Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 01:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Fuji czy kodak 
Autor Wiadomość

Post Fuji czy kodak
Mam pytanko. Jestem zdecydowany na cyfraka. Wybrałem dwa modele: Fuji S5500 i Kodaka 7950. Specyfikkacje obu aparatów znam. Teraz czekam na opinie według was. Który lepszy. Głównie interesują mnie zdjęcia w ruchu. Cykam zdjęcia na zawodach konnych i innych. Czekam na opinie

piątek, 22 lipca 2005, 23:16

Jak dla mnie Kodak, bo sie przekonalem juz do tej marki.

sobota, 23 lipca 2005, 02:48
Jeżeli cykasz zdjęcia na słońcu, to widziałem ludzi, którzy robili to z powodzeniem Minoltą Z10. Fujik już w jesieni wyskoczy z nowym modelem s5500, czyli s5600. Ceny poprzednika, zatem stanowczo spadną, a nowy model będzie z pewnością ulepszony (jednak nie ma, co do tego jeszcze informacji szczegółowych). Robiłeś już zdjęcia jakimkolwiek aparatem cyfrowym na takich zawodach? Napisz, czego Ci w nim brakowało, bo każdy aparat ma swoje mocne i słabe strony (zwłaszcza w tym przedziale cenowym). Sam mam fuji s5500, na temat Kodaka się nie wypowiem, bo nie znam tego modelu. W fujiku mogą się przydać zdjęcia seryjne (3kl/s). Łapie trzy klatki po wciśnięciu spustu, albo robi cały czas na wciśniętym i po jego zwolnieniu zapisuje ostatnie 3. Ostatecznie seria 40 klatek co ok 0,8s. Do tego zoom optyczny 10x i szybki autofocus.

Mogę poprzesyłać przykładowe zdjęcia na maila.

Pozdrawiam

sobota, 23 lipca 2005, 09:50
Moderator

Zdecydowanie Fuji. Przynajmniej dla mnie. Używałem Kodaka i jakoś nie przypadł mi do gustu.

sobota, 23 lipca 2005, 11:43

Jeżeli cykasz zdjęcia na słońcu, to widziałem ludzi, którzy robili to z powodzeniem Minoltą Z10. Fujik już w jesieni wyskoczy z nowym modelem s5500, czyli s5600. Ceny poprzednika, zatem stanowczo spadną, a nowy model będzie z pewnością ulepszony (jednak nie ma, co do tego jeszcze informacji szczegółowych). Robiłeś już zdjęcia jakimkolwiek aparatem cyfrowym na takich zawodach? Napisz, czego Ci w nim brakowało, bo każdy aparat ma swoje mocne i słabe strony (zwłaszcza w tym przedziale cenowym). Sam mam fuji s5500, na temat Kodaka się nie wypowiem, bo nie znam tego modelu. W fujiku mogą się przydać zdjęcia seryjne (3kl/s). Łapie trzy klatki po wciśnięciu spustu, albo robi cały czas na wciśniętym i po jego zwolnieniu zapisuje ostatnie 3. Ostatecznie seria 40 klatek co ok 0,8s. Do tego zoom optyczny 10x i szybki autofocus.

Pozdrawiam

Kodaka włąśnie używałem na jednych z zawodów i średnio mi przypadł do gustu jak na tę klase cyfraków. Pożyczyłem go od kolegi na kilka dni. Autofucus działa nawt sprawnie zato optyka zupełnie sobie nie radzi z kontrastowym plenerem. Parkur (plac gdzie odbywają sie zawody konne) jest z piasku kwarcowego, potem na około są drzewa a następnie niebieskie niebo. Przy Słonecznym dniu w takich miejscach aparat głupieje. Zdjęcia albo są prześwietlone albo za ciemne. Oczywiście nie używam pełnego automatu bo jest do kitu. Do tego lampa błyskowa jest naprawde mizerna. Nie uważam ze aparat cały jest do kitu ponieważ potrafi zrobić bardzo fajne fotki ale niestety sporo psuje.

sobota, 23 lipca 2005, 22:34

Post Kodak czy Fuji
Zdecydowanie Fuji s5500. Kodak też dobry (DX 6490) ale dużo wolniejsza szybkość ładowania zdjęć, gorszy autofokus. Tylko nie kupuj Minolty Z3 lub innej Zetki bo będziesz dwa razy szczęśliwy. Raz jak kupisz a bardziej jak uda ci się sprzedać. Miałem wszystkie trzy. Ostał mi się jeno s5500.

niedziela, 24 lipca 2005, 01:36

Pozdrawiam

A skąd znalazłeś taką informacje ze Fuji bedzie wypuszczać na rynek nowe modele. Podaj linka. Ceny faktycznie niedawno bardzo spadły. Jak mozesz to kilka zdjęć mozesz wysłać.

Aha, jeszcze jedno. Czytałem ze fuji posiada dość porą kompresje i nie można jej zmienić - tylko rozdzielczość. Jak to sei przedstawia na zdjęciach?? Są widoczne szumy czy nie?? Czekam na odp. Pozdrawiam

poniedziałek, 25 lipca 2005, 07:56
O nowościach Fuji jest mowa w jednym ze tematów na tym forum. Szumy są widoczne jak w każdej hybrydzie (ale nie aż tak bardzo). Przy zmiejszaniu rozmiaru zdjęcia (np. z 4mpx do 2) bądź wywoływaniu są naprawdę nie zauważalne. Jeżeli jest to dla Ciebie tak bardzo istotne to radzę poczekać na fuji s5600 który ma szumieć dużo mniej i byc bardziej czuły (S5500 ISO do 400, S5600 ponoć do 1600). Problemy które opisujesz rozwiązuje skutecznie filtr polaryzacyjny (przyciemnia niebo i stanowczo lepiej wychodzą zdjęcia w jasnym słońcu). Do tego w zapowiadanym s5600 jak i dostępnym od dość dawna modelu S20PRO zastosowana jest matryca z większą rozpiętością totalną rejestrowanych kolorów. Tzn wyraźne są jednocześnie ciemne obiekty jak i bardzo jasne (nie są wypalone na biało). W internecie pełno jest zdjęc które pokazują jak wygląda to w praktyce. Lampa błyskowa działa skutecznie do max 5m, można też używać jej do doświetlania ale w ograniczonym stopniu (zresztą jak każdej wbudowanej). Fuji może zapisać zdjęcia nawet bez kompresji do formatu RAW (zapisuje praktycznie nie przetworzone dane z matrycy, punkt po punkcie - coś w rodzaju mapy bitowej) Przy rozdzielczości 4Mpix można wybrać dwa stopnie kompresji JPEG. Fine oraz Normal. Przy pozostałych (2, 1, 0.3mpx tylko fine)

poniedziałek, 25 lipca 2005, 10:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]