Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 canon 300D czy hybryda 8mpix 
Autor Wiadomość

każda lustrzanka jest lepsza od kompaktu! Szczególnie EOS 300D który posiadam od września i jestem bardzo zadowolony! Jedyne co mi przeszkadza to szumy. Ale bez przesady. Pozatym masz wszystko full manual, a jedna z najważniejszych cech to to, że możesz zmieniać obiektyw, doczepiać lampe itp. A te 2 mpx mniej nawet nie zauważysz ;)

wtorek, 7 lutego 2006, 20:36

Kolega kultowiec chyba coś pomylił :). Głównymi zaletami lustrzanki są: brak szumów i szybkość działania. W każdym razie w 350D mam standardowo ustawioną czułość 400 ISO i powiększenia do 30x40 wychodzą super. W kompaktach większe powiększenia są możliwe praktycznie tylko przy najniższej czułości.

wtorek, 7 lutego 2006, 21:09

nie, nie jest bardzo denerwujące. Ergonomia - super. Wszystko pod palcem. Flash tak jak w każdej lustrzance radze wymienić na zewntrzny. To samo tyczy sie obiektywu (kitowy jest kitowy)

wtorek, 7 lutego 2006, 21:41

Proszę o wzięcie pod uwagę aparaty w okolicy 2000zł.
Po zakupie hybrydy musisz kupić kartę pamięci, torbę oraz dodatkowo opcjonalnie statyw, jakieś filtry (razem kilka setek). W przypadku lustrzanki cyfrowej (a w przypadku Canona 300D ewidentnie) masz następujące wydatki:
1. to samo co do hybrydy (kilka setek)
2. wymiana kiepskiego kita na coś lepszego (od 1500 do 5000zł)
3. zakup teleobiektywu (od 1000 do kilku tys.)

Czyli jak widzisz przy zakupie lustra musisz mieć w kieszenie kilka tysięcy na zakup przyzwoitych obiektywów. Na ISO 100 każda hybryda/kompakt kładzie na łopatki 300D z jego kitem.

środa, 8 lutego 2006, 10:36

kiedys na tym forum jeden czlowiek nie dal sobie powiedziec nic nt minolty, teraz nadeszla kolejna era forum :D

umarl krol niech zyje krol :D

tak jak napisano kup yakumo albo mediona 10Mpix, bedziesz mial lepsze fotki niz z 300D

środa, 8 lutego 2006, 11:28

zapomniales dodac: kup olympusa
za 2000 Olka dual kit nie kupi, ale jak się rozglądnie to okolicy 2700 E-300 dual kit by kupił. I na 100% byłby to jakościowo lepszy zakup niż 300D z kitami w takiej samej cenie (18-55 i jakiś tani w okolicy 70-300).

W porównaniu do 300D kit hybrydy Panasonika, Fuji, Minolty dlaszą 1000 razy lepszą funkcjonalnośc i porównywalną jakość i nie będą generować dodatkowych wydatków.

środa, 8 lutego 2006, 12:33

sam stałem przed takim wyborem Panas fz30 czy lustrzanka z kitem. chcę przeznaczyć na aparat 2 -3 tyś zł. Z lusterek były to C 300d , N d50 i O e500. Po przeczytaniu kilkuset wątków i osobistym zrobieniu przykładowych fotek w sklepie pozostał Oli e 500 z dual kit i Panas fz 30 i jeżeli będę mógł wywalić 3 tyś to kupię Olka. dlaczego nie Canona -bo z kitem robi dla mnie gorsze zdjęcia(takie jakieś mdłe), a nie chcę wydawać pieniędzy na inne obiektywy.

Jacek 2004 ma rację, nie porównuje body czy systemów. doradza jakie jest najlepsze rozwiązanie za określoną kwote pieniędzy.

Tommy ja myślę że Jacek 2004 broni Olympusa większośc osób pisze że nie ma szkieł do Olego, że są drogie , a do Canona jest duzy wybór, są tanie.... po prostu krytykuje go, a Jacek 2004 jako jeden z nielicznych posiadaczy E systemu przedstawia logiczne argumenty za. np. tej samej klasy obiektywy są w zbliżonej cenie itp.

Wielu ludzi tak jak ja nie kupuje "systemu" tylko chce kupić body z obiektywem - komplet i cieszyć się ładnymi zdjęciami za określoną kwotę. e 500 chyba to zapewnia. Gdyby 300d miał lepszego kita wybrałbym Canona. Natomiast czy body E500 czy 300d jest lepsze ma chyba mniejsze znaczenie, bo dużo ludzi foci i tak kitami

pozdrawiam

środa, 8 lutego 2006, 16:58

Canonem 10D,Canonem 300D i 350D, Nikonem 70D i 50D i naprawdę nie wiem co wybrać, jakieś rady?
Na początek to skompletuj sobie wymarzone (czytaj potrzebne) obiektywy a potem zastanawiaj się nad puszką. Jeśli miałbym poprzestać na ww markach to Canon 20D :wink:

PS
Napisz czego spodziewasz się po sprzęcie dla siebie i co będziesz fotografować? I jaką kasę chcesz wydać?

środa, 8 lutego 2006, 17:59

darco: tak, jak najbardziej zgadzam sie, rowniez po czesci z jackiem,
lustro to droga zabawka i studnia bez dna, rowniez zgodze sie z tym ze jesli ktos zaklada przed zakupem ze nie ma zamiaru kupowac obiektywow tylko focic kitem to niech sobie da spokoj z lustrem

jacek2004: napewno czesc hybryd bedzie bardziej funkcjonalna, z tym tez sie zgadzam, z jednym zastrzezeniem - cena trabanta jest juz czesto nizsza niz hybrydy :)

moj sarkazm wzial sie stad iz uwazam ze oly robi dobre zdjecia, ale nie jest najlepszym rozwiazaniem dla wszystkich choc mozna nieraz odniesc takie wrazenie z postow jacka2004 :)

pozdrawiam, no offence :)

środa, 8 lutego 2006, 18:16

cena trabanta jest juz czesto nizsza niz hybrydy
zgadzam się, ale po doliczeniu kosztu rozsądnych obiektywów (aby uzyskać zakres i jakośc hybrydy), cena trabanta rośnie o 2000zł a nawet 3000 zł minimum :wink:
Body 350D, D50, D5D, E-300, E-500 też jest tańsze od dobrej hybrydy, ale każde znich jest o niebo bardziej funkcjonalne od wykastrowanego funkcjonalnie 300D, no chyba że Wasia Ware nieco poprawia jego wizerunek.

środa, 8 lutego 2006, 18:28

paulo3d no widzisz ale włożyłeś kij w mrowisko :wink:
paulo3d napisał(a):
to zakup obiektywu jest inwestycją na lata.
zgodziłbym się z tobą gdyby chodziło o zakup nowego obiektywu o unikalnym zastosowaniu przy jego (obiektywu) wysokiej cenie. Lub o dziwaczny osprzęt typu lampy do macro czy też jakieś kątowe wizjery na przykład.

W każdym innym przypadku wejście w system to "bajki z mchu i paproci". Na łeb lecą jedynie ceny puszek (niezależnie od systemu), ale puszka to ułamek ceny całego zestawu, resta to przeważnie obiektywy, obiektywy (szczególnie te kupine w drugim obiegu) trzymają ceny i można bez problemu je sprzedać. W ciągu ponad rocznego "forumowania" kilkunastu gości przesiadało się z "systemu" na "system", co niektórzy wyprzedawali nawet całkiem pokaźnie szklarnie i kupowali takież same w innym systemie :wink:

środa, 8 lutego 2006, 19:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona