Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 19:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Canon A60 ,a A70 
Autor Wiadomość
Post Canon A60 ,a A70
Moze mnie wysmiejecie za banalnosc tego postu ,ale i tak postaram sie otrzymac jakas odpowiedz.Konkretnie chodzi mi o roznice pomiedzy Canonem a60 a Canonem a70.Czy roznia sie one tylko wielkoscia matrycy ?? Bo mam zamiar kupic ktorys z nich ,a nie potrzebuje takiej duzej rozdzielczosci obrazu jak w a70,a odbitki i tak 10x15 robie najwieksze wiec a60 spokojnie by mi wystarczyl i jest o okolo 400-500 zl tanszy (allegro) wiec moglbym jeszcze jakas karte kupic.

Z góry dzieki.

Pozdrawiam

poniedziałek, 17 listopada 2003, 09:16

Post A60
Bieraz A60 jest o wiele tańszy(różnica cen pomiędzy nimi starczy Ci na akumulatory+ładowarkę+kartępamięci). Różnią się tylko wielkością matrycy i niczym innym. No chyba że zoomem cyfrowym)ale to się wogóle nie liczy). Ja go kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem go w Vobisie i zapłaciłem 1800zł za calutki zestaw to znaczy: aparat:), akumulatorki 2100 i ładowarkę, dobry pokrowiec i 64mb kartę pamięci, która w zupełności mi wystarcza.

poniedziałek, 17 listopada 2003, 15:04
Post A60!!!
Dzieki Mati,dostalem tez maila od pewnoego kolesia ktory tez mi polecil a60,wiec kupuje a60 :)

Dzieki

Pozdrawiam

poniedziałek, 17 listopada 2003, 17:08

wtorek, 18 listopada 2003, 10:35

Post A60
A możesz powiedzieć czemu źle zrobi kupując A60?

wtorek, 18 listopada 2003, 15:43

Cytuj:
jesli stać Cię
co jest bardzo istotne. Canon A60 jest aparatem bardzo dobrym, ale Canon A70 jest jeszcze lepszy. Między matrycą 2Mpix a 3Mpix jest różnica która widoczna jest w ilości szczegółów na zdjęciu. Jeżeli ktoś uważa że są to dwa identyczne aparaty różniące się tylko matrycami to jest w błędzie (funkcje i wygląd zostawmy w spokoju). Czy ktoś kiedyś widział klipy .avi z aparatów A60 i A70? Różnice świadczą o przewadze konstrukcji A70 nad A60. Jakość z A70 jest rewelacyjna.

wtorek, 18 listopada 2003, 16:27

Post A60
I tylko za tą różnicę zapłacimy 500zł więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!

wtorek, 18 listopada 2003, 17:39

No jeżeli uważasz, że ilość szczegółów na zdjęciu to mało istotna rzecz to wybacz. A60 nie jest wart swojej ceny (matryca 2Mpix) i nie jest to tylko moje zdanie bo są także inne głosy na forum które to potwierdzają. Poza tym nie możesz z matrycy 2M kadrować zdjęcia które bedzie później naświetlane w digilabie a z 3M jak najbardziej, a to często się przydaje przy zdjęciach amatorskich. Przykład z filmem jest przykładem tego jak duża jest przepaść między tymi aparatami. Zainwestowane 500zł (jak to określasz "więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!" jest zainwestowane dobrze. Niedługo Ty będziesz sprzedawał swój aparat ze stratą i kupował z większą matrycą, a Darek będzie szczęśliwym posiadaczem aparatu który spełnia warunki sprawnego fotografowania.

Nie zrozum mnie źle nie jestem przeciwnikiem Canona A60 tylko uważam, że nie do końca jest on wart swojej ceny, zdecydowanym faworytem jest tu Canon A70.

wtorek, 18 listopada 2003, 18:13
Post a60
Siema Javo & Mati.Javo napewno masz racje mowiac tak ze a70 jest lepszy bo jest, ma wieksza matryce ,a nie jestem jakims tam amatorem fotografi i wem co daje mozliwosc wiekszego zdjecia,ale! jak juz wspomnialem nie jestem amatorem i raczej nie bede sie bawil w kadrowanie,a bede sie staral robic takie fotki zeby poprosu nie trzeba bylo ich kadrowac,po za tym nigdy nie robie tylko jednego zdjecia jezeli fotografuje jakas rzecz(cokolwiek) to robie kilka z roznych stron i sie wybierze najlepsze.Dotychczas focilem zenitkiem 412 przez dlugiii okres wiec troszke sie na tym znam(czas przejsc na cyfre bo wywolywanie zdjec daje o sobie znac w moim portfelu).Nie pisze tu tego zeby ci dokluczyc czy cos,ale w tych warunkach dla mnie lepsza opcja bedzie a60.Nie jestem jakims tam bogaczem wiec 500 zl roznicy to dla mnei duzo,a za te pieniadze karte mozna kupic i akumulatorki i ladowarke.I bedzie git :) jesli chodzi o filmy to raczej nie bedzie mi ta opcja potrzebna. Jeszcze wroce do tej matrycy,mi poprostu wystarczy wielkosc zdjec 1600x1200 bo jezeli wogule bede je przenosil na papier to rzadko,raczej chcem to miec na kompie i poprostu rozwijac swoje zainteresowanie fotografia,nei wiarze z tym przyszlosci,porpstu mam zajawke na pstrykanie.I w tym przypadku a60 mi styknie.Raczej pokazywac to w necie i dzielic sie opinia z innymi i rozwijac umiejetnosci,a traktuje to tylko jako hobby.

Dzieki za odpowiedzi panowie,dosyc juz tych klutni,odejsc od kompow,brac sprzet i robic foty !!!

Pozdrawiam

wtorek, 18 listopada 2003, 20:28

Post A60
Jest to bardzo dobry wybór z którego będziesz bardzo zadowolony. Życzę miłego pstrykania!

wtorek, 18 listopada 2003, 20:35
No i bardzo dobrze wyjaśniło się. Niech A60 służy Ci długo i dobrze. Zyczę samych udanych zdjęć i dziękuję za dyskusję.
Pozdrawiam.

Temat zamknięty

wtorek, 18 listopada 2003, 21:04
Pamietaj zeby kupic aparat z polska gwarancja , bo z ta euro mozesz miec klopoty. W sklepach mozna kupic A60 za 1100 zl ,wiec mozesz sobie odpuscic allegro i sklepy internetowe.

wtorek, 18 listopada 2003, 23:48
Canon a60, czy a70, probowaliscie robic nimi zdjecia makro z soczewka makro? mozna taka kupic na allegro. zabawa super. polecam.

środa, 19 listopada 2003, 03:24
Post a60
Pueblo prawdopodobnie kupie to w adico,wiec polska gwarancja bedzie,ale rozgladam sie jeszcze za sklepami i patrze gdzie najtaniej wyjdzie.

Pozdrawiam

środa, 19 listopada 2003, 18:40
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=567
i zobaczyćie że Wasza dyskusja nie ma sensu.

Wiadomo że droższy model jest lepszy, ale trzeba się określić - co się będzie robiło, jak i ile się ma kasy!

piątek, 21 listopada 2003, 14:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]