Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 17:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Panasonic FZ10 - z Allegro 
Autor Wiadomość

Post Panasonic FZ10 - z Allegro
Witam
Kupiłem na Allegro używany aparat Panasonic FZ10. Nie znam sie na aparatach z byt dobrze i jest to mój pierwszy aparat. Aparta robi moim zadniem bobre fotki ale dostrzegłem podczas jego sprawdzania pewne defekty. Proszę o podowiedź czy one mogą eliminować ten aparat, dodam że jeszcze za niego nie zapłaciłem więc istnieje możliwość oddania go do właściciela:
1). Wegług mnie najpoważniejsza usterka to niewielki luz obiektywu względem korpusu. Przy lekkich wstrząsach słuchać nienaturalne stuki.
2). Dwia małe pęknięcia karkusu jedno tuż przy miejscu montowania statywu, a drugie na samej krawędzi aparatu.
3). Wewnątrz obiektuwu widać kilka (3) małe paproch. Dodam że na zdjęciach ich nie widać.
4). Aparat ma stabilizację obrazu, ale przy robieniu zdjęć ( nawet gdy aparat leży na stole i nie ma mozliwości że poddany jest drganiom) cały czas świeci się kontrolka która informuje że apart podlega drganiom.

Proszę o radę.
KUBA

poniedziałek, 24 października 2005, 09:48

najpoważniejsza usterka to niewielki luz obiektywu względem korpusu

idzie na tym forum wyczytać że to charakterystyczne przy UZetach

tworyczow napisał(a):
Kupiłem na Allegro używany

tworyczow napisał(a):
dodam że jeszcze za niego nie zapłaciłem

??? :shock: ??? to co co to za tansakcja ?

tworyczow napisał(a):
Dwia małe pęknięcia karkusu jedno tuż przy miejscu montowania statywu, a drugie na samej krawędzi aparatu.

Musiałbyś foto pokazać co to za pęknięcia (bo mogą to być krawędzie plastiku od wyjęcia z formy podczas produkcji) - może koleś zamocno dokręcał statyw i dlatego popękało- ale jak to są pęknięcia na krawędzi to musiał nieźle rypnąć o glebe - na twoim miejscu bym nie brał sprzętu z popękaną obudową bo z czasem może się okazac że coś ma porypane a w ramach gwarancji nie zrobią w servisie jak obudowa jest popękana.

tworyczow napisał(a):
Wewnątrz obiektuwu widać kilka (3) małe paproch. Dodam że na zdjęciach ich nie widać.

jeżelii to są paprochy na którejś z wewnętrznych soczewek to żeby to usunąć będziesz musiał udac sie do servisu - jeżeli są na zewnętrznej soczewce - spróbój strumnieniem powietrza zdmuchnąć.
tworyczow napisał(a):
Aparat ma stabilizację obrazu, ale przy robieniu zdjęć ( nawet gdy aparat leży na stole i nie ma mozliwości że poddany jest drganiom) cały czas świeci się kontrolka która informuje że apart podlega drganiom.

Może jest za ciemno i automat ustawia dłuższe czasy - i dlatego palącą lampką proponuje włączenie stabilizacji.

Pozdrawiam

poniedziałek, 24 października 2005, 11:02

Aparat kupiłem na Allegro i został do mnie wysłany na koszt sprzedającego. Ja po sprawdzeniu mam jeżeli bedzie wszystko w porządku wpłacić pełną sume na kont.
Niestety nie mam na ten aparat gwarancj więc ztąd moje obawy.
Paprochy są wewnąt więc nie da sie ich usunąc strumieniem powietrza.

poniedziałek, 24 października 2005, 11:46

A napisz mi czy przed kupnem sprzedający opisał owe pęknięcia? - czy było napisane że wszystko cacy a po przyjściu paczki okazało się że jest popękany? Dziwne troche że koleś ci wysłał sprzęt bez wpłaty albo bez przesyłki za pobraniem - ja bym w życiu tak nie wysłał aparatu. Jeżeli okazało się że sprzęt różni się od tego w opisie aukcji to odeślij mu to i daj sobie spokój - tylko żeby koleś jak mu odeślesz nie palił głupa - co to za pęknięcia? Pozdrawiam.

poniedziałek, 24 października 2005, 13:06

Ja tam bym odesłał. Aparat musiał mieć twarde przyziemienie, stąd te pęknięcia i byc może też, błędy w detektorze ruchu (czy jak tam toto się nazywa).
Swoją drogą pierwszy raz spotykam się z taką transakcją: dostajesz sprzęt i za niego nie płacisz od razu....

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

poniedziałek, 24 października 2005, 14:06

Gość na aukcji tylko napisał że aparat używany przez kilka miesięcy w bardzo dobrym stanie. I że jest importowany z Japoni, co jest gwarancja jakości.

A co do samej tranzakcji to sam się zdziwiłem jak mi zproponował ze mi wysle aparat, ja go sobie sprawdze w domu i jak będzie ok to mu wpłace kasę.

poniedziałek, 24 października 2005, 17:11
Moderator

Swoją drogą pierwszy raz spotykam się z taką transakcją: dostajesz sprzęt i za niego nie płacisz od razu....

Takie transakcje są czasami możliwe i sam tak zakupiłem niegdyś swoją Minoltę Z1 - przyleciała do mnie prosto z USA a zapłaciłem chyba po 2 tygodniach.

poniedziałek, 24 października 2005, 19:12

ale w ym wypadku troszkę bym się obawiał że koleś spróbuje na ciebie zrzucić winę za pęknięcia i paprochy bo co jak co ale o aparacie z takimi uszkodzeniami nie można napisać że jest w bardzo dobrym stanie - coś tu śmierdzi.. napisz jak rozwinęła się sprawa

wtorek, 25 października 2005, 07:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]