Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 22:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Zły Test Fotopolis 
Autor Wiadomość

Post Zły Test Fotopolis
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=3590

Co w teście mi się podoba:
Te same warunki testowania aparatów.
To że wygrał Nikoś :))))))))))))) (TO JEST ŻART, )
Co mi się nie podoba
SKANDAL! DO NIKOSIA PODPIELI NIEKITOWE SZKŁO :!:

Ostatnio edytowano sobota, 19 listopada 2005, 15:11 przez bonnum, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 18 listopada 2005, 16:50

wygrał Nikoś

:P jeszcze teraz jest promo - 400zł od Nikosia przy kupnie D50 :lol:

W pewnym znanym sklepie internetowym widziałem D50 z obiektywem AF-S DX 18-70MM F3,5-4,5G. (gdzie oddzielnie w tym samym sklepie sam obiektyw kosztuje 13baniek) + torba za 100zł gratis. Cały zestawik za 3480zł i te 400 zł można odzyskać. Czyli za troche ponad 3 koła można kupić niezły zestawik jak na początek :lol: :lol: :lol: :lol: Już czuje święta normalnie :roll:

piątek, 18 listopada 2005, 17:24

To że wygrał Nikoś

wygrał?
chyba w tym teście nie wskazano ostatecznych zwycięzców i przegranych Kazdy z prezentowanych aparatów ma swoje wady i zalety. Jakby je wszystkie połaczyc w jeden wtedy mielibysmy prawie idealną tanią lustrzanke

piątek, 18 listopada 2005, 17:39

chyba w tym teście nie wskazano ostatecznych zwycięzców

ale chyba każdy ma oczy i widzi :P

piątek, 18 listopada 2005, 18:00

no dobra tylko dlaczego w przypadku nikona zastosowano nie kitowy obiektyw 28-80, przeciez w kicie jest 18-55

piątek, 18 listopada 2005, 18:18

właśnie bonumm dlaczego uważasz że wygrał nikoś skoro w podsumowaniu ma niewiele więcej zalet niż canon a znacznie więcej wad:)

piątek, 18 listopada 2005, 19:28

ogolnie test wydaje mi sie zbyt powierzchowny, zbyt krotki, pominieto takie wazne elementy jak zdjecia nocne, nie przetestowali czulosci 3200 dla Sony i d5d, AS Minolty zostal potraktowany powierzchownie, zaledwie jedna wzmianka bez jakiegokolwiek przykladu, (pominmy juz fakt ze napisali w podsumowaniu ze model ten posiada optyczna stabilizacje obrazu co jest nie prawda bo takie cos posiadaja hybrydy nikona oraz obiektywy Nikona i Canona, KM posiada elektroniczna stabilizacje), a najwazniejszy blad to doczepienie niekitowego obiektywu do D50, ktory jest lepszy od kitowego (i drozszy). Mysle ze takowe testy powinno sie przeprowadzac albo z kitami albo z obiektywami podobnymi (jak np 50mm w tescie FVD gdzie Nikon zajal ostatnie miejsce pod wzgledem jakosci obrazu jezeli sobie dobrze przypominam).
Co do subiektywnej oceny aparatow to gdyby sony kosztowal w granicach 3000 tys to na pewno odnioslby wielki sukces, gdyby tylko mial jeszcze stabilizacje i troszke mniejsze gabaraty to bylby chyba idealny...

piątek, 18 listopada 2005, 19:52

Bo z 17-55 to ja go na pewno nie kupię :!:

borys
to był żart. wiem że żaden nie wygrał.. ot D50 wypadł nieźle.. a ja jednak mimo posiadania A1 mam żółte serce :mrgreen:

frog
nie zauważyłem tego że nikon nie był testowany na kicie :!: Zaraz to sprawdzę.. jeśli masz rację to ten temat należy nazwać "przepłacony" test.. itd.

sobota, 19 listopada 2005, 14:51

FAKTYCZNIE :!: ALBO SKANDAL ALBO RĄBNELI SIĘ PISZĄC TEN TEST :!:

sobota, 19 listopada 2005, 15:03

no dobra tylko dlaczego w przypadku nikona zastosowano nie kitowy obiektyw 28-80, przeciez w kicie jest 18-55

Moim zdaniem to kolo piszący tą tabelke się walnął - na początku co jest zdjęcie z pudełkami i wyrażnie napisane że to KIT , ale nawet jakby przykręcili ten obiektyw AF 28-80mm F/3,3-5,6G to praktycznie to samo co kit tylko inne ogniskowe - nawet cenowo identycznie stoją.
Frog napisał(a):
Mysle ze takowe testy powinno sie przeprowadzac albo z kitami albo z obiektywami podobnymi (jak np 50mm

no ale niestety do r1 nie ma możliwości dokręcenia innego obiektywu.

Frog napisał(a):
w tescie FVD gdzie Nikon zajal ostatnie miejsce pod wzgledem jakosci obrazu jezeli sobie dobrze przypominam

no niewiem dokładnie o jaki test ci chodzi...już od jakiegoś czasu nie kupuję FVD... ale na ich stronie jest ranking aparatów i D50 pod względem jakości jest na 2 miejscu po 350D. Proszę o to link KLIKNIJ TU
Pozdrawiam

sobota, 19 listopada 2005, 16:36

wiem Wywar, chodzi mi o test lustrzanek z ostatniego numeru FVD, nie mam zielonego pojecia na jakiej podstawie robia ta tabelke w necie, w kazdym razie oceny w niej nie zgadzaja sie z tymi z ich testu po drugie nie ma jeszcze w klasyfikacji "tabelkowej" aparatow ktore byly testowane np KM d5d czy Oly E500. Poza tym stawiam pod znakiem zapytania sens istnienia tej tabelki skoro w kategorii jakosc zdjec C350d ma 100% a drozsze modele tej firmy maja duzo mnie(np20D ma tylko 85%!) troche to dziwne? Po co wiec Canon produkuje cos oprocz 350? Czyzby az takie dysproporcje w jakosci zdjec byly na korzysc najtanszej lustrzanki Canona?
Dodam ze takze w innych czasopismach: "fotokurier" i "zoom" w tescie KMd5d i N d50 wygral ten pierwszy w kategorii jakosci obrazu (w zoomie d5d wygral takze z pentaxem). Mysle ze pozorne zwyciestwo d50 w fotopolis wynikalo wlasnie z zastosowania lepszego obiektywu.

sobota, 19 listopada 2005, 17:00

Post Re: Zły Test Fotopolis
bonnum napisał(a):
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=3590

Co w teście mi się podoba:
Te same warunki testowania aparatów.
To że wygrał Nikoś :))))))))))))) (TO JEST ŻART, )
Co mi się nie podoba
SKANDAL! DO NIKOSIA PODPIELI NIEKITOWE SZKŁO :!:

Kiedys tak bylo w drukowanych gazetach a teraz tak jest na necie. Jak najwiecej ogloszen da Nikos (bo najslabiej sie sprzedaje) to zaraz jego notowania rosna. Najbardziej rozsmieszylo mnie porownanie szumow z Sony i Nikosia. Sony ma 10mln pix a Nikos 6 a oni wzieli ten sam wycinek kadru. To oczywiste ze 2 x powiekszone szumy wyjda gorzej. Zaraz zrobilem sobie downsampling tego wycinka sony i pokazalem kilku osoba - juz nie bylo tak jednoznacznej odpowiedzi. Porownanie tez powinno wygladac inaczej - powinni albo uzyc kitow do wszystkich lub do wszystkich szkiel od 24 do 120mm (wiekszosc musialaby uzyc 3 szkiel) a wtedy zobaczylibysmy ile takie lustrzanki naprawde kosztuja. Nie dajmy sie oszukiwac. W testach tylko strony dpreview i stevedigicam sa w miare subiektywne ale tam tez nie znajdzie sie wcale reklamy jakiejkolwiek firmy foto (poza sklepami i linkami). Czytam wszytkie fora i zuwazylem jedna dziwna rzecz. W polce kazdy na forum chwali swoj aparat chocby nie wiem jaka kiche kupil a na zagranicznych stronach jest bardzo duzo informacji wlasnie o wadach. Goscie pisza obiektywnie co im sie w aparacie nie podoba i jakie ma wady. U nas to chyba byloby nietaktem. krytykowac swoj aparat. Ja na tym forum juz wielokrotnie wypowiadalem sie na temat wad Canonow ktorych juz kilka mialem. Nikonwocy sie ciesza ze krytykuje Canona. Tyle ze Nikon to dla mnie porazka. Mialem 4 lata filmowa lustrzanke Nikona ale cieszylkem sie z niej 2 razy. raz jak kupilem a drugi raz jak sprzedalem. A teraz w Cyfsze to juz calkowicie porazka. Lampy nie pasuja z analogu do cyfry malo ktory stary obiektyw dziala .... A u canona na szcescie wszytsko od pierwszego EOSa do obecnego mozan wpiac do cyfry.
Aha - jeszcze blad znalazlem - wcale nieprawda ze Minolta ma elektroniczny stabilizator. Elektroniczny stabilizator maja kamery video gdzie obraz stabilizowany jest rzeczywiscie elektronicznie goniac po CCD (wycinajac tylko fragment obrazu z calego CCD - vido to 0.3mln pix z 1mln lub wiecej czujnika) Minolta robi to samo ale przemieszczajac caly czujnik przeciwnie do ruchu apartu. Pisalem o tym jak dziala czujnik w Z-5 (w innych jest to samo). Chyba ze chodzilo ci o to ze Minolta elektronicznie oblicza ten ruch a np sony do obliczania ruchu uzywa odsrodkowych czujnikow (accelerometrow). znow nie wiem jak to jest w aparatach ale w kamerach sony stabilizuje za pomoca miekkiej srodkowej soczewki ktora sie da splaszczac i poszerzac w zaleznosci gdzie ma biec zalamane swiatlo, canon uzywa zyroskopow przynajmniej w moich obiektywach a nie wiem jak jest w IS2 bo nie slychac zyroskopupo wlaczeniu albo mam slaby sluch albo robi to jakos inaczej. Zaleta Minolty to stabilizacja z kazdym obiketywem ale wada ze bez kontrastow na jakich moglaby sie oprzec elektronika jest bezuzyteczna.

sobota, 19 listopada 2005, 17:21

Najlepiej to przetestować, pomacać w swoich łapach i oglądać zdjęcia jak aparaty robią bo to jest najważniejsze.Można iść np do koła fotograficznego w swoim mieście- tam ludzie mają przeróżne sprzęty, pogadać ewentualnie (jak dadzą) pomacać sprzęt, popytać się żeby nie mnieć informacji o sprzęcie tylk z netu i kolorowych gazet. A na takie testy to trzeba patrzeć z małym dystansem, bo cholera go wie czy np. ktoś odpowiedzialny za testy w redakcji nie dostał kurierem do domu nowej 350tki od :lol: Kanona :lol: za to żeby klasyfikacja była taka a nie inna :wink: co nie zmienia faktu że Canon czy Nikon to liderzy na rynku foto, których produkty są chyba najcześciej kupowane przez Fotografów (nie mylić z pstrykaczami). Osobiście podobają mi się zdjęcia z D50, mają tą tzw. "nikonowską ostrość". Żyjemy (jeszcze) w wolnym kraju i każdy może sobie kupić to co mu się podoba - nawet czytałem dzisiaj bodajrze na forum posta co koleś jest zdziwiony że kupił d5d w kicie i nie może otworka otwożyć na F2.8 :shock: vend (bodajrze) pisze mu : "to poco kupiłeś odrazu lustro skoro nie kumasz podstaw fotografii" - a kolo mu odpisał że może sobie kupić co mu się podoba, nawet jeżeli nie potrafi się tym posługwać :wink: - i taka jest prawda - nawet moze sobie nakręcić słoik zamiast obiektywu i być szcześliwym i nic nikomu do tego. Ja bym kupił (i mam nadzieje że kupie) D50, inny może kupić R1 - bo to Sony i będzie mu pasowało do tv i kina domowego też tej firmy - różni są ludzie, różne upodobania, gusta i oto chodzi :) pozdrawiam i mam nadzieje że dzisiaj trafie szóstke w lotka :D - to kupie wszystkie te testowane aparaty, przetestuje je i napisze wam który jest najlepszy :lol: :lol: :lol:

sobota, 19 listopada 2005, 17:29

Sony ma 10mln pix a Nikos 6 a oni wzieli ten sam wycinek kadru. To oczywiste ze 2 x powiekszone szumy wyjda gorzej

jakby iść tokiem myślenia który napisałeś to sony jest tu w lepszej sytuacji bo na danym wycinku ma więcej pixów i mniej widać szumy. powinni porównać wycinki 1:1. Albo robili ten test w tych samych rozdzielczościach i wtedy można porównywać.

sobota, 19 listopada 2005, 17:38

wojcias2 napisał:
Sony ma 10mln pix a Nikos 6 a oni wzieli ten sam wycinek kadru. To oczywiste ze 2 x powiekszone szumy wyjda gorzej

jakby iść tokiem myślenia który napisałeś to sony jest tu w lepszej sytuacji bo na danym wycinku ma więcej pixów i mniej widać szumy. powinni porównać wycinki 1:1. Albo robili ten test w tych samych rozdzielczościach i wtedy można porównywać.

wywar, nie ośmieszaj się :wink:

sobota, 19 listopada 2005, 21:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona