Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 07:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Bardzo duży problem z YAKUMO 
Autor Wiadomość

Post Bardzo duży problem z YAKUMO
Witam; Mam na imię EWA i mam duży problem z małym aparatem Yakumo.

Coś się stało i nie działa. Po włączeniu zapala się i świeci cały czas zielona dioda. Nie ma reakcji na klawisze. Nic nie działa. Nie można go nawet wyłączyć , chyba ze się wyjmie baterie.

Może mi ktoś pomóc bo na wakacje nie bede miałe fotek.

wtorek, 19 lipca 2005, 23:27

Spokojnie usiądź i przejrzyj forum pod kątem Yakumo, Pentagramów itp - dowiesz się wiele..... o tym "sprzęcie"

Co do problemu - sama nie naprawisz, usterka kwalifikuje go do serwisu.

Jednak jeśli mozesz wyduś od nich pieniądze i kup aparat firmy, która potrafi je robić ( Canon, Minolta, Olek, Nikon itp ). Zapłacisz pewnie wiecej, na pudełku nie będzie wielkich napisów 10Mpix i małych (interpolowane) ale za to sprzęt będzie pewny, przewidywalny i z jakością na akceptowalnym poziomie.

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

wtorek, 19 lipca 2005, 23:52
Moderator

Serwis i od razu go sprzedać i kupić NORMALNY aparat.

środa, 20 lipca 2005, 00:58

taaa pentagramy a co niby do nicha macie? jade juz na pentagramie jakis czas i nie ma z nim wiekszych problemow, chyba ze ma sie kupe kasy drogi synku i mamusia zakupi ci od razu sprzet za 3000 jak samemu musis zatyrac na aparat to czasami masz male pole do wyboru

piątek, 26 sierpnia 2005, 11:57

Bawiłem się Pentagramem 434 i 484 i muszę przyznać że to bardzo przyzwoity sprzęt jak jeden tak i drugi chociaz bliżej poznałem tylko 434.
Obiektyw bardzo szybko i bez opóżnień (co jest częste w kompaktach- naciśniesz guzik i czekasz 2 lata zanim zacznie zbliżać lub oddalać) zmienia ogniskową chociaż przy maksymalnym zoomie(117mm odpowiednik) dłuugo łapie ostrość i też czasami z różnym skutkiem. Dobra matryca (ponoć Sony i wcale bym się nie zdziwił) był chyba tylko jeden hot przy maksymalnym czasie ekspozycji który oficjalnie wynosi 4s ale mój egzemplaż napewno naświetlał dłużej koło 7 bo sprawdziłem eksperymantalnie ( w exifie nie ma napisane). Ma skłonność robic nieostre zdjęcia przy słabym świetle z ręki, szczególnie przy dłuższych ogniskowych. Co do starszych Pentagramów i Yakumów to fakt zdanie mam jak wyżej inni forumowicze. I radzę zmienić sprzęt.

piątek, 26 sierpnia 2005, 15:27

i muszę przyznać że to bardzo przyzwoity sprzęt

Kpisz, czy o drogę pytasz ?

piątek, 26 sierpnia 2005, 16:00

Bawiłem się Pentagramem 434 i 484

A czym - jeśli można wiedzieć - bawiłeś się oprócz Pentagramów?!

piątek, 26 sierpnia 2005, 16:13

jakimś badziewnym hp-kiem ze stałą ogniskową gdzie nie wiadomo czy więcej hotów było na lcd czy na matrycy,analogiem Pentaxa pełen manual ogniskowa chyba max koło 70 ale typu nie pamiętam(mogę sprawdzić jak jesteś taki dociekliwy), Niconem cp 4200, Minoltą Z3, jakims kompaktowym Premierem, Sony F88, więcej grzechów nie pamiętam

piątek, 26 sierpnia 2005, 22:28

taaa pentagramy a co niby do nicha macie? jade juz na pentagramie jakis czas i nie ma z nim wiekszych problemow, chyba ze ma sie kupe kasy drogi synku i mamusia zakupi ci od razu sprzet za 3000 jak samemu musis zatyrac na aparat to czasami masz male pole do wyboru

Szanowny ghostdog cieszę sie , że jesteś zadowolony ze swojego aparatu. Pozwolę sobie jednak na rozwianie twoich złudzeń.Zapewniam Cię, że SOLIDNY aparat porządnej firmy nie kosztuje 3000 jak piszesz. Można go kupic za cenę tak chwalonego przez Ciebie Pentagrama.
A poza tym też nie zarabiam kokosów ale stosuję starą zasadę:
co tanie to drogie.
Po prostu nie stać mnie na tanie rzeczy, które sie psują, nie dają satysfakcji i po jakimś czasie należy je wymienić.
p.s.
Skąd wiesz ile kto ma lat z osób wypowiadajacych sie na forum. Może akurat tez ciężko pracują ...

Minolta Z1 + parę "dupereli"

sobota, 27 sierpnia 2005, 00:01

Widzę że się zrobiła dyskusja dośc złożona. Proponuje więc każdemu kto chce się wypowiedzieć na temt konkretnego sprzętu żeby najpierw miał z nim styczność a dopiero potem pisał. Starajcie się pisac konkrety a nie "Pentagramy to syf". Tu macie link o tym co mądrzy ludzie napisali o wspomnianym wczesniej Pentagramie 434 (nie szukałem daleko żeby nie było że to ludzie od komputerów zrobili test aparatu i że oni się nie znają) http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=309&c= I nie będę teraz bronił wszystkich Pentagramów Yakumów i innych takich Fudżitsów ale o tym konkretnym modelu mam takie zdanie jak wcześniej napisałem. I myslę że na tym można zakończyć wątek, bo dawno juz odbiegł od pierwotnego tematu.

sobota, 27 sierpnia 2005, 09:47

kaydeg - poczytaj to forum głębiej - fotki z tych myszek już analizowano, za i przeciw padły - i co najistotniejsze opinia o "nic nie wartosci" została empirycznie potwierdzona.

sobota, 27 sierpnia 2005, 10:23
Moderator

Nie ma wątpliwości, że Pentagramy znacznie odstają jakością zdjęć od wszelkich innych liczących się marek. Choć na pewno jest z tym dużo lepiej niż jeszcze 2 lata temu.

sobota, 27 sierpnia 2005, 10:44

Te zdjęcia z linku swiatobrazu są okropne, jeden wielki fiolet. Straszne...

sobota, 27 sierpnia 2005, 10:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]