Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 17:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Panasonic DMC-LC 43 ? 
Autor Wiadomość

Post Panasonic DMC-LC 43 ?
Od lat pasjonuje sie fotografia, posiadam minolte 700 si.
W firmie szef dal mi mozliwosc zadecydowania jaki kupic aparat cyfrowy w granicach 2000 - 2500 zl.Wiem, ze to za malo aby kupic super sprzet. Ostatnio zaciekawil mnie panasonic DMC-LC 43 ( ze wzgledu na obiektyw Leica ).
Prosze o opinie na temat tego aparatu ewentualnie LC-33.
Nie wykluczam zakupu aparatu innej firmy.
Dobre rady mile widziane.
Dzieki za podpowiedzi.

wtorek, 4 listopada 2003, 23:59
Post lc 33 Panasonic
Posiadam go od miesiąca i musze przyznać że jestem bardzo zadowolony z niego, jeżeli ktoś posiadał prędzej aparat cyfrowy to napewno go doceni - dobrze ustawiony wykonuje fotki ,które następnie trudno polepszyć w popularnych programach. Nie wiele jeszcze moge powiedzieć na jego temat ale to co nim wykonałem a cały czas sie ucze to w pełni mnie zadowala tym bardziej że to moja pierwsza cyfrówka i przygoda z aparatem.

sobota, 6 grudnia 2003, 22:01

Ja wiem, że obiektywy Lecia, Carl Zeiss czy inne działają na wyobraźnie. Ale często nie mają prawie nic wspólnego z "normalnymi" obiektywami tych firm. Często firmówki Canona, Olympusa czy Minolty są o niebo lepsze od optyki Zeissa do masowo produkowanych cyfrówek. Nie testowałem aparatu Panasonic, ale trochę obawiałbym się tej - jakby nie patrzeć - w świecie aparatów niemarkowej firmy. W tej cenie jak zwykle (to już u mnie nowa, świecka tradycja :) polecam Z1 - zwłaszcza, że fotografujesz Minoltą i jej obsługa będzie dla Ciebie najzupełniej oczywista. Co jeszcze? Rozejrzyj się za Kodakiem DX6490 - nie miałem okazji robić nim zdjęć, a parametry wyglądają bardzo obiecująco. Ponieważ fotografujesz, będziesz w stanie przetestować go we własnym zakresie. Ewentualnie, jeśli nie potrzebujesz ultra zooma możesz rozejrzeć się za czymś innym. Ale w tej kategorii nie bardzo wiem, co polecać uwadze poza może A80 - jestem obecnie trochę niezorientowany w tej klasie.

sobota, 6 grudnia 2003, 23:54

Dzieki za podpowiedzi, tego nigdy za wiele! :)

Tomku K dzieki !

Na 90% zdecydowany jestem na kupno minolty Z1 zwlaszcza ze mam tez lampe minolta 5400 HS.
Ciekawi mnie jakie czasy synchronizacji mozna z nia osiagnac na tym aparacie z w/w lampa.
Z moja 700 si moge robic z minimalnym czasem czyli 1/8000 s, a jak jest z Z1:?:
Poza praca typowo biurowa pracuje takze w terenie wiec duzy zoom sie przyda !

Podoba mi sie jeszcze FUJI Fine Pix S5000 ale nie milem go w rekach?

Ale chyba jednak bedzie to minolta - mam juz dwie lustrzanki tej firmy i jestem b.zadowolony.

piątek, 12 grudnia 2003, 19:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]