Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 03:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Trust 820 
Autor Wiadomość
Post Trust 820
Co sądzicie o aparacie Trust 820. Posiada matryce 4M, a jest podejrzanie tani.
Pozdrawiam

poniedziałek, 3 listopada 2003, 03:45
On nie jest podejrzanie tani - powiedziałbym nawet, że jest drogi. Po prostu - niska cena, bardzo niska jakość. Coraz łatwiej jest produkować matryce o dużych rozdzielczościach i kiepskiej jakości, więc wielu producentów po prostu zwiększa rozdzielczość, w zamian jeszcze tnąć koszty na obiektywie, układach pomiarowych... Można spodziewać się, że aparat będzie awaryjny, miał kiepską optykę (o rozdzielczości niewystarczającej nie tylko na 4MP, ale i na 2MP) i robił po prostu kiepskie zdjęcia. Lepiej kupić markową (dla mnie: Canon, Minolta, Nikon, Olympus, ostatnio coraz bardziej Fuji) cyfrówkę z matrycą 2MP niż mieć potem wiele problemów - takich, jakie mają użytkownicy Pentagramów, Media-Techów, HP i innych "wynalazków" (przejrzyj to forum i zobacz opinie np. o HP 735). Najlepiej napisz, ile planujesz wydać na aparat, a my Ci coś doradzimy. Może masz jakieś szczególne wymagania wobec niego?

poniedziałek, 3 listopada 2003, 21:45
Post Re: Trust 820
A MediaTech Hypnos MT414 ? Też dość tani jak na mozliwości. To podobno aparat Praktica, więc nie jest tak źle.
Znalazłem kilka zdjęć, oceńcie fachowym okiem:

http://samples.brb.pl/fotki/MediaTech%2 ... b29744819a

Chcę kupić aparat do 800-900 zł.

wtorek, 4 listopada 2003, 18:48
On akurat też nie jest specjalnie tani. Ma matrycę 3MP ale bez zooma optycznego. Za 900zł z ogonkiem masz Canona A300 (3MP zoom 1x), a za niecałe 900zł Minoltę DiMage E232 (2MP, zoom x3). Oba aparaty to bardzo dobre i markowe propozycje. Nie wiem, czy akurat one są najlepsze w tej cenie, ale myślę że nie będziesz nimi zawiedziony. Musisz dokonać wyboru - większa matryca czy zoom optyczny. Ja chyba wybrałbym Minoltę. Potem będzie Cię czekał (niezależnie od kupionego aparatu) wydatek na: karty pamięci (przy aparacie 3MP bardzo pilne, przy 2MP mniej) min. 64MB, akumulatorki i ładowarkę. W sumie ok. 200-250zł. Raczej nie jestem zwolennikiem Kodaków w tej cenie, mają dość kiepską optykę. Napiszę jeszcze parę wskazówek, co wybrać:
- Canon A300 ma szerszy kąt obiektywu - jeśli często fotografujesz w ciasnych pomieszczeniach, łatwiej Ci będzie objąć kadrem wszystko co potrzebujesz
- Minolta E232 ma węższy kąt i może go jeszcze zwężać. Oznacza to, że jeśli chcesz mieć na zdjęciu mniejszy kawałek jakiegoś obiektu, nie musisz do niego podchodzić (a nie zawsze się da), tylko wystarczy zwiększyć ogniskową. Możesz wybrać trzy razy mniejszy wycinek (zoom x3) bez podchodzenia i utraty jakości zdjęcia
- Canon A300 (zresztą Minolta też) ma zoom cyfrowy, którym się nie przejmuj, bo pogarsza jakość obrazu, a to samo możesz zrobić później w komputerze

wtorek, 4 listopada 2003, 22:06
Post trust 730 3,3Mpx
Muszę stanac w obronie trusta, mam model 730 i powiem, że jest bezawaryjny, zrobiłem juz mnóstwo zdjęć, zdjęcia wychodzą całkiem ładne, i jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o baterie, wiadomo że jakość wykonania jest niższa niz u markowych konkurentów, ale dla amatora wystarczy w 100%. Wg nie to nie są złe aparaty , a szarganie opinii tylko dlatego że to nie np. Canon jest nie na miejscu.

wtorek, 2 grudnia 2003, 13:22
TRUST - PODEJRZANIE TANI APARAT Z PODEJRZANIE MARNĄ OPTYKĄ.
LEPSZE EFEKTY OTRZYMASZ NA 2 MPIX Z DOBRĄ OPTYKĄ NIŻ NA 100 MPIX Z DENKIEM OD BUTELKI ZAMIAST SOCZEWKI :wink:

wtorek, 2 grudnia 2003, 16:49

Pewnie jak masz placic za 3MPIX 500 albo 3500 to w drugim wypadku zal sciska ale cena nie bierze sie tylko z nazwy ale takze solidnosci, jakosci, no i zaufania (klienta).
Pewnie, ze mozna ryzykowac ale ... moj kolo kupil cyfre w Aldiku (niemcy) i pofocil sobie 2 dni (potem juz sie jakos nie dalo) ... no i baterie zdazyl zmienic chyba ze 3 razy ... :shock: :D

wtorek, 2 grudnia 2003, 17:33
Mam również tani aparat -zabawkę za 170 PLN (GsmartMini) ale tutaj myślę że cena jest adekwatna do jakości do internetu jakość jest wystarczająca.

Obrazek

Ale coś takiego miało być alternatywą dla komórki z aparatem, natomista kupując aparat z zamiarem przeniesienia obrazów na papier zdecydowanie polecam mniej pikseli z lepsza optyką.
W końcu ilu z Was robi wydruki wielkości A4 na codzień ??? A do pocztówki 2 Mpix wystarczy!

środa, 3 grudnia 2003, 12:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]