Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 20:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 POMOCY!!! co wybrać Fuji S5600 czy FZ20??? 

Co wybierasz S5600 czy FZ20
S5600 50%  50%  [ 7 ]
FZ20 50%  50%  [ 7 ]
Liczba głosów : 14

POMOCY!!! co wybrać Fuji S5600 czy FZ20??? 
Autor Wiadomość

Post POMOCY!!! co wybrać Fuji S5600 czy FZ20???
Witam wszystkich!!!
Już od ponad pół roku obserwuję rynek fotograficzny. Po rozmowach z kolegami i czytaniu wielu opini na temat aparató wybrałem sobie 2 faworytów w przedziale cenowym do 1600zł. Są to Fuji FinePix S5600(S5200) oraz Panasonic DMC-FZ20. Jest po między nimi mała różnica cenowa ,ale 100 czy 200 zł nie czyni różnicy. Wiele czytałem na temat tych aparatów ale nadal mam
Zwracam sie do Was z prośbą o pomoc przy wyborze
przy udzielaniu odpowiedzi prosiłbym o uzasadnienie jej
dziękuje wszystkim i pozdrawiam

niedziela, 8 stycznia 2006, 16:12

http://foto.swiatobrazu.pl/viewtopic.ph ... highlight=

Panasonic ma zlaczke na zew. lampe blyskowa.
Powiem, ze mi sie tez podoba.
Jezeli nie potrzebna ci bedzie zew. lampa (a to duzy plus) to S5600.

niedziela, 8 stycznia 2006, 16:40

Raczej z lampy nie będę kożystał (zewnętrznej)
Zastanawia mniei tylko jedno ponieważ słyszałem że laica robi dobre obiektywy :) i ma więkrzy zoom optyczny... a na http://www.twojepc.pl opisują że ma spore szumy(S5600) dużo patrzyłem zdjęć testowych ale najczęściej są robione tak żeby zachęcić klijenta i wyglądają ZAWSZE perfekcyjnie...
więć gdy byś mógł bardziej opisać czemu wybierasz S5600 to byłbym bardzo wdzięczny... :D :D
PS: dzieki za odpowiedź!! :) :)

niedziela, 8 stycznia 2006, 17:16
Tak to prawda Leica robi ponoc najlepsze na swiecie aparaty i obiektywy.

Za taka cene kazdy aparat mysle ze robi jakies tam szumy. Ja mam S5500, nie widze szumow, nie wiem w sumie jak one wygladaja.

Panasonic:
filmy 320 x 240
ISO 80, 100, 200, 400 (duuuzy minus)
Zoom 12x
Przeslona F2.8 - F8.0

S5600:
ISO 64, 100, 200, 400, 800, 1600
Zoom 10x
Przeslona F3.2 - F3.5 (nie wiem czemu tak slabo)!!! Gdy S5500 (poprzednik) ma F2.8 - F8.0. Ogolnie S5600 nie jest o wiele lepszy od S5500.

http://www.dpreview.com/reviews/specs/P ... mcfz20.asp
http://www.dpreview.com/reviews/specs/F ... s5200z.asp

Osobiscie nie lubie Panasonica. Dobre na sprzet Hi-Fi i takie tam. Ale nie aparaty. Wiec wybieram Fuji.

niedziela, 8 stycznia 2006, 20:21

hmmm stawiasz mnie w trudnej sytuacji.. 8) mówiłeś że lejca robi świetne obiektywy :D :D a lumix ma obiektyw leica więc nierozumiem czemu twierdzisz że panasonic nie robi dobrych aparatów :( :( hmm ostatnio przekonałęm się do FZ20 ale po twoim komętarzu jestem zaniepokojony. mam jeszcze jedno pytanie... skoro sądzisz że Lumix nie robi dobrego sprzętu to zapewne miałeś go w rękach( i oczywiście robiłeś nim zdjęcia)
dzieki za odpowiedż (już kolejną :D :D

niedziela, 8 stycznia 2006, 20:43
Nie, to jest tylko moja osobista opinia. Mysle ze Panasonic nie byl stworzony do aparatow. To ze ma obiektyw Leica to nie znaczy ze aparat Panasonic ma byc tez dobry, no na pewno jego jakosc sie polepsza majac takiej marki obiektyw. Panasonic nie robic obiektywow Leica.

Ten FZ20 wyglada naprawde na spoko sprzet, mialem go w rekach i jakosc wykonania (obudowy itd.) jest bardzo dobry, w porownaniu np. z Minoltami (w tej cenie), gdyby nie marka Panasonic to bym wybral FZ20, wiec ide na S5600, ale nadal osobiscie wole S5500.

ALe jak mowimy o przedziale cenowym do 1600 zl, to co powiedz o Canon 300D, za juz 1750 zl (na allegro). Nie wiele wiecej a masz o wiele lepszy sprzet.

niedziela, 8 stycznia 2006, 20:54

Nadal nie wiem czemu masz takie uprzedzenie do panasonica :D :D
przeciersz obiektyw w aparacie jest najważniejszy :!: :!: a nie wyświetlacz czy obudowa. Spójrz na Sony przecierz ta firma produkuje bardzo dużo sprzętu i nie tylko specjalizuje sie w aparatach ale tekrze w TV itp. a przecierz jej osiągnięcia są bardzo znane ( np. słynny model H1)
a co do canon 300d to oglądałęm go już dawno temu. Aparat jest KLASA :!: :!: :!: :!: tylko cena :( :( :( Z początku na aparat miałem wydać około 1000zł teraz gdy bardziej zagłębiłem się w temat najprawdopodobniej wyda 1500zł a 300D kosztuje na allegro około 1900 :shock: :shock: (oczywiście masz rację na pewnych licytacjach kosztuje 1700 ale sprowadzany z USA :? i dlatego nie chcem kupować ponieważ słyszałęm że są problemy z serwisem " A nie ma jak to kupić na miejscu!!!" więc sumując 1900 + 120(karta 512)= 2000zł :!: :!: :!: :!: :!: Żona chyba by mnie zabiła :) :) :) :)
wolałbym wybrać z tych dwóch
pozdrawiam

niedziela, 8 stycznia 2006, 21:23
To tu masz racje, obiektyw jest najwazniejszy.
Musisz isc do sklepu i sie pobawic jednym i drugim. Wziasc do reki, moze porobic pare fotek.

Zauwazylem ze ten FZ20 ma dedykowany akumulator. Nie wiem w sumie czy lepiej miec dedykowany czy np. AA.

OK, pomijajac ze to jest Panasonic, dobry sprzet. Martwi mnie przeslona w S5600.

niedziela, 8 stycznia 2006, 21:30

FZ20 i Fuji 5600 robią lepsze zdięcia niż 300D z kitowym obiektywem.
Remcio111 z twoich wypowiedzi wynika ze FZ20 bardzo ci się podoba, więc nie czekaj i nie zwlekaj tylko biegnij do sklepu.

niedziela, 8 stycznia 2006, 21:35

Myślę, że bez obaw możesz wybierać ten aparat który Tobie bardziej pasuje.
Fuji 5600 jest bardzo podobny do 5500, ma ciut ciemniejszy obiektyw ale za to dużo szerszy zakres użytecznych czułości, zdecydownie przewyższając pod tym względem S5500 i FZ20.
Panasonica chyba też nie trzeba się obawiać, przecież fotografia cyfrowa to przecież nowa dziedzina, choć doświadczenia z tradycyjnej pewnie też by się przydały.
A co do stwierdzenia: "To tu masz racje, obiektyw jest najwazniejszy", to wydaje mi się, że jest tylko jednym z ważnych elementów.

poniedziałek, 9 stycznia 2006, 22:50

Chyba jednak pozwolę sobie na zakup panasonica lumiXa fz20 :D :D jakoś bardziej mnie przekonuje tylko do szczęście potrzebna mi 1 rzecz :!: :!: :!:
Czy ma ktoś przykładowe zdjęcia robione tym aparatem? Nie chodzi mi o zamieszczone na stronach firmy lub porównań. Chciałbym zobaczyć fotografie robione własnoręcznie przez kogoś ponieważ wszystkie galerie w necie mają zachęcić do kupna aparatu i nawet jakby to był zwykły kąpakt za 200 zł to wykonawcy pokazali by jakieś SUPER zdjęcia :( :( aby przekonać klijęta do kupna :? :?
Jeszcze raz pozdrawiam i proszę o zdjęcia :D :D :D
Z góry dzięki :!: :!: :!:

wtorek, 10 stycznia 2006, 19:39

Czy ma ktoś przykładowe zdjęcia robione tym aparatem?

A chcesz się utwierdzić w dobrym wyborze czy zniechęcić? Ze zdjęć które ja robiłem (niestety nie Panasonikiem), mógłbym przedstawić zarówno jedne jak i drugie.
Nie przejmuj się tym, kupisz i sam sobie zrobisz galerię - jak się postarasz to będą także takie jak w tych galeriach - "ponieważ wszystkie galerie w necie mają zachęcić do kupna aparatu ".
Naprawdę nawet bardzo dobry sprzęt sam nie zrobi zdjęcia.
Powodzenia!

czwartek, 12 stycznia 2006, 00:35

http://www.dpreview.com/reviews/compare ... 0&show=all
zobacz sobie porownania obu aparatow ja bym bez zastanowienia bral Panasonica. przy zoomie x10 i wiecej a taki zoom ma Fuji (x10 ) bez stabilizacji obrazu sie nie obejdzie Fuji stbilizacji nie ma a Panasonic (x12) bardzo dobra.
Jezeli patrzec na koszty to Panas ma akumulator w cenie i tansze karty pamieci SD a do Fuji dochodzi zakup aku i ladowaki i drozsze karty XD.
zycze milego focenia

czwartek, 12 stycznia 2006, 23:36

w weekend pojechałem do Olsztyna i chciałem na reala zobaczyć aparaty (dotknąć i zobaczyć czy są wygodne) jednym słowem chciałem dokonać wyboru :) :) ceny są GIGANTYCZNE!! dla przykładu panasonic fz20 w media markt kosztuje 2299 pln :!: :!: :!: a fuji S5600 1500 pln :!: :!: :!: (wspomnę że na allegro lub w sklepach internetowych można kupić te aparaty za: fz20=1500 a S5600=1100). Zawsze można popatrzeć 8) 8)
wchodząc do jednego sklepu pytałem się o aparaty panasonica i fuji... W sklepie były tylko aparaty renomowanych firm takich jak: canon olympus nikon minolta... Sprzedawca odpowiedział mi że nie kupiłby takiego aparatu ponieważź jest coś z nimi nie tak :( :( mówił że jak by miał do wyboru kupić jakiś aparat to nie brał by lumixa fuji czy sony ponieważ to nie sprawdzone firmy i nie mają takiej jakości co canon... itp ... powiedział też że najtańszy obiektyw leica kosztuje około 2500 zł więc jest coś nie tak z tym aparatem(lumix) i innymi z tej serii bo aparat kosztuje około 1800zł więc mówił że to pewnie jakieś podruby czy nie wykonywane pożądnie :? :? :? Zadał mi także pytanie czy kupiłbym samochód wyprodukowany przez panasonc i gdyby luedzie go polecali... (chyba bym nie kupił ale to tak na marginesie) :roll: :roll: :roll:
zastanawiające jak myślicie czy jest w tym prawda??
PS:Dla zainteresowanych kupiłem fz20 teraz czekam na paczkę bo aparat idzie pocztą:)

prosze o udzielanie sie w dyskusji i dziękuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi :D :D :D :D :!: :!:

wtorek, 17 stycznia 2006, 17:55

ceny są GIGANTYCZNE!!

jak to zwykle bywa w media markt

Remcio111 napisał(a):
brał by lumixa fuji czy sony ponieważ to nie sprawdzone firmy

panasonic czy sony to bym się w ostateczności zgodził, ale fuji?
:shock:

Remcio111 napisał(a):
powiedział też że najtańszy obiektyw leica kosztuje około 2500 zł

Tak, ale zapewne obiektyw do lustra, niewymienny obiektyw jest zapewne gorszy jakosciowo i ciężko porównywać uniwersalne obiektywy hybryd do osobnych obiektywów Leic'y. Ciężko jest typowym użytkownikom aparatów określić jaki jest cena obiektywu w kompakcie czy hybrydzie. Gratuluję zakupu!

wtorek, 17 stycznia 2006, 18:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona