Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 18:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 aparat do 1200 zl prosze doradzcie 
Autor Wiadomość
Post aparat do 1200 zl prosze doradzcie
wybralem nastepujace modele:
HP 735 (ale strasznie duzo zlych rzeczy o nim pisze dlaczego?)
Olympus c-300
Canon A300
Canon A60
Nikon coolpix 2100

sklaniam sie ku Nikon-owi lub canon-owi A60 ale nie wiem ktory z nich wybrac....
no i bardzo sie napalilem na ten 735 (jak wszyscy) ale jak czytam ze po 2 dniach rozne rzeczy sie moga z nim dziac to ja pier......

prosze pomozcie mi cos wybrac z tych wyzej albo innych moze lepszych do 1200...

wtorek, 4 listopada 2003, 04:10
o tym to nic nie wiem dopiro teraz zauwazylem cos o nim na forum...

wtorek, 4 listopada 2003, 04:17
Za wyjatkiem jednego zdjęcia - robione C-350

wtorek, 4 listopada 2003, 09:45
P.S. Zdjęcie "Na oknie" robione HP735 który padł po 2-ch tygodniach (stąd zamiana na C-50)
Przy niektórych zdjęciach posługiwałem sie programami tematycznymi, jako substytutem manuala.

wtorek, 4 listopada 2003, 09:47
P.S. Zdjęcie "Na oknie" robione HP735 który padł po 2-ch tygodniach (stąd zamiana na C-50)
Przy niektórych zdjęciach posługiwałem sie programami tematycznymi, jako substytutem manuala.

Sorki... :wink: "zachód słońca to też HP735

wtorek, 4 listopada 2003, 09:52
C-350 oczywiscie i rzeczywiście te 2 zdjęcia są z HP reszta z C-350

wtorek, 4 listopada 2003, 09:56
Jeżeli nie fotografujesz z funkcjami manualnymi polecam Olympusa C-300 (jeśli jeszcze dostaniesz - już go nie produkują, ale to wcale nie jest wada). Kupiłem coś takiego do zdjęć, które muszę szybko przenosić do komputera, normalnie fotografuję analogowo. Dłuższą recenzję aparatu mojego skromnego autorstwa znajdziesz tutaj: http://www.forum.swiatobrazu.pl/foto/vi ... sc&start=0
Recenzja nie jest może entuzjastyczna (starałem się być w miarę obiektywny), ale to naprawdę bardzo dobry aparat dla początkującego i średniozaawansowanego fotoamatora. W tym temacie stronę dalej jest też jeszcze dokładniejszy opis dlaczego C-300, a nie C-350. Canon A60 to nie jest zły aparat, jego zaletą są programy półmanualne (jeśli z nich korzystasz - a dochodzę do przykrego wniosku, że 90% użytkowników albo z nich nie korzysta, a nawet jak korzysta, to nie umie...), ale podstawowe wady to: matryca tylko 2MP (upieram się, że to za mało w tej cenie), mały wyświetlacz (1,5") i gorsze programy automatyczne. Pentagrama 41 miałem na weekend testów i jest chyba gorszy od Pentagrama 33 (czyli brakuje określeń na jego beznadziejność). A300 brakuje zooma (warto dołożyć te 200zł, by go mieć), Nikon robi rewelacyjne aparaty, ale co najmniej 10 razy droższe. Raczej nie sądzę, żeby dobrze sprawdzał się w tej klasie cenowej, ale nie przesądzam. Gdybym miał uszeregować wymienione aparaty, zrobiłbym to tak:
... > Olympus C-300 > Olympus C-350 > Canon A60 >> Canon A300 >>> HP PS735 >> Pentagram 41 > ...
Te kropki na początku oznaczają oczywiście inną klasę cenową :) Nie wiem niestety, gdzie wstawić Nikona.

wtorek, 4 listopada 2003, 22:08
Ja mam 350 i nie jest najgorzej po ok. 1000 zdjęć.
Pomimo tego 1000 nadal poznaję aparat, uczę się go i poznaję jakie kombinacje program+inne paramerty ustawiać w różnych warunkach.

Gdy się pozna aparat i programy potraktuje jako namiastkę ustawień manualnych - to da się życ z tym sprzętem.

piątek, 7 listopada 2003, 11:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]