Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 03:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Aparat do animacji poklatkowej? 
Autor Wiadomość

Post Aparat do animacji poklatkowej?
Szukam prostego i w miare taniego aparatu do animacji poklatkowej, coś w rodzaju misia kolargola pomieszanego z teledyskami toola:) przy sztucznym oświetleniu, parametry mnie interesujące to:gniazdo na statyw, matryca ok 2 miliona pixeli, wieksza byłaby miła ale cenowo chyba nieprzystepna, tryb macro jak najlepszy, ale bez przesady, nie oczekuje zdjeć z odlebłośći 2cm:), idealna byłaby funkcja ręcznego nastawiania ostrości, ewentualnie proszę o jakieś sugestie od osób które by c może robią coś podobnego, dziekuje za wszystkie (p)odpowiedzi
pozdrawiam
p.s. o ile wiem istnieje tani aparat który spełnia pare warunków wyżej podanych, jest to okryty złą sławą pentagran photon 41 lub wcześniejszy model, znam opinie z tego forum na jego temat, mam jednak pytanie do osób doświadczonych w fotografii:czy dla tego konkretnego zastosowania + ewentualne sporadyczne robienie zdjęć w innym celu:np na textury dla obiektów w grafice 3d oraz u cioci na imieninach:) można sobie pozwolić na kupno tego aparatu? jego cena jest bowiem max do moich możliwości

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 14:57
Jeśli stać cię na canona a60 to właśnie jego bym ci polecił ma wszystko to co napisałeś i robi śliczne fotki.

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 15:08
Post And
Do tego typu zdjęć potrzebujesz dobrej optyki - więc polecam coś firmowego (za wyjątkiem HP 735 który jest wybitnie awaryjny).

Firmowy to znaczy Cannon, Olympus, Sony Minolta itd......

Pentagram ma słaba optykę i nie sprawdzi sie do Twoich zastosowań.
Ręczna ostrość itp to trochę więcej kasy, ale najlepiej przejdź się do dużego sklepu z aparatami typu MM itp, pooglądaj, pomacaj (w MM jest taka możliwość - najlepiej przyjść tuż po otwarciu) wtedy wybierzesz sobie model który Ci leży, a gdy znajdziesz "cacko dla siebie" to podziękuj i poszukaj gdzie możesz najtaniej kupić ten model.

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 15:40

Pentagram - nie nada się absolutnie. Testowałem tę zabawkę i wrażenia są takie, że odwzorowanie kolorów jest mizerne (jak spojrzysz na histogram, to będzie to grzebień - matryca rozpoznaje dużo zbyt mało kolorów). Optyka da Ci taką beczkę, że zniekształcenia będą ogromne. Czy jest potrzebna ręczna regulacja ostrości? Moim zdaniem ma to sens dopiero w lustrzankach, na małym LCD nie jesteś w stanie ustawić ostrości lepiej niż aparat. Co moim zdaniem potrzebujesz - stałoogniskowa optyka (ma mniejsze zniekształcenia geometryczne niż zoom), 3MP (mimo wszystko), wybór ustawień balansu bieli. Wychodzi mi Canon A300 :) Jeżeli ma gniazdo na statyw i wybór balansu bieli (a chyba ma), to polecam z czystym sumieniem.

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 18:56
Czytałem że jeden z aparatów Pentax (Chyba Optio 330GS) ma funkcję automatycznego wykonywania zdjęć poklatkowych.
Podobnie jest chyba z Canonem A70, tylko tutaj aparatem steruje się z komputera przez port USB.

Myślę że dla Ciebie najważniejsza będzie możliwość obsługi aparatu bez jego dotykania. Nawet gdy stoi na statywie wciskanie guzików może łatwo spowodować jego przesunięcie i nici z Twojej pracy.
Zastanów się nad Canon'em A60/A70. Z tego co słyszałem mają one możliwość obsługi przez software na komputerze, to by rozwiązało problem (może jakiś użytkownik się pochwali!).
Innym rozwiązaniem może być jakiś pilot zdalnego sterowania (Olympusy czasem je mają).

Jeżeli chcesz stosować sztuczne oświetlenie myślę że niezbędna będzie ręczna regulacja balansu bieli, przydała by się też ręczna regulacja ostrości. Zoom możesz sobie darować.

Tylko markowe aparaty! Żadne piętagramy! Szukaj firm które robią też dobre aparaty tradycyjne (Canon, Minolta, Pentax, Nikon, itp.). :(

czwartek, 18 grudnia 2003, 10:07

Post Re: Aparat do animacji poklatkowej?
Podpinam się pod temat, chcę właśnie zakupić taki aparat do animacji poklatkowej. Celem jest, aby aparat robił cyklicznie zdjęcia i żeby powstał z tego gotowy film. Ma to być coś na zasadzie kamery obserwacyjnej. Mam na oku jeden model: Brinno TLC200. Chciałem się doradzić jak technicznie oceniacie ten sprzęt?

piątek, 19 września 2014, 09:58

Z własnego doświadczenia Ci nie doradzę, ale mój znajomy ma model Brinno Bike Camera- mogę przy okazji podpytać, jak technicznie się sprawuje. Z tego co wiem, na każdej wyprawie rowerowej ma tę kamerę i zawsze się nią chwali, na pewno jest zadowolony.

wtorek, 23 września 2014, 10:34

SarnaAl napisał(a):
Z własnego doświadczenia Ci nie doradzę, ale mój znajomy ma model Brinno Bike Camera- mogę przy okazji podpytać, jak technicznie się sprawuje. Z tego co wiem, na każdej wyprawie rowerowej ma tę kamerę i zawsze się nią chwali, na pewno jest zadowolony.

O super, byłbym bardzo wdzięczny, jakbyś mogła się podpytać. Najważniejsze jest dla mnie, jaka jest jakość nagrań z kamery Brinno, bo jak widziałem przykładowe filmy, to robią wrażenie. Kamerę kupowałabym i tak na nowy sezon, więc z decyzją mogę się jeszcze wstrzymać.

środa, 24 września 2014, 10:01

Ok mogę podpytać, ale to dopiero w połowie października.

środa, 1 października 2014, 10:00

>BartosKos widziałam się z znajomym i wyobraź sobie, że pamiętałam o Twojej prośbie:) podpytałam się o aparat Brinno. Więc z tego co zapamiętałam, podkreślał, że dużym plusem są baterie o długiej żywotności- nie trzeba co chwilę ich wymieniać, ogólnie kamera bardzo wygodna w użytkowaniu, dał mi nawet ją wypróbować. Jeżeli chodzi o jakość nagrań to mówił, że jest super. Dobrze widać zarówno w nocy jak i w dzień. Ta kamera na rower to jest ten sam model co podałeś Brinno TLC200. Niestety filmu przykładowego nie chciał mi udostępnić, żebym zamieściła na forum. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.

środa, 15 października 2014, 15:05

SarnaAl - bardzo Ci dziękuję za informacje, na pewno będą pomocne. Jestem już praktycznie zdecydowany na zakup aparatu Brinno, zwłaszcza ze tak jak mówisz jakość jest dobra, zarówno w dzień i w nocy. Niestety decyzję zakupową muszę odłożyć, może na gwiazdkę się uda:)

poniedziałek, 20 października 2014, 12:08

Aparat Brinno TLC200 jest podobno bardzo awaryjny, znajomy pracujący w serwisie naprawiał już kilka tych sztuk.

wtorek, 4 listopada 2014, 12:06

kiedyś byłem na warsztatach z animacji poklatkowej, korzystaliśmy z canona 50d wydał mi się to bardzo nierozsądny wybór
po pierwsze- lustrzanki mają limit zdjęć
po drugie - podczas robienia zdjęc trzeba wyłączyć af

piątek, 21 listopada 2014, 19:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]