Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 poradźcie amatorce 
Autor Wiadomość

Post poradźcie amatorce
witam wszystkich...chciałam kupić sobie jakiś dobry aparat cyfrowy do tysiąca
złotych...zdjęcia robie z reguły rodzinne i na wakacjach, a że wybieram się w
Alpy w styczniu to chciałam kupiś jakiś cyfrowy aparat, bo to zawsze troche
taniej wychodzi..kilka mi sie podoba...
http://www.ceneo.pl/6896#productLevel
http://www.ceneo.pl/4504#productLevel
http://www.ceneo.pl/4504#productLevel
, ale zupełnie nie wiem który jest dobry, niewiele mi mówia te parametry na
ich temat..prosze o porade, kogoś kto wie cos więcej na ich temat..pozdrawiam
wszytskich serdecznie i z góry dziękuję za pomoc

poniedziałek, 14 listopada 2005, 22:20

Nie wiele Ci powiem bo spać mi się chce, ale Nikon w tej cenie robi nie zadowalające dla użytkowników aparaty(nie miałem, ale dużo takich wypowiedzi na forach i testy na dpreview.com), Sony ma za dużą liczbę pixeli na tak mała matryce(wielkość fizyczna, objawia się to dużą ilością szumów). W tym przedziale cenowym można jeszcze kupić Konike Minolte E500(a nawet taniej)specyfikacji i ceny nie pamiętam ale jeszcze coś dla Ciebie poszukam(ale jutro, bo dzisiaj padam). :wink:

Pozdrowionka

poniedziałek, 14 listopada 2005, 22:35

super, ja myslałam, że te nikony sa dobre...nie mogę sobie pozwolić na kupno czegos kiepskiego, bo nie wiem kiedy znów bedzie mnie stać na taki wydatek, zwłaszcza jeśli chodzi o aparat..

poniedziałek, 14 listopada 2005, 22:38
W tym przedziale możesz pomyslec też o jakimś Canonie z serii A75/85/95 a jesli chcesz mieć jakis dobry zoom z jasnym obiektywem to jakiś Olympus C-765 lub starsze 745 itd... Generalnie nie idź w dużą rozdzielczość matrycy. 3-5Mpix zupełnie wystarczy. Przy wiekszych zwiększa się poziom szumów a optyka i tak nie jest w stanie przenieść takiej ilości szczegółów, więc niepotrzebnie zwiększa się wielkość plików, pojemnośc kart, koszty użytkowania...

wtorek, 15 listopada 2005, 11:16

ojej, ale mam bałagan w głowie...ale gdybyście mieli obstawiać jeden, co jaki byłby to model?

wtorek, 15 listopada 2005, 11:21

ja bym kupil sony z serii w, np w7. napewno nie wzialbym olka c-500 - cholernik szumi jak swinia

wtorek, 15 listopada 2005, 15:08

Aparat cyfrowy wiodących firm (nikon, canon, olympus, fuji) w tym przedziale cenowym będzie na porównywalnym poziomie. Jednak bardzo ważną rzeczą jest łatwość obsługi i jakość użytych materiałów do budowy aparatu, te modele są przeznaczone do klientów, którzy nie mają zamiaru pogłębiać swojej wiedzy fotograficznej a zależy im na względnie prostym zarejstrowaniu ważnych chwil, a prostota obsługi powinna im to ułatwić. Twierdzenie że któryś aparat robi lepsze zdjęcia nie jest obiektywne, osobiście zajmuję się fotografią i wiem że większość nieudanych zdjęć to zbyt słaba wiedza na temat elementarnych zasad rejestrowania obrazów,
dlatego sugeruję żeby kierować się swoją wygodą, a nie opiniami innych.

bardzo ważne czynniki to
-szeroka ogniskowa i jasność obiektywu,
-wielkość matrycy i precyzyjność ustawiania ostrości AF,
-szybkość gotowości aparatu do robienia zdjęć,
-typ zasilania (dla osób które rzadko korzystają z aparatu lepszym będzie możliwość użycia zwykłych baterii paluszkowych)
-dostęp do podstawowych funkcji (flesza, programów ekspozycji) za pomocą zewnętrznych przycisków.

Nikon jak i Canon robią dobre aparaty, twierdzenie że któraś firma jest lepsza nie jest na miejscu, te firmy od lat konkurują pomiędzy sobą co owocuje tylko w postaci korzyści dla użytkowników, którzy mają wybór.

serdeczne pozdrowionka
FStyl

wtorek, 15 listopada 2005, 16:26

dzęki wam za pomoc, ale ciągle jestem troche w kropce..chyba byłoby dobrze żeby ktoś za mnie zdecydował:-) obawiam się sugerowac radami sprzedawców, bo boję się, że bazować będą bardziejj na swoim interesie niż na moim...

wtorek, 15 listopada 2005, 16:31
Nie zgodze sie z panem FStylem w kwestii, ze aparaty tego typu sa przeznaczone dla ludzi, ktorzy nie maja zamiaru poglebiac swojej wiedzy fotograficznej. Cena aparatow tak bardzo spadla, ze mozna miec naprawde przyzwoita maszynke do robienia zdjec i uczenia sie podstaw fotografowania w celu pozniejszego przerzucenia sie na jakis system. W cenie do 1000 fajnym rozwiazaniem jest Canon A610. Bardzo przyzwoity aparat z przywoitymi mozliwosciami i dobrym obiektywem.

wtorek, 15 listopada 2005, 16:57

canon a610 tez spoko, przy czym sony w7 bedzie szybciej reagowal po wcisknieciu spustu migawki, dobry czas rozruchu i ladowania lampy - ja stawiam na sony w7

wtorek, 15 listopada 2005, 17:54

Sony na lepszy tryb AUTO, za to Canon ma opcje ustawień ręcznych - dla kogoś, kto chce fotografować bardziej świadomie :D

wtorek, 15 listopada 2005, 20:40

ja bym chciała fotografowac świadomie, ale nie wiem czy mam wystarczającą wiedzę, chyba będę musiała troche sie podszkolić...a ten sony to wiarygodna firma, jesli chodzi o aparaty?? bo pierwszy raz sie spotykam z tym, że robia aparaty..

wtorek, 15 listopada 2005, 22:29

Pogłębiać wiedzę fotograficzną można i bez aparatu, ale jeżeli ktoś robi zdjęcia raz w roku u cioci na imieninach, nie zadając sobie trudu nauki fotografii, używając wyłącznie automatycznych ustawień, to dlaczego ma płacić za wszelkie wodotryski (często mało funkcjonalne), wystarczy prosty model, który fotografa nie zaskoczy. Ja podałem właśnie cechy takich prostych aparatów, na które warto podczas zakupu zwrócić uwagę.

Do zielona_papryka

Sprzedawca chce zarobić, więc jego zadaniem jest pozyskanie klienta, często zdarza się, że sprzedawcy chcą upłynnić towar który jest technologicznie do tyłu, czasami nawet warto się pokusić mając odpowiednią wiedzę o produkcie, a cena jest bardzo atrakcyjna. Z upłynnianiem starych technologicznie części komputerowych doskonale radzą sobie hipermarkety, ale to inny temat.
Sony jest firmą, która w analogowej fotografii rzeczywiście nie odegrała znaczącej roli, ale w cyfrowej już sobie radzi dość dobrze.

Świadome fotografowanie nie polega na zastosowaniu gorszego, czy lepszego aparatu, ale na wiedzy fotografa i odpowiednim zagospodarowaniu posiadanego sprzętu w celu optymalnego zarejestrowania obrazów świetlnych, niestety większość ludzi myśli że aparat sam robi zdjęcia, prawda jest taka, że wiedza i doświadczenie fotografa ma też spore znaczenie. Najlepszą szkołą świadomej fotografii jest aparat analogowy, cyfrowy bardzo rozleniwia, ale osobom ambitnym daje szanse na poznanie niektórych zasad fotograficznych bez ponoszenia kosztów na odbitki, co jest zaletą systemu cyfrowego.

Jeszcze raz podkreślam, żadna firma nie stworzyła idealnego aparatu dla wszystkich, tak jak żadna nie stworzyła idealnego samochodu.

pozdrawiam
FStyl

środa, 16 listopada 2005, 11:34

ja bym chciała fotografowac świadomie, ale nie wiem czy mam wystarczającą wiedzę

jeśli kupisz automat to nigdy się nie nauczysz niczego może poza kadrowaniem

środa, 16 listopada 2005, 15:21

a kto powiedzial ze sony w7 to sam automat? to co ma wydaje mi sie ze jej na 100% wystarczy, bynajmniej do "swiadomego" robienia zdjec...

czwartek, 17 listopada 2005, 02:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona