Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 08:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 olympus e-500 vs. nikon d50 co wybrać???? 
Autor Wiadomość

Post olympus e-500 vs. nikon d50 co wybrać????
naczytałem sie ogrom postów dlatego odnosnie walorów kazdego z tych aparatow ale jeszcze potrzebuje tzw gwozdzia do trumny czyli pomocy w podjeciu ostatecznej decyzji. otz mam mozliwosc kupienia ktoregos z tych 2 aparatów w dual kitach z obiektywami takimi jak wymienionymi w tytule. cena olympusa wraz z karta 520 funtow a nikona to 515 funtow. czyli mozna powiedziec ze sa w idetycznej cenie.
juz sie sklanialem ku e500 bo ma automatyczne czyszczenie matrycy ale ...jeszcze chce sie upewniec.

aha co bardzo wanze dla osob sie wypowiadajacych sie w/w temacie. moja przygoda pozostanie na razie i mozliwe ze na dluzszy czas tylko na ktoryms z tych dual kitow, czyli nie bede wchodzil w system poza to co teraz kupie. dodam iz mam na razie canon S1IS i zadawala mnie on w wielu płaszczyznach, wiec wiem tez ze i z kazdego z w/w modeli bede rowniez zadowolony.
jak wspomnialem na poczatku potrzebuje tylko przyslowiowego gwozdzia do mojego wyboru. co wybierzecie za te same pieniążki.
Pozdrooo.
jarek

wtorek, 15 sierpnia 2006, 18:25

o matko to cos slabo przegladales forum albo poprostu klamiesz.

popatrz kilka linijek nizej pod twoim topiciem na str glownej forum...
ten sam problem mialem w zeszlym tygodniu. mozesz sobie poczytac:
http://www.forumfoto.pl/viewtopic.php?t=8345

jestem zadowolony z d50 i mysle ze to byl dobry wybor. jedyne co by mnie teraz przekonywalo do e500 w twoim przypadku to to ze bedziesz zmienial czesto obiektywy i czepaczka do kurzu ci sie przyda. na twoim miejscu wbil bym sobie tego gwozdzia przy nikonie d50 :D

wtorek, 15 sierpnia 2006, 22:59

W E-500 masz lepsze obiektywy kitowe tzn. 14-45 i 40-150, matrycę o większej rozdzielczości (zarejestrujesz więcej szczegółów). Masz też podgląd GO, przy krajobrazach się przydaje, może nie do GO przy takim wizjerze, ale daje pojęcie o rozkładzie świateł i cieni (D50 GO nie ma).

Poza tym ja bym kupił na Twoim miejscu E-300 - dostajesz solidniejszy korpus, lepszy wizjer, i dodatkowo oszczędzasz nawet 500zł. Niestety będziesz miał mniejszy LCD.

środa, 16 sierpnia 2006, 14:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]