Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 05:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Nikon D50 czy Canon 350D? 
Autor Wiadomość

Post Nikon D50 czy Canon 350D?
Potrzebuję pomocy jaki kupić aparat czy nikona D50 czy Canona 350D. Dodam że mam w chwili obecnej nikona F65 i do niego 2 obiektywy + filtry które według specyfikacji nikona powinny pasować do D50. To przemawia za nikonem, ale może lepiej się tego wszystkiego pozbyć i kupić Canona? Podpowiedzcie co robić.

środa, 17 sierpnia 2005, 14:34
Moderator

Jeśli masz już obiektywy, to sądzę, że lepiej pozostać przy jednym systemie.

środa, 17 sierpnia 2005, 15:18

środa, 17 sierpnia 2005, 15:53

Post Nikon D50 czy D70 pomocy!!
Witajcie

Pytałem Was wcześniej czy kupić nikona czy canona. Wybór padł na Nikona ze względu na to że mam obiektywy itd.. do F65.
Teraz kolejne pytanie czy wybrać D50 czy D 70 ????
Kasa taka sama a różnice niewielkie i dla mnie laika nie do końca jasne który lepszy. Na D 70s to chyba mi braknie kasy więc który D50 czy D70 ??????

poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 16:06

jak nie wiesz jakie mozliwosci i cechy maja oba aparaty to po co ci one ?

poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 16:55

Post No to mi pomogłeś DZIĘKI!!!
No to mi pomogłeś DZIĘKI!!!

poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 18:02

Bierz D70. Pomocnicze pokrętło jednak się przydaje, a "pięćdziesiątka" go nie ma. No chyba że Ci to nie przeszkadza i wolisz mniejsze rozmiary.

poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 18:06

Jeśli wolisz kolorowe zdjęcia prosto z aparatu to bierz D50, jeśli nie koniecznie - D70

poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 21:03

bonnum, sugerujesz że D70 robi czarno-białe zdjęcia??? :) A tak poważnie, to ja mam D70s który wiele od D70 się nie różni, porównywałem go przed zakupem z D50 i różnic w obrazie nie widziałem - kolory są żywe, nasycenie w porządku i nawet usterki w postaci niedoświetlania zdjęć nie stwierdziłem (a troche fotek już cyknąłem). A zresztą nawet jeśli, to obróbka NEFów w RAWShooterze to bułka z masłem, a efekty genialne i szybkie do osiągnięcia, wystarczy umieć suwakami operować. Jak ktoś kupuje lustrzanke, to bardzien na RAW powinien się kierować. Takie jest moje zdanie.

wtorek, 23 sierpnia 2005, 14:45

Post Re: Nikon D50 czy D70 pomocy!!
mtu napisał(a):
Witajcie

Pytałem Was wcześniej czy kupić nikona czy canona. Wybór padł na Nikona ze względu na to że mam obiektywy itd.. do F65.
Teraz kolejne pytanie czy wybrać D50 czy D 70 ????
Kasa taka sama a różnice niewielkie i dla mnie laika nie do końca jasne który lepszy. Na D 70s to chyba mi braknie kasy więc który D50 czy D70 ??????

Jeżeli masz Nikona F65, to najlepiej kupić sobie Nikona F80 lub F100. Gdy kupisz cyfrówkę już nigdy nie będziesz zadowolony z jakości zdjęć, jak miałeś analogową lustrzankę. Pozatym dla porównania F65 waży ok. 400g natomiast cyfrowa lustrzanka to waga ok. 1500g. Lepiej dokła sobie to przemyśl, czy warto wyrzucać w błoto pieniądze? Cyfrówki mają opóźnienie i ciężko jest zrobić dobre zdjęcie (nie poruszone). :idea:

wtorek, 23 sierpnia 2005, 15:00

dermalamor D50 robi zdjęcia bardziej nasycone , rozmyte programowo (w celu likwidacji szumów) i potem mocniej wyostrzone niż D70. D70s robi zdjęcia mniej ostre od D70 (właśnie z powodu "wygładzania" i likwidacji z'mory) co nie znaczy że są one nieostre. Różnicę widać tylko w jpg'ach na ustawieniach fabrycznych :!:

wtorek, 23 sierpnia 2005, 16:08

bonnum wspomniane przez Ciebie różnice są tak minimalne, że trzaba się naprawdę dobrze przyjrzeć, żeby coś znależć i się przyczepić. Zresztą tak jak wspomniałem w lustrzance podstawą jest RAW i w nim powinno się zdjęcia "wywoływać" a doceni to szczególnie osoba która przechodzi z analoga - tam przecież w ciemni też wprowadza się korekty. No, chyba że ktoś zajował się tylko obróbką. Wtedy polecam obejrzeć zdjęcia z D50 i D70(s) i samemu zdeydować. Ja wolałem tego drugiego.

Mirco przezntujesz bardzo subiektywny punkt widzenia. Ja co prawda w analogach nie siedziałem za bardzo, ale ostatnio rozmawiałem z zawodowym fotografem i on akurat absolutnie nie żałował przejścia na cyfrę, a wręcz przeciwnie - zyskał sporo na czasie, a utraty jakości nie stwierdził. Wszysto zależy od osoby - jeden będzie twardo siedział w analogu dopóki mu filmów nie zlikwidują, inny wybierze cyfrę. Ale nie mów że ktoś będzie żałował. Jak Ty żałujesz nie znaczy że inny też, może być akurat bardzo zadowolony. A o mitach świadczących o wyższośći analoga nad cyfrą lub odwrotnie to można już dwudziestotomową encyklopedię napisać.

wtorek, 23 sierpnia 2005, 18:40

Skoro uważasz, że zawodowy fotograf powiedział Ci, że cyfrówka jest lepsza od analogu to nie jest on zawodowcem. Polecam Ci wykonanie cyfrówką zdjęć nocą, a wtedy zrozumiesz o czym mówiłem.

środa, 24 sierpnia 2005, 08:53

Skoro uważasz, że zawodowy fotograf powiedział Ci, że cyfrówka jest lepsza od analogu to nie jest on zawodowcem. Polecam Ci wykonanie cyfrówką zdjęć nocą, a wtedy zrozumiesz o czym mówiłem.

Aleś przywalił :!:
Profesjonalista to ktoś kto PRACUJE jako fotograf..
np. strzela dla jakiejś gazety..
Jak sądzisz co taki "zawodowiec" częściej fotografuje: miasto nocą czy paradę antyglobalistów :D

@dermalamor
Jak sądzisz: jaki procent nas, fotografów amatorów, którzy całe życie bawili się lub nadal bawią analogowymi lustrzankami, wywołuje filmy samemu :?: promil :?:

RAW jest fajny, ale mówienie że w lustrzance POWINNO się strzelać w RAWach jest przesadą :!:
Po pierwsze zajmuje sporo miejsca, wymaga sporo czasu przed kompem (chyba że ustawiasz automaty.. ale wtedy traci się sens RAW'ów).
Po 2gie niektóre aparaty produkują całkiem dobre jpg'i :!: a niektóre tragiczne - Pentaxy.[/b]

środa, 24 sierpnia 2005, 11:06
Moderator

Ogólnie to :lol: , a odnośnie pogrubionego fragmentu, to czy masz z tym jakieś poważne problemy...?

środa, 24 sierpnia 2005, 11:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona