Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 05:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaki sprzet kupic ?? 
Autor Wiadomość

Post Jaki sprzet kupic ??
Witam jestem raczej "zielony" w sprawach sprzetu fotograficznego a mam problem. Chce kupic sprzet tzn aparat ewentualnie + dobry obiektyw + jakas lampka, nie liczac statywow i lamp blyskowych. Na sprzet przeznaczyc chce do 5000 zl i nie wiem co wybrac. Z jednej strony polecaja mi canona d 350 albo fuji finepix 9500. Do canona z tego co wiem to nalezy jakis lepszy obiekyw dokupic a nie wiem jak sprawa ma sie z fuji. Jesli macie jakies inne sugestie badz moze inny sprzet wybrac prosilbym o jakies rady. Acha przeznaczenie aparatu to robienie zdjec studyjnych "wesela" itp ewentualnie jakis plenerek. Z gory dzieki za sugestie

wtorek, 18 października 2005, 22:22
Cholera czemu ja tak nie mam? Moze powinienem zrobic sie "zielony" to bede mial 5000PLN do przeznaczenia na sprzet i sobie kupie cos fajnego...
Pecol. Przede wszystkim musisz sie zdecydowac jakiego typu aparat. Podales dwa modele, ktore sa kompletnie rozne. Jeden to lustrzanka drugi - kompakt czyli jak sie uprzesz to obiektyw kupisz ale bedziesz mogl go polozyc na poleczce zeby ladnie wygladal (ewentualnie odwroconego uzywac do zdjec makro :wink: ) Pytanie tylko, czy jestes "zielony" w sprawach sprzetu czy w sprawach fotografowania. Jesli to drugie to lepiej kup sobie dobry kompakt np. S9500 A200, C-7070 lub cos w tym stylu

środa, 19 października 2005, 10:29

Heh dzieki za info. Dokladnie to sprawa wyglada tak: Pojecie o fotografowaniu mam jako takie srednie gorzej ze sprzetem za duzo tego wszystkiego na rynku sie pojawilo. Chcialbym zeby zdjecia byly w miare wysokiej jakosci ale nie chce wydac na sprzet wiecej niz 5000 jak wspomnialem. Myslalem jeszcze rowniez nad zakupem sony cybershot r-1
Dobry to pomysl ? A jesli chodzi o wsparcie techniczne to znam kilku fotografow i kazdy doradza co innego i to jest najgorsze jeden ze canon 350 to kicha jeden znowu jakas minolte proponuje drugi fuji 9500 ze niby lepszy. Natomiast nikt nie uzywa soniaka wiec nie wiem czy sie na niego skusic. W necie widzialem kosztuje okolo 4000 pln obiektyw z tego co sie orientuje ma dosc dobry nie wiem jak z lampa bo to przeciez "swierzutki" towar.

środa, 19 października 2005, 10:47
Ja z kolei nie wiem czy na rynku jest obecnie lepszy kompakt niz R1 jesli chodzi o jakosc zdjec. Problem z lampa jest taki, ze hot-shoe jest w uchwycie a nie nad obiektywem co moze powodowac niechciane cienie.

środa, 19 października 2005, 11:19

środa, 19 października 2005, 11:26

Dzieki za informacje :] Powiedzmy ze juz wybralem tzn zdecydowalem sie na Canona 350tke. Dosane ja za 2600 z kitem. Pozostaje dokupic mi lampe dodatkowe akumulatorki i karte pamieci reszta pozostaje na Obiektyw. Reszta tzn reszta z 6000 jakie zostana mi po zakupie aparatu i akcesoriow czyli nie wiem ile to bedzie cos kolo pewnie 2500 na obiektyw. Tylko problem w tym jaki ? czytalem tu na forum ze dobre sa sigmy a jak sie maja do nich oryginalne obiektywy canona ? a moze cos jeszcze innego w granicach 2500

środa, 19 października 2005, 20:32
Myslalem jeszcze rowniez nad zakupem sony cybershot r-1
Dobry to pomysl ? A jesli chodzi o wsparcie techniczne to znam kilku fotografow i kazdy doradza co innego i to jest najgorsze jeden ze canon 350 to kicha jeden znowu jakas minolte proponuje drugi fuji 9500 ze niby lepszy. Natomiast nikt nie uzywa soniaka wiec nie wiem czy sie na niego skusic.

Moj znajomy ma tego sony, jest z niego bardzo z niego zadowolony. Zabawia sie w plenerki i sesje foto. Szmelcu on by raczej nie kupil, a sony ma to do siebie ze jest łatwy w obsłudze. :twisted: Wiec 1 glos za sony!
Pzdr :mrgreen:

środa, 19 października 2005, 22:32
A ja bym wlasnie canona nie bral... Juz predzej Nikona D50 lub KM D5D

czwartek, 20 października 2005, 10:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]