Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 19:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Konwerter 
Autor Wiadomość

Post Konwerter
co myślicie o konwerterze (RAYNOX konwerter DCR-250 MAKRO) do aparatu Nikon D70 z obiektywem nikkor 18-70mm?? nadaje się czy to szkoda wydawać pieniądze???

czwartek, 29 września 2005, 17:57

nie jestem pewien ale tego typu konwerter to chyba po prostu soczewka o odpowiedniej ogniskowej - +1, +2 lub +4 dioptrie taki sam efekt więc uzyskasz zakładając na obiektyw w obudowie od filtra własnie taką soczewkę - za tą cene kupisz sobie komplet a dodatkowo u optyka możesz zamówić powłoki uv lub (i) antyrefleksyjną - sprzedawcy sprytnie pokazują powiekszenie że niby to dzięki tej soczewce - ale to powiększenie wynika ze zmiany ogniskowej na tele a soczewka daje tylko tyle że możesz podejść bliżej obiektu i złapać ostrość - bo powiedzmy niech przy ustawieniu tele minimalna odległość ostrzenia wynosi kilka metrów to założenie soczewki spwoduje że ta minimalna odległość się zmniejszy - przy tego typu obiektywie jak masz i tak nie zrobisz jakichś super zbliżeń pamietaj że ten aparat z którego pochodza przykładowe zdjecia ma ogniskową maxymalną odpowiadającą mniejwięcej 200mm w lustrzance - tak więc podsumowując - jeśli nie masz co robić z pieniędzmi to sobie kup taki konwerter ale jeśli miły c każdy grosz a chcesz uzyskać podobny efekt idź do optyka i zamów sobie dwie soczewki +2dioptrie i +4dioptrie przycięte do rozmiaru oprawy filtra i baw się w makro:)

czwartek, 29 września 2005, 18:18

nie moge sie zgodzić,ze konwerter to to samo co soczewka.........
Konwerter to przecież kilka soczewek specjalnych odpowiednio dopasowanych.........
sprawdzałem ostatnio iiii iiii iiiii zbieram na Raynoxa!!!

czwartek, 29 września 2005, 21:15

czwartek, 29 września 2005, 21:57

Jesli soczewki sa bardzo dobrej jakosci to mozna powiedziec ze zdjecia beda jakosciowe prawie tak samo dobre ale soczewki musza byc bardzo dobre, jasne mozna kupic taki zestaw np na allegro za 140 zl okolo ale jakosc bedzie o wiele gorsza niz z raynoxa.

Jesli chodzi o raynoxa to jest to bardzo dobry konwerter i radze ci uzbierac kase i kupic raynoxa zamiast wydawac na komplet soczewek, ja tez zbieram :D z Nikonem d70, ktorego masz to bedzie bajka

piątek, 30 września 2005, 07:51

skoro tak mówicie :) to pozostaje mi przyznać racje, przynajmniej do czasu jak sam będę miał okazję wypróbować - ja tylko zwracam uwagę, że powiększenie, które jest pokazane na fotkach reklamowych wynika z właściwości i zoomu obiektywu a nie z konwertera - konwerter daje tylko tyle że możemy złapać ostrość z mniejszej odległości - a ponieważ kolega pisze że ma obiektyw 18-70 to wydaje mi się że soczewki by w zupełności wysarczyły, ale może mi się tylko wydawać.

piątek, 30 września 2005, 08:17

Soczewka to prawie konwerter, ale jak wiecie z reklamy, prawie to duża różnica :wink: . Przecież do robienia zdjęć wystarczy malutki otworek, po co ładować kasę w super obiektywy? Soczewki są po prostu najprostszym, najtańszym rozwiązaniem - ostrość, aberacje itp pozostawiają często wiele do życzenia.
Natomiast co do zastosowania konwertera z ww obiektywem - dobrze byłoby sprawdzić w praktyce, konwerter ten, nawet jeśli jest bardzo dobry, konstruowany był zapewne z myślą o kompaktach.

piątek, 30 września 2005, 08:44

grześk a do tego przy takich ogniskowych może się okazać że abberacje i inne tego typu rzeczy;) będą podobne jak w tym super konwerterze i faktycznie tak jak mówisz dobrze było by to sprawdzić przed zakupem:)

piątek, 30 września 2005, 09:00

właśnie chciałem sprawdzić ale jak byłem w sklepie to mi powiedzieli że od 6miesiecy czekaja na te konwertery i jeszcze nie dostali ich:( a gdzie indziej nie mają wogóle ich :(

piątek, 30 września 2005, 09:57

Problemem może być nawet sama skala odwzorowania, większość kompaktów dzięki małej matrycy, już bez dodatków osiąga rezultaty podobne jak lustrzanka z dobrym obiektywem makro, a nieporównywalnie lepsze przy porównaniu z wymienionym obiektywem. Trzeba pamiętać, że zdjęcia makro z konwerterem to również efekt dobrego makro samego aparatu, a nie tylko samego konwertera.
Problemem może być również winietowanie, w końcu nie na darmo przednia soczewka jest taka duża.
Tak więc lepiej sam sprawdź, lub poczekaj na wiarygodną opinię potwierdzoną testami, bo to są tylko moje gdybania :wink:

piątek, 30 września 2005, 10:17

http://fotografia.interklasa.pl/index.p ... or&rid=333

tu sa fotki, a przynajmniej wiekszosc makro robione 350D i Raynoxem DCR250, mozna zobaczyc

piątek, 30 września 2005, 10:26

piątek, 30 września 2005, 11:21

mario - nie sa to moje fotki, bo jeszcze DCR-a nie mam ale w przyszlym roku wraz z jakims lustrem bedzie :D

piątek, 30 września 2005, 11:55
Moderator

Nie no nie porównujcie ludzie Raynoxa do zwykłej soczewki... Jego cena o czymś świadczy. A jeśli to za mało, to proponuję zobaczyć na efekty jego stosowania, bo są powalające... Powiększenie ma spore, bo +8D, ale jakość zdjęć jest rewelacyjna! Z soczewką tego nie osiągniemy.

To tak samo, jakby porównać konwerter tele Raynoxa za 2000 zł, z soczewką x2, czy tanim konwerterem tele za 50 zł...

piątek, 30 września 2005, 17:23

nie vendeur - ja nie porównuję nie miałem okazji - ale tylko nakłaniam do zastanowienia:)

sobota, 1 października 2005, 16:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona