Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 11:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 NIKON D100 kontra FUJIFILM FinePix S2 

Ktora z cyfrówek jest najlepsza:
NIKON D100 67%  67%  [ 2 ]
FUJIFILM FinePix S2 33%  33%  [ 1 ]
CANON D60 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 3

NIKON D100 kontra FUJIFILM FinePix S2 
Autor Wiadomość
Post NIKON D100 kontra FUJIFILM FinePix S2
Milo mi, ze wychodze tu z pierwszym postem na jakis konkretny temat, a nie testowym... ;-)

Ale do rzeczy! Przeczytalem w oststnim numerze FOTO miesiecznika test porownawczy NIKONa D100 i CANONa D60. Zdziwil mnie fakt, ze pierwszy z nich, to odpowiednik cyfrowy NIKONa F80, a drugi CANONa Eos 30 (mimo mylnych oznaczen). Wiadomo tez, ze "tytulowy" FUJIFILM FnePix S2 rowniez zawdziecza swoje "analogowe" bebechy F80. Chcialem prosic kogos, kto moze mial praktyczna (!) stycznosc z wymienionymi przeze mnie cyfrowkami i moglby jednoznacznie okreslic jakosc zdjec wychodzacych z tych maszyn, sama ich funkcjonalnosc, ergonomie, etc. Ceny sa chyba zblizone, jak nie identyczne, wiec sugerujmy sie tylko jakoscia.

Pozdrawiam,
Pawel Miduch

wtorek, 29 października 2002, 13:52
Post Canon D60...
Ja od kilku miesięcy jestem naprawdę szczęsliwym posiadaczem Canona D60. Aparat w rzeczy samej robi bardzo dobre zdjecia i świetnie leży w dłoni, a wszystkie porzełączniki wraz z menu są bardzo logiczne i intuicyjne. Zdjęcia nim zrobione porównywałem też z tym uzyskanymi przez Nikona D100 - którym miałem okazję osobiście fotografować i uważam, ze są lepsze. Przede wszystkim poziom szumów matrycy jest niższy w Canonie i przejścia tonalne jakby gładsze, w nikonie natomiast zawsze takie ostre nieładne krawędzie (zwłąszcza jeśli chodzi o kolor bliski bieli) - nie mylić z ostrością ! Oczywiście widać to pod sporym powiększeniem... ale jednak. Poza tym zdjęcia z Canona bardziej przypominają te z tradycyjnej błony, a przy nikonie widać tą cyfrową jakość.... Podkreślam, że to moja subiektywna Opinia i pragnę zaznczyć, ze nie jestem fanem Canona, bo fotografuję także Nikonem F80. Napiszę jeszcze, ze jakiś czas temu posiadałem CoolPIXem 995, którego zamieniłem na Canona G2, bo jakość zdjeć była zdecydowanie lepsza... moim zdaniem różnica coprawda się zmiejszyła, ale nadal te Canonowsie bardziej mi odpowiadają.
Zapraszam także na moją ulubioną stronę, gdzie możena zapoznać się z bardzo dokładnymi testami aparatów cyfrowych w tym także Canona D60. http://www.dpreview.com
Pozdrawiam, Karnowski Michał

piątek, 8 listopada 2002, 15:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]