Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Minolta E50 vs Olympus MJU mini 
Autor Wiadomość

Post Minolta E50 vs Olympus MJU mini
Minolta E50 vs Olympus MJU mini - mam taki dylemat oba kosztuja w okolicach 1tys zl... - wiec cena jest porownywalna.. - oba to sa nowe modele, z tym ze Minolta E50 ma wieksza matryce 5mln.

<podobna jest do Minolty X50 - a moze wie czym oba z tych aparatow roznia od siebie oprocz ceny? - Minolta X50 drozsza jest...)

Co do mju - ma piekny wyglad, kolory obudowy... - i wlasnie zastanwiam sie nad wyborem ktoregos z tych dwoch aparatow... - co byscie doradzili? ktory jest lepszy-lepsze fotki robi? - a moze jakis inny w tej cenie dajacy wieksze mozliwosci..

PS
Interesuje mnie glownie maly, wytrzymaly aparat ktory wszedzie mozna wziasc ze soba z dobrym autoametm....

POzdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi...
Z gory dziekuje...

czwartek, 10 marca 2005, 22:51

nikt kompletnie nie korzystal z ktorys z tych 3 aparatow ktore wymienilem? nikt nie moze doradzic, czegosc, podpowiedziec, aby nie zrobic bledu przy zakupie? Bo dla mnie to jest spora suma do zainwestowania i nie chcialbym przy tym popelnic bledu....

Pozdrawiam serdecznie!

sobota, 12 marca 2005, 13:06

Dzisiaj jeszcze widzialem w podobnych cenach = 999zl Canona Ixusa 30
z tym ze on ma matryce 3mln...

a takze zaciekawil mnie SONY L1 - tez 999zl - malutki fajny aparcik z matryca 4mln i zoomem 3 razy....

Juz teraz nie wiem sam co wybrac.... - niech ktos doradzi jakis dobry maly aparat dla amatora - zalezy mi na dobrym automacie...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi..

sobota, 12 marca 2005, 18:17

Korzystam z minolty e50 od dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolony. Niesamowicie istotną sprawą dla mnie jest metalowa obudowa. Zabieram aparat w różne miejsca i czasem zostaje on narażony na "kontuzje". Raz już przypadkowo wypadł mi z ręki i z impetem rąbnął o parkiet (bez dywanu). Stracił ostrość co spowodowało że serce podeszło mi do gardła- 1100pln w plecy? :oops: Wystarczyło wyłączyć i włączyć maszynę i wszystko jest ok. Poza tym nagrywa jasne filmy bez ograniczenia czasowego spowodowanego zbyt wolnym procesorem. Można nagrać jeden film o długości proporcjonalnej do poj. karty. Max karta to 512 MB. W najlepszych jakościach wchodzi na nią 221 zdjęć lub ok 10min 20 sek filmu

środa, 30 marca 2005, 15:24

http://www.imaging-resource.com/PRODS/X50/X50A.HTM#pics

Test Mju mini (Stylus Verve):

http://www.dpreview.com/reviews/olympusstylusv/page5.asp

Niestety, nie znalazłem testu obu aparatów według tych samych kryteriów.
Ja sam najbardziej cenię testy z imaging-resource, bo facet zawsze robi zdjęcia tym samym obiektom w tych samych warunkach.

czwartek, 31 marca 2005, 00:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]