Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 09:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 temeratura użytkowania- jaki aparat 
Autor Wiadomość

Post temeratura użytkowania- jaki aparat
Byłem już prawie zdecydowany na kupno OLYMPUSA 8080 ( nie piszcie tylko, że: za te cenę...itd- tylko na temat proszę) ale zmartwiła mnie temeratura użytkowania tzn powyżej 0 C, jak to wyglada z praktycznego punktu widzenia, może ktoś ma tego typu doświadczenie. A może w innych aparatch, innych firm, no NIKON, FUJII - bo takie równiez rozważam, nie ma takich ograniczeń.

Był by ból nie móc robić zdjęcia zima - trochę bez sensu

JAK TO JEST Z TYMI TEMERATURAMI

dzięki

wtorek, 21 czerwca 2005, 13:23

Przeważnie podają zakres temperatur od 0 C do jakichs 40 C. Niektórzy robią zdjęcia w temp ujemnych i nic im sie nie dzieje (aparatom). Nie wiem czy znajdziesz jakas cyfrowke z dopuszczalnym zakresem temperatur ponizej zera C.

wtorek, 21 czerwca 2005, 13:54

Nie przejmuj się tym, ja też tak mam napisane, a zdjęcia zimowe wychodzą bez problemu.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 21 czerwca 2005, 15:09
Moderator

W każdym tak powinno być napisane. Aparat będzie działał na pewno poniżej zera i powyżej 40, ale lepiej uważać. Tzn. aby specjalnie i za długo nie leżał... Poza tym w takich temperaturach może działać gorzej, np. poniżej zera, nieco wolniej.

wtorek, 21 czerwca 2005, 16:30
pentax LX sprawi sie bez zarzutu w kazdych warunkach

wtorek, 21 czerwca 2005, 22:05
Jednak zdecydowanie w niskich temperaturach nie poecałbym na niego dmuchać żeby mu zrobić cieplej :D A tak na poważnie. Monitorek będzie delikatnie "smużył", zwiększy się czas reakcji komórek, przez co będzie robił wrażenie wolniej działającego. To z pewnością. Obawiam się, że podobnie może zareagować matryca, ale że jest ona raczej dobrze schowana w głębi aparatu, który jednak delikatnie się grzeje. Chyba że do aparatu dostanie sie wilgoć to może trochę zaparować.

wtorek, 21 czerwca 2005, 23:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]