Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 23:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Która cyfrówka do 5000zł ? 
Autor Wiadomość

Post Która cyfrówka do 5000zł ?
Potrzebuję cyfrową lustrzankę do 5000zł. Robię trochę zdjęć na pokazach lotniczych i z tego co widziałem to nie każda lustrzanka cyfrowa zdaje dobrze egzamin w warunkach silnego nasłonecznienia dodając jeszcze konieczność szybkiego autofocusa. Do tej pory używałem SLR analogowego, możecie coś doradzić?

sobota, 18 czerwca 2005, 22:12

Jakiego lustra używałeś i jakie masz do niego obiektywy?
Od tego trzeba zacząć :D

niedziela, 19 czerwca 2005, 04:05

Post SLR do 5000zł
Została mi tylko stara PRACTICA z dwoma manualami na M42. Cóż, różne bywają przypadki... Zaczynam od początku, no prawie. Te 5000zł to tak niezupełnie jak na polskie warunki. Raczej na amerykańskie, może mi ktoś podesłać za free (za przewóz Jasio wędrowniczek). Jak się nie interesowałem tym rynkiem to każda wydana kwota może być częściowo stracona, nie będę się przecież bujał na giełdzie ze sprzętem.

niedziela, 19 czerwca 2005, 14:46

Ja używam takich obiektywów z EOSem 300D i bardzo sobie chwalę :D

Jak dla mnie, to proponowałbym 20D. Taki aparat dla zaciętego fotoamatora, albo dla biednego profesjonalisty. Szybki i godny zaufania.
Nikon D70s - już nieco starawy, ale jeszcze czerstwy :D Mniejsza matryca.
To są dwa największe systemy, z największym wyborem obiektywów, od badziewnych za parę setek do super wspaniałych za paredziesiąt tysięcy :wink: Na pewno coś sobie dobierzesz.
A na początek masz te M42...

Dobrze piszą o Minolcie D7D (Maxuum) ale ja jej nie znam i nie będę się wypowiadał. Poczytaj w sieci.

O systemie Olympusa nic Ci nie napiszę, bo i tak zaraz tu będzie na ten temat post jacka2004 :wink:

niedziela, 19 czerwca 2005, 15:32

Poszedłem do jednego z salonów foto i sprzedawca doradził mi forum, mówiąc na odchodnym że OLYMPUSa (E coś tam, chyba 300)raczej nie doradzał by mi ze względu na jego małą szybkość przetwarzania

niedziela, 19 czerwca 2005, 15:40
Moderator

Dobrze piszą o Minolcie D7D (Maxuum) ale ja jej nie znam i nie będę się wypowiadał. Poczytaj w sieci.

No dobrze piszą i fotki też niezłe robi. W USA kit dostaniesz pewnie nieco ponad $1200, więc może warto.

niedziela, 19 czerwca 2005, 16:55

ciezko bedzie ci kupic cos sensownego za 5000. Pokazy lotnicze wymagaja dlugich ogniskowych, a i normalne szkla sie bardzo przydaja jak pstrykasz latadla na ziemi. Body plus dwa obiektywy niezlej klasy to jakies $2500 do $3000.
Ziemna dobrze radzi 20D lub d70 (tanszy).
Do canona mozesz kupic w US w bardzo dobrej cenie 70-200L (do tego konwerter?). Cos krotszego zawsze tez dobierzesz.
Ja radzilbym nikona ze wzgledu na ilosc klatek na sekunde (a moze d1h? - nawet uzywany). Do tego np. 80-400vr i kitowy zoom i masz dobra zabawe.
Procz tego w standardzie nikona pracuja fuji i kodak, tak wiec body d70 mozesz po jakims czasie wymienic na kilka innych.
Sam od kilku lat uzywam d100 (dla ciebie chyba za wolny) i pomimo, ze kupowalem go jak byl nowoscia, to i tak na szklo wydalem co najmniej 3-4 razy tyle.

PS.
Czy jestes kawalerem? - bardzo ciezko jest przekonac kobiete, ze wlasnie ten nowy obiektyw byl absolutnie niezbedny i musiales go kupic.

niedziela, 19 czerwca 2005, 17:27

Z tym bagażem wiedzy może sobie jakoś dam radę, dzięki. Jest troche sprzetu na eBayu, jak mi sie uda coś zlicytować w rozsądnych cenach to może... a jak nie to poczekam do końca sierpnia i wtedy może coś dostanę od frienda (będzie mnie wątroba boleć )

PS
Czy wiecie jak to jest w systemie Minolty z obiektywami? Czy wcześniejsze Szkła do Maxxum pasują do obecnego korpusu, ponadto czy umoąliwiają pracę z anti-shake? Moze jedno nie mam nic do drugiego ale nie jest tak we wszystkich body co zdążyłem już zczytać.
Nie jestem kawalerem ale moja pani rozumie ten problem. Ma fotograficzną szkołę i 15 lat pracy w zawodzie przy minilabie :D[/b]

poniedziałek, 20 czerwca 2005, 20:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]