Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019, 12:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Lustrzanka a Kompakt 
Autor Wiadomość

a tam śledzony :) Nick znajomy zobaczyłem dlatego zapytałem :) Super

środa, 23 marca 2005, 01:05

A swoją drogą BeH ma sporo racji, może warto byłoby poczytać więcej na temat różnych aparatów ich właściwości charakterystyki porównania. Na tym i na innych forach dyskusyjnych toczono juz niemal wojny na tematy wyższości jednego rodzaju sprzętu nad innym. A Ty zadajesz jedno lamerskie pytanie i chcesz rzetelnej skondensowanej informacji aby móc być autorytetem.

Z tego co widze chłopcy zbiorowa kopanina dupska jest dla Was nielada rozrywką.
Co w tym dziwnego, że zadałem 1 pytanie i spodziewam się odpowiedzi.
Przypomnę, że chodziło mi o porównanie kompaktu (z pełnowymiarowym szkłem) z lustrzanką cyfrową.

A "pełnowym." obiektyw to taki większy od małego. Bożeszty mój! Porównaj szkło DSC 717 do np. tego "Czegoś" co ma Canon PowerShot A510. Zastanawiałem się tylko w czym tkwi bardziej lub mniej subtelna różnica w jakości zdjęć między lustrzanką a takim "wyrośnętym" kompaktem. I dlaczego tak jest? W trzech zdaniach.

Dziękuje, za kilka konstruktywnych myśli... tylko po co te dogryzki?

Nie wiem. Mam Was przepraszać za to, że zapytałem? Od czego jest w końcu forym?

środa, 23 marca 2005, 22:44

Mam Was przepraszać za to, że zapytałem?

niekoniecznie, możemy Cię nawet pogłaskać żebyś sie już nie gniewał :mrgreen:
DSC 717 to nie lustrzanka to hybryda a:
prawdziwe lustrzanki mają kilka cech odrózniających je od kompaktów i hybryd, podstawowaróznica to LUSTRO przekazujące obraz z obiektywu do wizjera, lustro to jest podnoszone jest na krótką chwilę potzrebną do zarejestrowania obrazu przez matrycę(znajdująca się za lustrem)(lustrzanki takie lustro mają kompakty i hybrydy nie). Druga cecha to możliwość wymiany obiektywów lustrzanki ją mają kompakty i hybrydy skazane są na "szkło" w które zaopatrzył je producent. Jest jeszcze kilka innych różnic które sprawiaja już lustrzankowcy uważają, że lustrzanki są lepsze a ci którzy lustrzanek nie mają uważają że wcale tak nie jest. :mrgreen:
... to w trzech zdaniach... i jeszcze kilka linków do ciekawych stron
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=5645&postdays=0&postorder=asc&highlight=histogram&start=0
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=5779
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=4126
http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=13996
po przeczytaniu których pytanie czy lustrzanki dla każdego są lepsze staje się jeszcze mniej wyraziste
Vendeur powiedział: "Zanim cos napiszesz pomyśl i skorzystaj z opcji szukaj".

czwartek, 24 marca 2005, 17:41

Post odpowiedz jest prosta
lustrzanka od nielustrzanki rozni sie tym, ze w lustrzance najpierw ustawiasz ostrosc okiem [widzisz przez obiektyw poprzez lustra i pryzmaty] czy ostrosc jest dobra, potem lustro sie podnosi i naswietla sie matryca, w nielustrzance wszystko dzieje sie przez matryce, a ja nie jestem sklonny stwierdzic na tej podstawie czy cos jest ostre bo przeszkadza mi pikseloza

niedziela, 8 maja 2005, 13:46

w mojej A2 spokojnie widze czy jest coś ostre jak ustawiam ręcznie czy nie. po automacie róznie bywa. no ale obiektyw przy lustrze ma sam w sobie wiele komfortu ustawiania ostrości :)

niedziela, 8 maja 2005, 14:17

Szumy są niższe ale dlatego ze w lustrzance matryca jest odsłaniana wyłacznie na czas zarejestrowania zdjęcia.

przede wszystkim matryca ma dużo większe rozmiary, a co za tym idzie punkty matrycy też mają większe wymiary a przez to więcej łapią światła.

a tak poza tym tylko lustrzanki mając dużą fizycznie matrycę mogą osiągnąć małą głębie ostrości co przy portrecie jest bardzo wskazane.

niedziela, 8 maja 2005, 14:41

Bardzo dziękuje za konstruktywne odpowiedzi!
Właśnie o takie mi chodziło...:)

niedziela, 8 maja 2005, 20:12

1) Brak problemów z zabrudzoną matrycą :)
2) Monitor LCD który często można odchylać w różne strony, co w lustrzance ze względu na sposób wykorzystania tegoż monitora nie jest możliwe.
3) Mniejsze gabaryty.

niedziela, 8 maja 2005, 20:19

Olympus nie ma problemow z zabrudzoną matryca, do SLR mozna zamontowac wizjery kątowe.

niedziela, 8 maja 2005, 21:50

zalety: wszystko w jednym, małe rozmiary, mała masa, mniej kombinowania przy foceniu, bardzo często i macro i tele w jednym obiektywie, obrotowy lcd, niższa cena
wady (stwierdzone w autopsji): rozwiązanie zamknięte - nie daje możliwości rozbudowy a w tym rozwoju, dosyć wolna migawka - nie nadają się do szybkich zdjęć

Lustrzanka:
wady: w zależności od potrzeb i upodobań, dla mnie głównie masa wraz z teleobiektywem, konieczność czyszczenia matrycy (nie dotyczy serii E Olympusa)
zalety: cała reszta, a głównie możliwość rozbudowy, szybkość.

Ważne - uważam i wiem, że zdjęcia z kompaktu wcale nie muszą być gorsze od tych z lustrzanki. Ważne kto stoi za tymi aparatami!

niedziela, 8 maja 2005, 23:35

Mam Minoltę A1 oraz Olka E-1. Zaleta hybrydy i kompakta (jedyna) małe gabaryty i poręczność.

Wszystko pozostałe, a przedewszystkim jakość zdięć (bo o to głównie chodzi) jest lepsze w lustrzankach. Mała uwaga, do lustrzanki trzeba zakupić dobry obiektyw, niektóre firmy dają taki w kicie z puszką inne nie.

poniedziałek, 9 maja 2005, 00:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2