Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 10:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki aparat wybrać... 
Autor Wiadomość
Post Jaki aparat wybrać...
Nie bijcie tylko:) Wiem, ze takich postów pewnie jest całe multum. Ja przeczytałam wszystko co dałam radę... I dalej nie wiem nic:] Rodzice wspaniałomyślnie dają mi 1200-1300 zł na nowy aparat cyfrowy. Tylko ze ja nie wiem jaki :oops: W tej cenie musi sie zmiesci aparat+ karta pamieci 512 MB i ew.inne akcesoria. Potrzebuję aparatu z dużym zoomem, bardzo dobrym makro, wieloma funkcjami tematycznymi, jak najwiecej manualu, obiektywem z możliwoscią dokręcenia filtrów, konwerterów i wogóle:) Na początku powaznie myślałam nad Kodakiem Z740 albo DX7590, ale po tym co tutaj przeczytałam, zmieniłam zdanie :roll: I teraz sama naprawdę juz nie wiem... Więcej pieniedzy na pewno nie dostanę, wiec musze się zmieścić w tej granicy. Aparat bedzie mi potrzebny przede wszystkim do robienia zdjęć makro- biżuterii, którą robię, ale też ma się sprawdzać w typowych fotkach wakacyjnych czy plenerowych. Może cos mi poradzicie:) Będę wdzieczna za każdą pomoc:) Pozdrawiam serdecznie i idę spać: :D Dobranoc :wink:

piątek, 30 września 2005, 01:56

Fuji S5500. Poszukaj informacji na temat tego aparatu na forum. Myśle, że o to Ci chodzi.

piątek, 30 września 2005, 10:22

Aparat bedzie mi potrzebny przede wszystkim do robienia zdjęć makro- biżuterii, którą robię

Ile by dobrego o nim nie mówić, to jednak S5500 ma kiepskie makro. Bez dodatkowych soczewek nie ma co się za to zabierać. Bo tak poza tym, to spełnia on Twoje wymagania odnośnie ceny (z osprzętem), zoomu, możliwości dokładania filtrów (w zestawie tuleja z gwintem 55mm).

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 30 września 2005, 10:27
No właśnie w tym problem że tego Fuji teraz strasznie trudno juz dostać. Jakby był dostępny w sprzedaży to nie miałabym żadnych wątpliwości. A co myślicie o Minoltach z serii Z?? Zaczynam sie zastanawiać nad tym aparatem.

piątek, 30 września 2005, 12:47
Minolty z serii Z tez sa bardzo dobre. Osobiscie mialem stycznosc z Z3 i Z5 i polecam Z5. Pan Vendeur na pewno powie nieco wiecej wiec jego pytaj :wink:
A tak przy okazji to czemu nie s5600?? przeciez to nastepca 5500

piątek, 30 września 2005, 13:28
Bo niestety jest za drogi:( Wydam całą kasę na aparat i nie będę już miała na akcesoria do niego. Znalazłam na allegro fajną minoltę Z3 ze wszystkim co potrzebne za 1200 zł. Opłaca się??Jakoś waham się cały czas nad tym wyborem. Czy to na pewno dobry aparat? Nigdy nie miałam z nimi stycznosci.

piątek, 30 września 2005, 14:42
zalezy co rozumiesz przez "wszystko co potrzebne". jesli np mowisz o zestawie aparat, ladowarka, akku, torba plus karta 51MB to sie oplaca :)
jesli chodzi o sam aparat to owszem jest dobry i wiele osob go sobie chwali za odwzorowanie kolorow, system AS i rewelacyjne macro.

piątek, 30 września 2005, 15:07

Czy to na pewno dobry aparat?

Czy ten egzemplarz to niestety nie wiem :D
A jeśli chodzi o Z3 i Twoje oczekiwania to myślę, że powinien być OK.

Cytuj:
chwali za odwzorowanie kolorow

Co do odwzorowania kolorów - automatyczny balans bieli jest dość kiepski.

piątek, 30 września 2005, 15:22
Cytuj:
chwali za odwzorowanie kolorow

Co do odwzorowania kolorów - automatyczny balans bieli jest dość kiepski.

powiedz to ludziom ktorzy sobie ten kiepski balans chwala :) Poza tym ja i tak wybralbym Fuji :wink:

piątek, 30 września 2005, 15:30

Może z fasonem odpowiedzą, że używają tylko ręcznego :wink:

piątek, 30 września 2005, 15:34
pewnie tak :D ot po prostu staram sie oceniac obiektywnie i bez uprzedzen (precz z minolta!!!)
khem khem...

piątek, 30 września 2005, 15:37

No właśnie w tym problem że tego Fuji teraz strasznie trudno juz dostać. Jakby był dostępny w sprzedaży to nie miałabym żadnych wątpliwości. A co myślicie o Minoltach z serii Z?? Zaczynam sie zastanawiać nad tym aparatem.

Chcesz mój? Z całym osprzetem.
Jeśli interesuje Cię używany ale w idealnym stanie, to daj znać na PW. Dogadamy się.
A co do Zetek minolty, zwłaszcza 3, 5 to ostrożnie... Poszukaj sobie informacji na ich temat. Nie są to najbardziej udane modele.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 30 września 2005, 15:58
Moderator

Proponuję S5500, ale przed wakacjami były nówki w MediaMarkt za 950 zł, więc weź to pod uwagę... Aby nie przepłacić nigdzie.

piątek, 30 września 2005, 17:29

Proponuję S5500, ale przed wakacjami były nówki w MediaMarkt za 950 zł, więc weź to pod uwagę... Aby nie przepłacić nigdzie.

Przed wakacjami to one wszędzie były... Teraz już tylko używane.

piątek, 30 września 2005, 17:31

zoom do 32x to sie naprawde przyda :D

za tą kase dostaniesz jeszcze ze 2 x 512mb

i starczy na bardzo przydatny mini statyw :D

z20 naprawde dobry aparat ;]
to był mój pierwszy i polecam szczerze 8)

piątek, 30 września 2005, 20:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona