Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 16:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Akumulatory i ładowarki..... 
Autor Wiadomość

Post Akumulatory i ładowarki.....
Zamówiłem Z1 i czekam do wtorku na moją pierwszą cyfrówkę....:):)
Mam pytanie....
Jakie akumulatory do niego zakupić ? ? Jakie firmy produkujące akumulatory możecie polecić ? I CO NAJWAŻNIEJSZE >> JAKIEJ POJEMNOŚCI ? 2000mAh wystarczy czy kupić pojemniejsze ? Koszt nie gra dla Mnie roli. Przecież akumulatory nie kosztują majątku.... te "paluszkowe" oczywiście. DZIĘKUJĘ ZA POMOC DOBRYM LUDZIOM :) Aha i jaką ładowarkę ? Nie potrzebuję szybkiej (wystarczy mi 5,6-8 godzin) A podobno szybkie skracają żywotność akumulatorów. Też proszę o firmy i modele..... DZIĘKUJĘ !!!
Będę wdzięczny za pomoc.

Sylwek gg 1717336

niedziela, 7 grudnia 2003, 14:50
Moderator

Witaj! Ja bym polecał ładowarki znanej, czeskiej firmy EMOS - śa bardzo dobre i atrakcyjne cenowo. Jeśl i chodzi o akumulatorki, to największa, oficjalnie dostępna w sprzedaży pojemność to 2300 mAh, ale nie są one firmowe i nie ma sensu przepłacać. Najlepiej kupić coś w stylu ENERGIZER 2100 mAh.

Tutaj podaję link do kategorii na Allegro, gdzie możesz zakupić już całe zestawy. Do koloru, do wyboru!

http://www.allegro.pl/showcat.php?id=8879

Polecam model EMOS 9168 + ENERGIZER lub GP

niedziela, 7 grudnia 2003, 18:22

zgadza się, ładowarka EMOS jest bardzo dobra i tania (procesorowa , ładuje w 5 godzin akumulatory 2100 mAh), a kolega powyżej zapomniał że istnieją takie akumulatory jak Sanyo, są to najlepsze akumulatory obok Energizerów i Panasonic. GP się nie umywają. Zresztą jak będzie ci się chciało to poprzeglądaj sobie fora dyskusyjne modelarzy i zobacz jakich oni pakietów akumulatorów używają do swoich modeli...

Pozdrawiam

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 10:12
Moderator

Ładowarka, której model podałem ładuje takie akumulatory w 3 godziny! JEst bardzo szybka i efektywna.

Nie zapomniałem o innych akumulatorach, jedynie na Allegro ich nie widziałem, dlatego nic nie wspominałem.

Ale EMOS górą i jak wspomniałeś w podpisie MINOLTA Z1 też! :) - dziś czytałem jej porównanie do S5000 w Foto Kurierze.

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 14:21

Słuchajcie zamówiłem Z1, ma przyjść w środę....:) A do niego ładowarkę Emos 8168 + aku Camelion 2200mAh....(80 zł) Co o tym myślicie ?
Niecierpliwie czekam....
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
I dzięki za pomoc....

Sylwek

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 14:30

tak zgadza się z tym 3 h, ja mam model 8168 - ładuje 5 h...
He , ja też widziałem i czytałem ten artykuł i Zjedynka wygrywa 0,5 punktem... :lol:
zwycięstwo !!!

p.s. denerwują mnie opinie na http://www.- ,sajgon co tam się dzieje między posiadaczami Fuji s5000 a Zjedynki.[/url]

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 14:32

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 20:27
Moderator

tak zgadza się z tym 3 h, ja mam model 8168 - ładuje 5 h...
He , ja też widziałem i czytałem ten artykuł i Zjedynka wygrywa 0,5 punktem... :lol:
zwycięstwo !!!

p.s. denerwują mnie opinie na http://www.- ,sajgon co tam się dzieje między posiadaczami Fuji s5000 a Zjedynki.

No ja też ko czytałem. Ale dla mnie ten S5000 ma wady, które go dyskwalifikują - krótki czas migawki, pole widzenia 88 % (trochę przesada!), brak balansu bieli i inne mniej ważne...

Co do tych camelionów, to już się wypowiedziałem na GG i uważam, ze lepiej było kupić ładowarkę EMOS 9168, bo droższa tylko o kilka złotych. I wątpię aby te cameliony były lepsze niż ENERGIZER, czy SANYO.

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 21:30
Moderator

Aha, a te recenzje na tej stronie, to rzeczywiście przegięcie! Tylko kilka jest wartych uwagi i najgorsze, że trzeba się przebić przez gąszcz wypowiedzi, które są tylko odwetami i prowadzą do wojny między zwolennikami Z1 i S5000. Każdy sądzi inaczej...

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 21:32

co do tego forum modelarzy to: http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr ... odelarstwo , a jak nie bedzie chcialo ci się szukać to zarejestruj się i zadaj pytanie o akumulatory i np. o sanyo.. modelarze wiedzą co najlepsze (ich silniczki żrą tyle prądu że hoho.. :shock: :D )

wtorek, 9 grudnia 2003, 10:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]