Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 12:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Pomocy - Canon S1, Panasonic DMC-FZ20, Minolta A200 !!! 
Autor Wiadomość

Post Pomocy - Canon S1, Panasonic DMC-FZ20, Minolta A200 !!!
Witam
Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Zastanawiam się nad:
1. Panasonic DMC-FZ20
2. Canon S 1
3. Minolta A 200

Wiem że najbardziej z nich "odstaje" Canon ale juz pisze na czym mi zależy:
1. Duży zoom optyczny ( 10x, 12x)
2. Stabilizacja
3. Bardzo dobra jakość zdjęć (to chyba oczywiste)

Osobiście przyznam że najwięcej wiem na temat Canona i Panasonica i także te aparaty miałem możliwość krótko przetestować. Wielkość matrycy nie jest tak ważna bo jeśli wykonam odbitki to max. 18x13 a do takiego formatu 3 milionowa matryca wystarczy. Nawiązuję tutaj do Canona na którego korzyść przemawia dobra cena (1300-1500), dobry jasny obiektyw. obrotowy wyświetlacz oraz jego gabaryty w porównaniu z popniżej opisanymi modelami. Minusy Canona o jakich sie dowiedziałem to: niewielka matryca (wielkośc fizyczna-1/2,7 oraz ilość pikseli - w porównaniu z pozostałymi interesującymi mnie modelami), szumy pojawiające się już przy ISO 200 oraz brak formatu zapisu TIFF lub RAW.
Panasonoc DMC-FZ20 - na temat tego aparatu wiem naprawdę wiele. Rewelacyjna optyka Leica, duuży zoom (12x) i robiące wrażenie potężne szkło o stałej jasności 2.8.
Plusów ma naprawdę dużo ale można też wymienić minusy: obudowa (szczególnie srebrna sprawia wrażenie tandetnej-dlatego pod uwagę biorę wyłącznie czarną) - niezbyt ciekawe tworzywo sztuczne, słabiej działająca stabilizacja ( w porównaniu z Canonem - jeśli się mylę proszę o poprawienie ) , brak obrotowego wyświetlacza, nieciekawy wyświetlacz LCD (jakość obrazu na nim znacznie gorszej jakości niż w np. Canonach czy Olympusach). Najczęściej pojawiającym się minusem tego aparatu w różnych opisach czy recenzjach jest występowanie szumów przy większych czułościach (czego osobiście nie mogłem sprawdzić).
Minolty "w ręce" niestety nie miałem więc sam na jej temat nie mogę nic powiedzieć. Z tego co wyczytałem to plusem będzie m.in. duża matryca (8.0 mln pix) podobno dobra stabilizacja (matrycy nie układu optycznego jak w powyższych modelach) obrotowy wyświetlacz. Minusem będzie (dla mnie) : mniejszy zoom (7x), "słabszy" obiektyw. Wyczytałem że jakość zdjęć jest słabsza w prównaniu do fotek z Panasonica - nie wiem czy to prawda.
Oglądałem kiedyś test Nikona 8800 i powiem szczerze byłem zaskoczony opinią na jego temat - słaba jakość zdjęć i duże szumy- a to przecież aparat myślę z innej półki.
Nie ukrywam że najbardziej "leży" mi Canon przede wszystkim biorę pod uwagę cenę. Ale nie chcę wydać 1300-1500 zł jeśli mogę dołożyć 500-800 zł i kupić aparat, którym zrobię lepsze zdjęcie ( bo o to chyba wszystkim chodzi) i ZAUWAŻE RÓŻNICĘ W JAKOŚCI FOTKI (to chyba najważniejsze STWIERDZENIE W podsumowaniu).
Dlatego postanowiłem poradzić się fachowców czyli WAS, którzy używają wymienionych aparatów na co dzień i mogą o nich najwięcej powiedzieć lub po prostu znają się na fotografii cyfrrowej.

Który model kupilibyście: Canon - ekonomicznie, Panasonic - warto dołożyć, Minolta - lepsze fotki od Panasonica nie biorąc pod uwagę matrycy i mniejszego zoomu?

Mam nadzieję że wasze odpowiedzi (porady) pomogą mi w wyborze aparatu.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 13:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]