Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 16:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 A610 czy PS S2 
Autor Wiadomość

Post A610 czy PS S2
Witam wszystkich forumowiczów.
Bardzo proszę o pomoc.
Mam zamiar kupić aparat cyfrowy (mój pierwszy) i po długich lekturach różnych forów, stron, książek, i nie wiem czego jeszcze wybrałem dwa modele jak w tytule.
Problem polega na tym, że nie mam żadnego doświadczenia z fotografią cyfrową i nie tylko (poza pstrykaniem kliszowcem w domu) i mam poważny problem na co się zdecydować (nie chodzi o cenę, parametry, itp.).
Spróbuję wyjaśnić o co chodzi: aparat miałby służyć mi (tak mi się wydaje) do normalnego pstrykania zdjęć w domu (rodzina), może jakieś imprezy (i inne okazjonalne), jestem również wędkarzem (muszkarzem) więc podczas "łowów" często dużo chodzę i nie raz żałowałem, że niemam aparatu, poza tym może jakieś plenery, być może makra roślinek i zwierzątek? Trudno mi dokładniej określić co chciałbym fotografować - najprawdopodobniej wyjdzie to w praniu. Nie podejrzewam żebym się bardzo wciągnął ale kto wie? Niezdecydowanie wynika z braku doświadczenia oraz kilku faktów - wielkość aparatu (poręczność)co będzie wygodniejsze i czy większy nie będzie jednak przeszkadzał, zoom (mały czy duży - po co mi duży? - a może jednak)nie jestem profesjonalistą ani zapalonym amatorem więc czy żeczywiście duży zoom daje coś poza niezłym wyglądem(dla mnie jako amatora), cena (w mniejszym stopniu), itp.
Właściwie to nie proszę o poradę który jest lepszy, tylko proszę o przekonanie mnie do typu - co będzie dla mnie "lepsze".
Może za bardzo się rozpisałem ale proszę o poradę ludzi, którzy mają takie maszynki i mogą mnie przekonać do któregoś typu jakimiś argumentami lub faktami które wynikają z doświadczenia.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

środa, 30 listopada 2005, 15:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]