zamierzeniach miał wyjść dobry, tani aparat z dobrą optyką i wieloma funkcjami (skoro się na niego napaliłem i go kupiłem wiadomo że miałem o nim dobre zdanie - na początku...) okazało się że jest to WIELKI KNOT z niepoważnym serwisem!!!

NIE KUPUJCIE HP-735 bo możecie tego gorzko żałować - zwłaszcza po okresie gwarancyjnym !!!

Anonymous napisał(a):
Witam mam pytanko czemu tak negatywnie Wypowiadacie się o hp 735??
Awaryjność to fakt ale reszta?? chciałem kiedyś kupić ten aparat i teraz jestem zaskoczony Waszym zdniem...Prezcież fotki są bardzo dobrej jakości odwzorowanie detali kolorów również...fakt nie które ciemne wychodzą ale wiekszość jest bardzo dobra...wykonanie aparatu obódowa też zasługuje na pozytyw lakier troszeczke tandetny ale o takie rzeczy należy dbać :wink: funkcje wszystkie jak na ac manulane i ręczne nastawienia...a więc skąd ta opinia???

pozdrawiam

piątek, 7 listopada 2003, 10:53
P.S. na podstawie powyżsszej wypowiedzi - osobiście miałbym baaardszo duże opory w zakupie innych HP-435 tym bardziej że jest to nowy, niesprawdzony model.
Nie twierdzę że będzie tak samo jak z HP-735, ale wolałbym poczekać przynajmniej kilka miesięcy i poczytać o jego ewentualnej awaryjności, lub zdecydować się na trochę starszy, ale sprawdzony model !

piątek, 7 listopada 2003, 10:59

tak c-150 jest ok , ale na allegro minolta dimage jest juz od 800 zl no i ma optyczny zoom 3x wiec zbieraj na to :)

piątek, 7 listopada 2003, 18:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona