Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 17:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Wypalone lub martwe pixele - hp m307!! 
Autor Wiadomość
Post Wypalone lub martwe pixele - hp m307!!
Sprawa wyglada tak w grudniu w TESCO kupilem aparat hp m307 za 699zl od poczatku na wyswietlaczu aparatu przy patrzeniu w slabszym oswietleniu pojawialy sie 2pixele 1 niebieski u gory i 1 czerwony na dole, patrzac na ekran przy dobrym oswietleniu teoretycznie nie rzucaja sie one w oczy. Widzialem na forum taki topic, ze ktos wymienil aparat w MM na nowy egzemplarz, niestety ja kupilem swoj aparat w TESCO poniewaz w MM wlasnie sie skonczyly. Podczas robienia zdjec - kartki zaslaniajacej obiektyw na zdjeciu widac liczne gorace pixele? przynajmniej mam nadzieje, ze sa to gorace pixele, prosze aby ktos na podstawie nizej zamieszczonej fotki ocenil to. Zdjecia sa zawsze takie same, gorace pixele? sa zawsze w tym samym miejscu. A propo czy mam szanse wymienic aparat na nowy bez oddawania go na gwarancje? i jezeli jest to wada wszystkich modeli mam szanse doplacic do ceny roznice cen z innego aparatu i kupic inny model ??

http://img195.exs.cx/my.php?loc=img195& ... 3055if.jpg

środa, 26 stycznia 2005, 16:39

Przewidując przyszłość - skończy sie serwisem, i przy odrobinie szczęścia wymienią Ci aparat na sprawny ( co nie znaczy nowy ).
O wymianach prawdopodobnie możesz zapomnieć, bo Tesco przekaże sprawe do HP ( Grudzień! ), a oni mają takie propozycje........tam gdzie słońce nie dochodzi.
Jakieś inne pytania ?

środa, 26 stycznia 2005, 16:48

środa, 26 stycznia 2005, 16:52

Podejrzewam że podobnie jak hp433, którego nieopatrznie kiedyś miałem, jest to zwyczajne zjawisko w sprzęcie tej firmy - szczególnie tym bardziej low-endowym.

środa, 26 stycznia 2005, 16:58

Jak będziesz walczył z Tesco czy tam HP, to walcz twardo, bo jak wyczują że nie masz pewności, to Ci wcisną kit, że to norma... A wg mnie daleko tu do normy.

środa, 26 stycznia 2005, 17:05
spoko ale czy jest szansa wymiany na inny aparat(innej marki)? lub wymiany na nowy?? i czy to sa hot lub dead pixele wogole ?

środa, 26 stycznia 2005, 17:09

Zależy, jak się będziesz kłócił. Mi za czajnik zwrócili kiedyś pieniądze ;-P
Wytłumacz im tylko dokładnie, że to już nie są pojedyńcze piksele, a rozgwieżdżone niebo i to nie nadaje się do naprawy!

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

środa, 26 stycznia 2005, 17:13

Nic nie wytarguje - zakup był miesiąc temu

środa, 26 stycznia 2005, 17:38

arespl, kolorowe kropki to są "hot piksele" ...kropki czarne to "dead pixele" ... bo są martwe - nie dają żadnego sygnału.

Szanse wymiany są prawie zerowe - bo ten sprzęt teraz podlega tylko gwarancji, co innego gdybyś to załatwił dzień po zakupie. Teraz pozostaje tylko serwis HP i najlepiej, gdybyś się bezpośrednio z nimi skontaktował, bo załatwianie przez Tesco niepotrzebnie wydłuży całą procedurę.

środa, 26 stycznia 2005, 18:27
ale mysle ze hoty nie sa grozne i nie przeszkadzaja w niczym ??

środa, 26 stycznia 2005, 19:02
a i jeszcze podczas robienia zdjec nocnych rzadko mozna zauwazyc te hoty, deadow chyba nie ma, poza tym niebieskim i czerwonym na wyswietlaczu, ale one tak jak i te hoty widoczne sa tylko w ciemnosci wiec?

środa, 26 stycznia 2005, 19:03
aha i te hot pixele sa zawsze w tym samym miejscu na zdjeciu czy to normalne ??

środa, 26 stycznia 2005, 19:22

normalne, dead pixel to po prostu uszkodzony obszar matrycy, hot pixel to obszar matrycy niekoniecznie uszkodzony (jeśli występuje tylko przy długich czasach naświetlania) ale napewno o słabszej jakości i parametrach - chyba że występuje zawsze - wtedy jest to definitywnie uszkodzony obszar matrycy.

Hoty jako-takie groźnie nie są - psują tylko wygląd zdjęcia i wkurzają. Tak samo jak blachy w samochodzie po małej stłuczce. Można z tym jeździć... no ale paskudnie to wygląda i każdy wolałby tego uniknąć.

środa, 26 stycznia 2005, 19:37
w HP to norma, ta firma robi badziewny srzet. Dostałem promocyjnie hp 435 i sie załamałem, wygląda jak hińska zabaweczka z koisku ruchu...

środa, 26 stycznia 2005, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]