Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 16:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Samsung Digimax V3 + underwater case WYSIADŁ 
Autor Wiadomość

Post Samsung Digimax V3 + underwater case WYSIADŁ
Cześć!

Ostatnio kupiłem okazyjnie urzywanego samsunga Digimax V3 razem z opakowaniem do fotografii podwodnej, w sumie jako wsparcie do eosa 300d. Cena była niska i udało mi się jeszcze stargowac więc stwierdziłem ze warto go wziąść, chociażby ze względu na możliwość kręcenia krótkich filmów i opcję dyktafony (których to funkcji 300d nie posiada) no i oczywiście opakowanie do fot. podwodnej, które raczej interesuje mnie jako sprzęt do fotografi podczas ulewy i innych ciężkich war. atm. Niestety dałem ciała, poniewaz jeszcze tego samego dnia, sprawdzając aparat siadły mi baterie, więc podłączyłem do niego zasilacz o podobnym natężeniu , ustawionny na 5v. Aparat włączzył się, pomigał 10 sekund no i bezpowrotnie zgasł. Sprawdziłem póżniej zasilacz no i okazało się że daje napięcie trochę wieksze od nominalnego (ok 7,5V). Rozkręciłem aparacik mając nadzieję że znajdę jakiś mały bezpiecznik , na wymianie którego się skończy problem, nieststy w ciągu kilku lat technika poszła tak do przodu, wszystko jest coraz mniejsze, (a ten samsung jest wyjatkowo mały) więc bezpiecznika (o ile w ogóle jest) nie zlokalizowałem, a nawet gdyby był nie byłbym w stanie sam go wymienić... Moje pytanie brzmi: czy ktoś orientuje się w elektronice takich aparatów żeby powiedzieć mi co mogłem spieprzyć i ILE MOŻE KOSZTOWAĆ NAPRAWA , bo w serwisach lubią doliczyć sobie sporo, zwłaszcza gdy usterka jest błaha...

Z góry dzięki za pomoc!!!

środa, 4 stycznia 2006, 14:26

1. Należy używać tylko zasilaczy stabilizowanych tzn takich które mają na wyjściu tyle voltów ile pisze niezależnie od wartości pobieranego prądu. Ty pewnie podłaczyłeś zasilacz niestabilizowany który składa się z transfrmatora i prostownika, który przy mniejszym poborze prądu daje zawsze wyższe napięcie. Dodatkowo o tym swiadczy możliwość zmiany napięcia wyjściowego przełacznikiem. Zasilacze stabilizowane zazwyczaj tego nie mają (mają jedno napięcie wyjściowe). Tyle teori ku przestrodze.
2. W aparacie mógł się uszkodzić stabilizator o ile w nim był. A tak właściwie to mógł paść każdy inny układ scalony.
3. W serwisie naprawa polega na wymianie całej elektroniki, ewentualnie płytek elektroniki jeśli w aparacie jest ich więcej niż jedna. Koszt pewnie porównywalny z ceną nowego aparatu.
4. Możesz poszukać jakiegoś serwisu, w którym pobawią się w wymianę pojedyńczych elementów elektroniki, ale pewnie 200, 300zł będzie cię to kosztowało.

Życzę powodzenia.

środa, 4 stycznia 2006, 15:07

Wielkie dzięki za odpowiedź! Niestety 200zł to ja za niego dałem, no cóż popróbuje troche, jak się nie uda to będę to rozejrze się za tym samym urzywanym modelem do podwodnej osłony. Na błędach człowiek sie uczy... Pzdr.

niedziela, 8 stycznia 2006, 16:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]