Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 09:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach 
Autor Wiadomość

Post Zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach
W tym roku po powrocie z wakacji zauwarzyłem, że mój aparat (Olympus C-730) nie radzi sobie w pomieszczeniach w których nie można robić zdjęć z lampą (kościoły, meczety, muzea). Proszę o radę jaki aparat kupić lub czym się kierować przy kupnie nowego.

piątek, 11 listopada 2005, 21:09

Jest już tu taki podobny temat z mgłą i zdjęciami w słabo oświetlonych pomieszczeniach może tam coś napisz. Więcej nie mówie bo strzeliłem taką gafę w tamtym temacie, że wole już się dzisiaj nie wypowiadać. :roll:

piątek, 11 listopada 2005, 21:23
Przy zakupie patrz na: szumy przy wysokich czułościach ISO, stabilizacja (ostatnio modna ale też użyteczna). Tani przykład to Minolta Z5, droższy to Minolta 5D.

Pozdrawiam :)

piątek, 11 listopada 2005, 22:26

A kwestia taka jasność obiektywu chyba także ma znaczenie Samsung 815 ma 2,2 tylko jaka bedzie jakośc zdjęć. Sam obiektyw nawet dobrej firmy zdjęć nie robi.

piątek, 11 listopada 2005, 22:44

Ja mam Sony H1 jest tam przysłona F2.8 (W) - F3.7 (T) i przy odrobinie własnych kombinacji robi się piękne zdjęcia do których mało kto się przyczepi. Mam aparat jakieś dwa tygodnie i się bawię bo praktykę to dwa miesiące czytałem i wiem, że nie zawsze jedno wiąże się z drugim :wink:
A jeszcze jedno wojtekP nie zawsze cena=jakość :!: :wink:

sobota, 12 listopada 2005, 11:33

Oczywiście, ze cena nie robi zdjęć tylko człowiek. Tylko, że mi chodzi o coś innego na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego aparatu aby było większe prawdopodobieństwo zrobienia w takich warunkach bez lampy lepszych zdjęć

niedziela, 13 listopada 2005, 09:07

na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego aparatu aby było większe prawdopodobieństwo zrobienia w takich warunkach bez lampy lepszych zdjęć

tak jak powiedział artuj przede wszystkim zwróć uwage na niski poziom szumów przy wysokich ISO (powyżej 200 a lepiej powyżej 400), do tego jasny obiektyw i stabilizacja i moze cos tam ci sie uda zrobić w ciemnych pomieszczeniach :wink:

niedziela, 13 listopada 2005, 09:23

Bo lampa jest za słaba na takie duże pomieszczenia.
Trzeba wtedy albo zwiększyć czułość ISO (a tym samym szumy), zwiększyć długość naświetlania, popracować nad samą techniką stabilizacji aparatu (idealny jest statyw, a jak go nie ma to oprzeć na czymś aparat). Można też podciągnąć EV (ale 1 plan można wtedy przepalić...).
Po prostu trzeba kombinować, poznać aparat, robić dużo zdjęć by go wyczuć...
Pamiętam jak zabrałem pierwszy raz aparat na imprezkę i robiłem zdjęcia z lampą to efekt był taki że o mało co nie wróciłem do analogowej małpki...
Albo ostatnie, pogodzić się z tym co wyszło...

niedziela, 13 listopada 2005, 12:46

A teraz to jaki aparat wybrać aby miał małe szumy. Jestem amatorem, więc chodzi mi o aparat, którym można robić dobre zdjęcia bez nadmiernej ingerencji w ustawienia.

niedziela, 13 listopada 2005, 13:56
Powtórzę się, ale chyba nie ma innego wyjścia :wink:

Tańsze rozwiązania: Minolta Z5, Sony H1 (moim zdaniem H1 lepszy wybór z tych dwóch). Oba aparaty posiadają stabilizację, trochę różnią się jej konstrukcją ale działanie bardzo zbliżone. Niestety szumią znacznie przy dużych ISO, zresztą jak wszystkie aparaty tej klasie cenowej. Jest bardzo dużo podobnych aparatów, wystarczy poszukać.

Droższe rozwiązanie: Minolta 5D. Jest to lustrzanka więc dużo zależy w jaki obiektyw się zaopatrzysz. Proponuję ją dlatego że jako jedna z niewielu posiada stabilizację obrazu w Body czyli działa z każdym obiektywem.

Tak więc decyzja należy do Ciebie. Masz już propozycje teraz trzeba użyć google, popytać w sklepach. Wiesz czym się kierować, tak więc powodzenia.

niedziela, 13 listopada 2005, 14:28

W tym rzecz, że niekoniecznie aparat poradzi sobie z wszystkim sam.
Ingerencja jest czasem porządana, a nawet konieczna jeśli chcesz by Twoje zdjęcia były wyjątkowe.

niedziela, 13 listopada 2005, 15:15

To znaczy, że tylko Minolta odpowiada moim zapotrzebowaniom. Jakoś w to ne wierzę. A np. Olympus E-500 podobno też ma lepsze szumy. A co z R-1

niedziela, 13 listopada 2005, 20:23

panowie i panie a o statywach zapomnieliście?? moze być niskie ISO ale długie czasy więc może statayw jest lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o fotografie wnętrz - architektury bo o taką chyba autorowi wątku chodziło

poniedziałek, 14 listopada 2005, 20:18

Pewnie że jest. Ale wejdź do kościoła z statywem...
Cudak jaki czy cóś?...

poniedziałek, 14 listopada 2005, 20:53

ja tam często robię zdjecia w kościołach ze statywem - to troszkę taka mania prześladowcza, zę wszyscy sięna nas patrzą a nawet jeśli...:)

poniedziałek, 14 listopada 2005, 21:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona