Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 18:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy etyczne jest postępowanie użytkownika " Vendeur &am 

Wasze zdanie
Ankieta wygasła poniedziałek, 8 grudnia 2003, 17:18
Nie przeszkadza mi to - niech łapie naiwnych 0%  0%  [ 0 ]
Jest mi to obojętne 33%  33%  [ 1 ]
"Na stos" z nim handelek niech sobie robi w innym miejscu! 67%  67%  [ 2 ]
Liczba głosów : 3

Czy etyczne jest postępowanie użytkownika " Vendeur &am 
Autor Wiadomość
Post Czy etyczne jest postępowanie użytkownika " Vendeur &am
Według mnie wykorzystuje to forum do reklamowania swojego handelku.
Co o tym myślicie?
Przecież większość osób szuka na forum obiektywnych opinii.
Zachwalanie sprzętu maja w każdym sklepie.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 grudnia 2003, 15:44 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 5 grudnia 2003, 17:18

Czy to On handluje na allegro czy nie On, to nie wiem. Choć to Jego ciagłe reklamowanie jakiś aukcji jest mocno podejrzane.
To co mogę stwierdzić, to fakt, że zasypuje forum sloganami reklamowymi Minolty. Jak And stwierdził, dużo ludzi na forum szuka obiektywnych opinii, a nie bełkotu reklamowego... Dlatego głosuję przeciw !!

piątek, 5 grudnia 2003, 17:28

Zapomniałem dodać, że próbował jeszcze przy pomocy tego forum sprzedawać instrukcje do aparatów...

piątek, 5 grudnia 2003, 18:19
Moderator

Post Re: Czy etyczne jest postępowanie użytkownika " Vendeur
And napisał(a):
Według mnie wykorzystuje to forum do reklamowania swojego handelku.
Co o tym myślicie?
Przecież większość osób szuka na forum obiektywnych opinii.
Zachwalanie sprzętu maja w każdym sklepie.

Witajcie wszyscy! :) Po pierwsze jakim prawem mnie oskarżacie o takie coś? Czy nie wolno się tu wypowiadać? Ja mam swoje opinie i akurat lubię MINOLTĘ, to fakt, ale nie znaczy, że moje zdanie nie jest obiektywne! Miałem do czynienia już z kilkoma aparatami cyfrowymi i dlatego tu się wypowiadam, a to że MINOLTA wprowadziła ostatnio bardzo dobre i atrakcyjne cenowo modele, to chyba wszyscy wiedzą. Polecam je, bo są tego warte!

Po drugie! Jaki prawem Panie AND "dociekliwy", twierdzisz że ja handluję tutaj na forum?? Wyraźnie napisałem, że instrukcji już nie sprzedaję (jak ktoś chce, to niech sobie znajdzie w internecie -żaden problem) i przyznałem się do błędu!
A co do Allegro, to mój login na tym serwisie jest taki sam jak tutaj, czyli Vendeur (to moje aukcje, aby potwierdzić: http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1227695 ) i nazywam się Radosław Nakonieczny (patrz strona "O mnie").
Jeśli jesteś taki cwany, to dlaczego nie zauważyłeś, że podaję linki do różnych aukcji i różnych sprzedających??? Po prostu nie chcę, aby ludzie przepłacali, skoro na Allegro można kupić to samo, tylko taniej!

Twoje argumenty są dla mnie po prostu dziecinne i śmieszne! Nie ma żadnej esplikacji i potwierdzenia! Chcesz się ośmieszyć? Co to ma być w takim razie za forum, skoro nie można pomagać ludziom i nakierowywać ich na tańszy towar? Polacy nie są bogaci i nie muszą płacić tyle, co za granicą! Dlatego chcę, aby mogli kupić taniej. I jeszcze raz powtarzam, ani razu nie dałem linku do moich aukcji (poza tym postem oczywiście, w którym jest dowód, że to moje, bo jak wcześniej wspominałem w jednym z tematów sprzedaję moją MINOLTĘ 505si i jest ona właśnie wystawiona)!!!

Podsumowując:
1. Nie reklamuję "swojego handelku"!
2. Skoro uważacie (bezpodstawnie), iż moje opinie nie są obiektywne, to nie zwracajcie na nie uwagi!
3. Reklamowanie tańszego towaru niż w sklepie jest według Was podejrzane? Śmieszne! Oczywiście, lepiej niech wszyscy kupią sobie aparat w sklepie za 5000 zł, zamiast na Allegro za 3500 zł komplet z gwarancją...
4. Ja bełkoczę?? Po prostu się wypowiadam, a to że lubię MINOLTĘ, to nie moja wina! Przekonałem się do niej i mam prawo ją reklamować! A skoro co chwilę się ktoś pyta o MINOLTĘ, to się wypowiadam... Logiczne?
5. Istrukcji już nie sprzedaję! Jak ktoś chce niech sobie poszuka! Linku do strony też nie podam nikomu.

W ogóle cały ten post jest dla mnie śmieszny i według mnie bardzo źle świadczy o całym forum! Bo jakżesz można na podstawie nie potwierdzonych danych i stwierdzeń oskarżać mnie o rzeczyj kaich nie robię??? To jest kompletna głupota po prostu i naprawdę mnie zdenerwowaliście! Widzę, że nie ma tu wolności słowa, dlatego serdecznie dziękuję za takie forum i mam go serdecznie dosyć!

Takie zachowanie jest co najmiej dziecinne i bardzo mnie dziwi, że doświadczyłem go na tak, wydawałoby się, poważnym serwisie.

Oczekuję przeprosić od obu powyższych "panów" za publiczne i nieuzasadnione oskarżanie mnie.

Nie mam nic więcej do dodania. Żegnam! Następnym razem się zastanówcie co robicie, bo możecie komuś zrobić przykrość takimi oszczerstwami... Chodzi mi tu o prawdziwe życie. Bp widzę, że nie macie zwyczaju zastanwiania się oraz przed wyrażaniem opinii.

Przykro mi, że pojawił się tak niechlubny temat na tym forum.
Pozdrawiam wszystkich :(

piątek, 5 grudnia 2003, 20:51
Moderator

Dosłownie jestem po prostu w szoku!!!!!!! Aż nie mogę uwierzyć, że czepiacie się tak błachych rzeczy i na dodatek bez żadnego potwierdzenia! To jest dla mnie tak prymitywne, iż nie jestem nawet w stanie tego określić!

Rozumiem, że mimo iż wchodzimy do Unii i internet powinien być swego rodzaju nowoczesnym medium, to jednak niektórzy jego uczestnicy są jakby to powiedzieć, trochę zacofani, tak jakby jeszcze w latach 80 i wprowadzają tu dziwną cenzurę...

Czy to jest w ogóle normalne? Samo takie czepianie się byle czego, tym bardziej robienie s tego oficjalnej afery jest zwykłą prowokacją i nie zawiera w sobie żadnej logicznej treści...

SPROSTOWANIE!

Ludzie! W takim razie skoro nie można tu się wypowiadać i nic reklamować, proszę Was bardzo, kupujcie wszystko w sklepach, przepłacajcie nawet ponad 50% za ten sam towar, nie kupujcie aparatów MINOLTY, bo to przecież kiepska firma (mimo wielu nagród za jakość i nowatorskość) i jak ktoś stwierdził robi "podróby".; w ogóle dajcie się prowadzić przez życie innym i bądźcie dalej niezadowoleni.

Ja chciałem tylko pomóc niektórym, no ale chyba źle zrobiłem. Nie potrzebnie się chyba wysilałem i traciłem czas. Widać, że Polak zawsze będzie marudny i nigdy mu nie będzie można dogodzić.. W sklepie drogo - źle! Na Allegro to samo taniej - też niedobrze (sic!!!), bo nie można tego reklamować... Ludzie (chodzi o powyższych członków tylko) opanujcie się!.

Czekam w dalszym ciągu na przeprosiny. Ciekawe, czy potraficie się przyznać do błędu... I liczę, że jeśli się w ogóle takowe pojawią, to zostaną zaprezentowane tak samo (oddzielny temat przyklejony), jak bezczelnie zrobiono to z oskarżeniami.

Teraz to już naprawdę kończę, bo aż mi się nie chcę już tutaj przebywać.

piątek, 5 grudnia 2003, 21:03

Vendeur ja Cię o nic nie oskarżyłem. Przyznasz jednak chyba sam, że Twoje zachowanie dało podstawy do pewnych podejrzeń. Śmiać się chce, jak ludzie na allegro sprzedają po 30-40zł liniki do publicznej-bezpłatnej strony, z której można sobie ściagnąć instrukcję do swojego aparaciku. To nabijanie ludzie w butelke (chyba nie masz co do tego wątpliwośći). Ty próbowałeś to samo zrobić tutaj (bez znaczenia jest, że chciałeś za to tylko 5zł - cena nie gra tu roli, chodzi o sam fakt sprzedawania czegoś "darmowego"). To mniej więcej tak jakbyś komuś spotkanemu w mieście, kto pyta Cię o drogę do, kazał zapłacić za to, że mu ją wskażesz. A później wypisujesz linki do aukcji na allegro... Gdyby nie te instrukcje wcześniej, to nie zwróciłbym na to uwagi. Sam kupuje i sprzedaje na allegro i wiem, że można tam okazyjnie wiele rzeczy dostać (przesadzasz chyba jednak ze stwierdzeniem, że taniej niż zagranicą).

Jeśli chodzi o Twoje wypowiedzi to są entuzjastyczne-i to rozumiem-ale teksty w stylu "tu masz link do najtańszych aparatów na allegro" trącą reklamą. Poza tym popełniłeś kilka błedów reklamując z1-napisałem na ten temat tu: http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewto ... c&start=15. I w dodatku dwa główne Twoje argumenty za z1 (szybki af i najlepszy w swojej klasie wyświetlacz) brzmia zadziwiająco podobnie do sloganów reklamowych Minolty (można w nich nawet przeczytać, że af ma najszybszy w swojej klasie). Wszystko to spowodowało, że wysnułem takie, a nie inne wnioski.

Wolność słowa jak najbardziej na tym forum jest. Nikt Twoich postów nie zmienia ani nie usuwa. Gdyby nie wolno było Cię krytykować i podejrzewać (a tego chyba oczekiwałeś) to dopiero byłby brak wolności słowa.

Co do przeprosin... Z chęcią zobaczyłbym test, na którym opierasz swoje twierdzenia o możliwościach z1. Jeśli jednak w jakikolwiek sposób przez moje wypowiedzi poczułeś się urażony lub uważasz, że inni mogli o Tobie wyrobić sobie negatywną opinię, to przepraszam . Moim jedynym celem bylo zwrócenie uwagi na Twoje dziwne w mojej opinii zachowanie. Być może źle zrobiłem, że mój post znalazł się w tym temacie-niejako podpisałem się pod twierdzeniami And`a, a nie to było moim celem.

Propouję jednak następnym razem darować sobie impertynencje i uwagi dotyczące Unii czy lat 80- co to ma do rzeczy... Skoro uważasz, że prezentujemy marny poziom, to się do niego nie zniżaj...

piątek, 5 grudnia 2003, 23:22
Moderator

Uważasz, że ja się zniżam do takiego poziomu?
Jak już napisałem gdzie indziej, sprzedawanie tych instrukcji nie miało na celu zarobku! Sprzedawanie linków na Allegro ( w cenie około 5-10 zł, a nie 30-40! - to sąwersje papierowe, kserowane...) wynika tylko z lenistwa ludzi, którym się nie chce samemu poszukać tego w sieci. Ponadto taki handel jest na Allegro zabroniony!

Po drugie nadal nie wyjaśniliście kwestii Allegro... Wciąż uważacie, że sam siebie reklamuję i robię sobie tutaj handelek?

Jeśli chodzi o aparat MINOLTA Z1, to wydając o nim opinie opieram się na:

1 Sugestiach sprzedawców w wielu renomowanych sklepach wrocławskich, którzy spośród wielu innych modeli polecali właśnie ten.
2 Różnych testach w internecie; tutaj podaję link do jednego z nich:
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=1411
Nie znam się i nie wiem, czy to dobry serwis, ale artukuł wydaje mi się obiektywny.
3 Ponadto na niektórych wypowiedziach użytkownika "TomekK".

Przyjmuję, napisane w jakże wymuszonym tonie, przeprosiny w stosunku do mnie, których jakby sam nie jesteś pewien.

Mi chodziło też o oskarżenie w sprawie Allegro. Tu chyba nadal uważacie, że sobie za dużo pozwalam, mimo braku dowodów, a nawet pomimo mojej oczywistej "niewinności".

PS. Nie napisałem, że towar można dostać taniej niż za granicą, chociaż są takie przypadki. Miałem napisać, że Polacy mając niskie zarobki, nie powinni płacić DROŻEJ niż na zachodzie, dlatego pomagam i daję linki do tańszych produktów.

sobota, 6 grudnia 2003, 00:15
Moderator

To co mogę stwierdzić, to fakt, że zasypuje forum sloganami reklamowymi Minolty. Jak And stwierdził, dużo ludzi na forum szuka obiektywnych opinii, a nie bełkotu reklamowego... Dlatego głosuję przeciw !!

Dalej tak uważasz? Czy Twój głos "przeciw" jest zasłużony? Czemu w ogóle służy ta ankieta???

sobota, 6 grudnia 2003, 00:17

1.Przepraszam, a co miało na celu sprzedawanie instrukcji? Miałeś zamiar przeznaczyć pieniądze na biedych? Bo nie rozumiem....
Vendeur napisał(a):
Czego mam się wstydzić? Po pierwsze to jest kara, dla tych, którym się nie chce i leniuchują...

Wytłumaczenie, że to kara za to, że ktoś nie umie sobie znaleźć sam w siecie-conajmniej dziecinne.
Vendeur napisał(a):
NIE SPRZEDAJĘ I NAJLEPIEJ USUŃCIE TEN POST!

I czemu teraz próbujesz zatrzeć ślady swojego postępowania?

2.Jeśli chodzi o kwestię allegro to ja napisałem:
Enzo napisał(a):
Czy to On handluje na allegro czy nie On, to nie wiem.

Uważam, że komentarza to nie wymaga.

3.Napisz prosze jakich to wrocławskich sklepów, bo mi się jeszcze w żadnym rzetelnej i wyczerpującej informacji uzyskać nie udało. Sprzedawcy potrafią w najlepszym wypadku wyrecytować to, co jest napisane na apudełku.

4.W podanym przez Ciebie teście jest tylko opinia, że czas opóźnienia migawki jest mały-ale jest on mierzony jak zawsze przy ustawionej ostrości, więc nic na temat szybkości af nie mówi. W kolejnym akapicie jest stwierdzenie, że af jest szybszy niż w starszych konstrukcjach Minolty.
A teraz cytat, który mówi sam za siebie: "Kłopoty pojawiają się od czasu do czasu przy dłuższych ogniskowych - system pomiarowy sygnalizuje gotowość ostrości, a po powiększeniu zdjęcia okazuje się, że się nieznacznie pomylił. Co prawda mówimy tu o trudnych warunkach przy lekkim ruchu fotografowanego obiektu oraz podczas celowania na jednolitą ciemną powierzchnię, ale jednak..." Ogólnie jakoś w tym teście wielkich peanów na temat Minolty nie pieja - między innymi narzekają na duże aberacje chromatyczne i trudności ze zrobieniem nieruszonego zdjęcia przy dużym zoomie, bo brakuje stabilizatora obrazu, kiepska jakość przy iso 100 i 200. Zgadzam się z opinią o doskonałym odświeżaniu LCD, tylko czemu ma 1,5" w czasach gdy standardem jest 1,8", a niektóre firmy stosują nawet 2,5". I ten system odbicia do wizjera. Ktoś już na forum zauważył, że może przez to być prądożerna...
Artykuł mi też wydaje się obiektywny, choć fakt, że w tym serwisie w ciagu 2 lat przeprowadzono tylko 18 testów...

5.Tomekk zdaje się podobnych błędów jak Ty nie popełnia...

6.Moje przeprosiny nie są w wymuszonym tonie. Pomyślałem, że może niechcący wyrządziłem Ci jakąś krzywdę. Widzę jednak, że nie i żałuje, że tak pomyślałem... Jakbym nie chciał Cię przepraszać, to bym nie przepraszał i tyle.

7.
Vendeur napisał(a):
Polacy nie są bogaci i nie muszą płacić tyle, co za granicą!

Chyba sam sobie przeczysz pisząc w następnym poście:
Vendeur napisał(a):
Nie napisałem, że towar można dostać taniej niż za granicą, chociaż są takie przypadki

Zdaje się, że mnie oskarżałeś o to, że się nie zastanawiam nad tym, co piszę...

8.Nadal uważam, że przesadzasz z reklamowaniem Minolty. Tomekk pisze zawsze także o negatywnych stonach. Ty natomiast mając do dyspozycji test z fotopolis, w którym podano kilka wad Minolty, podajesz same superlatywy. Nie dość tego, twierdzisz jeszcze kilka rzeczy, których próżno w tym teście szukać, a które jak już wcześniej wspomniałem znajdują się na stronie Minolty.

Czekam na kolejne testy...

sobota, 6 grudnia 2003, 10:37
Moderator

Wiesz co... Nie chce mi się odpisywać, bo widzę, że należysz do ludzi, którzy się wszystikiego czepiają i nigdy Ci nie podpasuje. Skoro się przyznaję do błedów, to mógłbyś to uszanować, a nie dalej mnie ganić...? Nie sadzisz, że już wystarczy???

Poza tym na poczatku napisałeś, że moje "reklamowanie jest mozno podejrzane", co jest kompletną głupotą,do której na dodatek nie chcesz sie przyznac. A szkoda. I sam jesteś dziecinny nie potrafiąc zakończyć tego postu normalnie, tylko cały czas nawiązujesz do kłótni.

I proszę nie pisz już tutaj nic, bo ja nie będę więcej się wypowiadał. Uważam temat za zakończony.

Żegnam

sobota, 6 grudnia 2003, 16:42

A więc mówisz, że Twoja prośba o usunięcie niewygodnego dla Ciebie postu to przynanie się do winy...
A sorki...
Miałem nic nie pisać. :roll:

sobota, 6 grudnia 2003, 19:01

Ja może tylko zgłoszę wniosek formalny o odklejenie tego tematu. Myślę, że nie jest on tak ważny, żeby trwał na górze do końca tego forum. Nie wiem, czy może to zrobić And, czy musi się tym zająć Admin.
I jeszcze jedno, trochę off-topic - może założymy osobny wątek, w którym będziemy podawać tylko i wyłącznie linki do sklepów internetowych, sprzedawców na Allegro, adresy sklepów niewirtualnych, gdzie jest naszym zdaniem tanio, fajnie i pewnie? Każdy z króciutką recenzją - i tyle. Wielu osobom może się przydać, a nie będzie wtedy zbytnich podejrzeń o reklamę, zwłaszcza jeżeli umówimy się, że będziemy reklamować firmę, a nie konkretny produkt (np. http://www.firmaxxx.pl - tanie karty pamięci, a nie http://www.firmaxxx.pl/sd128-kingston.html - karta pamięci SD Kingston 128MB za 109.99zł). Ponieważ zarejestrowani użytkownicy mogą edytować swoje posty, każdy może modyfikować listę polecanych przez siebie sklepów. Uważam, że będzie to przydatne. Proszę o głosy w tej sprawie.

niedziela, 7 grudnia 2003, 12:53

Podobnie warto by zrobić z testami aparatów-jest przecież dużo naszych i obcojęzycznych stron z testami. Możnaby je wrzucić do jednego tematu na tej samej zasadzie, co adresu sklepów.
Trzebaby się tylko umowić co do pewnego formatu zamieszczanych postów-tak, żeby było to wszystko czytelne.
A ten temat rzeczywiście powinien zostać odklejony....

niedziela, 7 grudnia 2003, 15:39

Podobnie warto by zrobić z testami aparatów-jest przecież dużo naszych i obcojęzycznych stron z testami. Możnaby je wrzucić do jednego tematu na tej samej zasadzie, co adresu sklepów.
Trzebaby się tylko umowić co do pewnego formatu zamieszczanych postów-tak, żeby było to wszystko czytelne.
A ten temat rzeczywiście powinien zostać odklejony....

niedziela, 7 grudnia 2003, 15:40
Moderator

Hmm... Ja jestem za! Tylko skoro nie można reklamować konkretnych produktów, to jak to zrobić w przypadku Allegro? Podać stronę http://www.allegro.pl , czy można skierować do konkretnego sprzedawcy, albo np do jakiejś kategorii??

niedziela, 7 grudnia 2003, 18:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona