Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 co mam kupić za 5 tyś. 
Autor Wiadomość

Post co mam kupić za 5 tyś.
zamierzam kupić cyfrówkę za około 5 tyś.
nie mam pojęcia jaki wybrać aparat. Canona G5 , nikona 5700 czy moze inny.

piątek, 31 października 2003, 15:15
Post Re: co mam kupić za 5 tyś.
Może Sony DSC-F717? Pól roku temu kupiłem ten aparat i chyba teraz jak bym miał ponownie wybrać to też bym go kupił.
Wady:
- nietypowy wygląd,
- droga pamięć,
- brak szerokiego kąta (ogniskowa zaczyna się od 38mm),
- szkoda, że nie można nim kręcić filmów w większej rozdzielczości i szybkości.
Zalety:
- doskonała rozdzielczość optyczna,
- dobre odwzorowanie kolorów,
- małe szumy,
- duża rozdzielczość przetwornika A/C,
- bardzo szybki start aparatu (w porównaniu do innych),
- dobra szybkość i dokładność autofokusa,
i tak można bez końca. Jednym słowem doskonałe parametry.
Jednak parametry to nie wszystko: on robi po prostu dobre zdjęcia (nawet w rękach takiego laika jak ja).
No może teraz zastanowił bym się nad nowszym modelem z tej serii DSC-F828.

http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf717/

piątek, 31 października 2003, 23:01
Widziałem gdzieś w Internecie za 5 tysięcy z małym ogonem Canona EOS-300D. Bardzo dobre zdjęcia, wymienna optyka wysokiej jakości, dobra matryca, no i przede wszystkim lustrzanka. Myślę, że warto poszukać i nawet dołożyć te paręset złotych.

sobota, 1 listopada 2003, 21:36
Widziałem gdzieś w Internecie za 5 tysięcy z małym ogonem Canona EOS-300D. Bardzo dobre zdjęcia, wymienna optyka wysokiej jakości, dobra matryca, no i przede wszystkim lustrzanka. Myślę, że warto poszukać i nawet dołożyć te paręset złotych.

Dolicz jeszcze pamięć i jakiś jeden dodatkowy obiektyw (o dłuższej ogniskowej) to trochę bardzo przekroczy 5 tysięcy zł. A czy efekty będą tego warte? Nie wspominając o tym, że to jest tylko namiastka porządnej lustrzanki Canona (seria 300 - tani plastik).
Jeden z Gości na tym forum napisał coś takiego:
Anonymous napisał(a):
.. no super, wymienne obiektywy. A czy ktoś wziął pod uwagę cenę czyszczenia matrycy po zakurzeniu (np na spodzie matówki w mojej lustrzance widzę zawsze masę kurzu, który wystarczy zgrubsza przedmuchać "gruszką" żeby paprochy nie przeszkadzały przy komponowaniu kadru). Ale matrycy już bym tak nie przedmuchał - zawsze część paprochów "wbije sie" w przetwornik. Poza tym - jeśli ktoś chce stosować obiektywy z analogowych Canon-ów musi brać pod uwagę zmniejszenie jakości zdjęcia. Rozdzielczość obiektywu spadnie, bo przetwornik jest mniejszy niż klatka małoobrazkowa. Jedynym rozwiązaniem jest kupienie specjalnych obiektywów "cyfrowych" dostosowanych do wielkosci przetwornika - a to kolejny wydatek.
Niestety - to nie jest takie proste: "wstawić przetwornik do lustrzanki i jest super aparat" - jest dużo niuansów, możliwości, jakie dają EVF. Choćby podgląd histogramu, obserwacja wyników korekcji ekspozycji, obserwacja w całkowitej ciemności itd.
Jeśli ktoś widział gdzieś na internecie zdjęcia np. z Minolty A1, Sony 717 i Canona 300D i twierdzi "wow! najlepsze zdjęcia z Canona!" - zapytać należy - jakim obiektywem? Czy piękne zdjęcia reklamowe nie są wykonane obiektywami o wartości kilku tysięcy złotych?

sobota, 1 listopada 2003, 22:33
1. Widziałem wczoraj w inecie banner reklamowy - EOS300D za 5299zł z VAT, obiektywem 28-80 equiv Canona i kartą CF 256MB. Nie pamiętam gdzie, nie wszedłem, bo się spieszyłem. Jak zobaczę ponownie, mogę dać znać. G5 ma dla przykładu standardowy obiektyw chyba 35-140mm equiv, czyli zwykle daje mniejsze możliwości (brak szerokiego kąta, a ogniskowych typu 140mm osobiście prawie nie wykorzystuję i myślę, że rzadko kiedy są przydatne).
2. Owszem, obiektywy z analogowych lustrzanek są mało przydatne w EOSie300D. Ale w kompaktach cyfrowych za 4000zł są bezużyteczne w ogóle.
3. EOS300D to aparat jak najbardziej amatorski (gdy weźmiemy pod uwagę jakość zdjęć i cechy aparatu, a nie cenę). Na pewno jednak mniej amatorski od dowolnej, najbardziej nawet "profesjonalnego" kompaktu cyfrowego.
4. Zawsze możesz zamiast zmieniać aparat inwestować w obiektywy. Jak za parę lat będziesz zmieniał aparat, nie będziesz musiał zmieniać obiektywów - bo jak kupisz naprawdę dobre posłużą Ci pewnie jeszcze z 50 lat.
5. Pozostaje pytanie - czy jesteś na tyle zaawansowany, by wykorzystać możliwości aparatu za 5 tys, czy nawet 3 tys zł. Jeśli nie, będzie to dla Ciebie strata pieniędzy. Czy możesz napisać, jakim aparatem robisz zdjęcia dotychczas (wymień cyfrówki i analogi)? Łatwiej będzie Ci doradzić. Jakie są Twoje zainteresowania fotograficzne?

niedziela, 2 listopada 2003, 17:05
Do tej pory posługuję się canonem EOS 50. Jestem z niego bardzo zadowolony.
Jestem amatorem ale lubię robić zdjęcia. często jestem proszony na różnego rodzaju imprezach o robienie zdjęć więc czegoś tam sam się naucyłem odnośnie robienia zdjęć. Czas już kupić cyfrówkę , bo wszystkie foty przerzucam do kompa więc to dużo łatwiej dla mnie mając cyfrówkę.
Mam odłożona kasę na coś lepszego więc się zastanawiam w co zainwestować by być w pełni zadowolonym.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
A co a nikonem czy innymi markami?

poniedziałek, 3 listopada 2003, 19:34
Myślę, że skoro masz już lustrzankę Canona i to całkiem przyzwoitej klasy, warto zainwestować w inną lustrzankę Canona - obsługa będzie bardzo podobna (więc zdjęcia będziesz robił intuicyjnie), obiektywy też od biedy da się wykorzystać - ucierpi jakość, ale np. dzięki obiektywowi "udającemu" tele (np. standardowy 28-80mm z EOSa50 może takie tele udawać) może zyskać wartość artystyczną. Nie twierdzę wcale, że Canon robi najlepsze lustrzanki - ten tytuł osobiście przyznałbym Nikonowi, ale to już trochę inna klasa cenowa... Nawet bardziej niż trochę, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę także 14 megapikselowe potwory Nikona pod szyldem Kodaka (tego zresztą nie rozumiem, czyżby Nikon wstydził się marki?). Lustrzanki w z wymienną optyką inne niż Canon EOS300D to niestety wydatek przynajmniej 10 tys. zł.
Jeżeli jednak EOS300D jest dla Ciebie zbyt drogi, zastanów się nad czymś lustrzankopodobnym. Osobiście w tej klasie proponowałbym Nikona 5700 (nie wiem dokładnie, ile kosztuje, ale skoro go wymieniłeś, to znaczy, że tyle ile trzeba :). Dobry obiektyw (odpowiednik 35-280mm - czyli bardzo wszechstronny), magnezowy korpus, dobry przetwornik. No i to jednak Nikon.
Myślę, że w obu tych modelach możesz liczyć na dobrą jakość zdjęć. Canon jest z pewnością bardziej wszechstronny, ale chyba droższy. Poza tym, w tej cenie wybór aparatu jest już kwestią bardzo indywidualną. Trzeba na sucho porównać parametry, bo może się okazać, że coś dyskwalifikuje któryś model dla Twoich zastosowań (np. gdyby jeden miał migawkę do 1s bez bulba, a 90% Twoich zdjęć to zdjęcia nocne ze statywu). Możesz też popatrzeć na Minoltę DiMage 7Hi i FujiFilm S7000.
Wybór należy do Ciebie (pochwal się, jak już wybierzesz!), ja mogę tylko powiedzieć, że za te pieniądze wybrałbym Canona EOS300D.

poniedziałek, 3 listopada 2003, 21:47
Post Canon 10 D
za 5500 sprzdam ci Canona 10d niestety bez obiektywu i pudełaka ale za to nowy pasuja do niego wszystkie obiektywy typu eos. mnie on wpadł w ręce całkiem przypadkowo sam mam s 50 i jestem zadowolony jak ktoś jest zainteresowany to niech pisze na wpfx@interia.pl

poniedziałek, 3 listopada 2003, 22:27

Zdecydowałem się na Nikona 5700 , tak na szybkiego , gdyż mam kolesia w USA , który wraca za 2 tygodnie i zaoferował się że może mi tam coś kupić , ale musiałem podjąć decyzję od ręki co to ma być , więc zobaczymy czy podjąłem słuszną decyzję. Na pewno wyjdę na tym dobrze finansowo , bo będzie mnie on kosztował w granicach 750 $.
Pozdrawiam i czekam na info od posiadaczy tego modelu jak się sprawuje w użytkowaniu.

piątek, 7 listopada 2003, 14:43
Post EOS 300 D
Sprzedam jak w temacie EOS 300D + obiektyw 18-55mm.
Wszystko nowe "pudełko" wersja na rynek amerykański nazywa się REBEL DIGITAL
Cena 4200 zł
tel. 502089210

piątek, 7 listopada 2003, 20:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]