Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 01:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 stabil. body czy obiektywu? 
Autor Wiadomość

Post stabil. body czy obiektywu?
witam czy można jednoznacznie określić co lepsze: stabilizacja w body Np. Sony α 100 czy stabilizacja obiektywów np.Canon 400. To pytanie chciałbym też rozpatrzyć pod kątem kosztów zakupu droższych obiektywów ze stabilizacją. dziękuję za podpowiedzi,szykuję się do zmiany FZ 30 na wspomniane przykładowe aparaty. :!:chciałbym jeszcze zaznaczyć że mam na uwadze szczególnie "długie" obiektywy do sportu i przyrody (300, a nawet jeśli ceny pozwolą 400)

wtorek, 29 sierpnia 2006, 07:41

Stabilizacja w body taka jak w sony będziena pewno tańsza niż w canonie. Dobre obiektywy z IS to wydatek paru tysięcy.
Jednak nigdy nie zastanowiałem się co jest lepsze. Choć mi się zdaje że stabilizacja obiektywu powinna być lepsza oczywiście mogę się mylić.

wtorek, 29 sierpnia 2006, 07:50

Dlaczego rzucasz się na największe platikowe wydmuszko-body we wszechświecie? Dedukuję, że z powodów finansowych. Jeśli finanse nie są dla ciebie problemem, to odpuść sobie te plastiki, i kup 30D (w Sonym nie masz póki co alternetywy na lepsze body).
Jak do A100 czy 400D dokręcisz porządne tele ważące ponad 2kg to ci się plastik w body powigina :wink: Nie wspomnę już o ergonomii uchwytu, przecież jednego i drugiego body nie da się trzymać z normalnym obiektywem, a co dopiero z porządnym tele.

Sam mam doświadczenie z E-1 i E-300. Po dokręceniu do E-1 ZD35-100mmf2.0 (o wadze 2.5kg) wszystko jest ok, dobrze się trzyma i manipuluje (a z gripem to już sama bajka). Po dokręceniu ZD 35-100mm do E-300 już takiej wygody nie ma.

wtorek, 29 sierpnia 2006, 09:04

faktycznie cena ma dla mnie znaczenie ,bo docelowo bardzo mi zależy na lustrze o uchylnym LCD takim jak w E 330 ,ale o większej matrycy i ilości pikseli (odbitki wielkoformatowe) Pewnie jest kwestią czasu aż Canon coś takiego wypusci ale nie chcę na to czekać z FZ 30.Jest on niestety za kiepski przy iso powyżej 80. a takie warynki to tyklko w studio by można sobie zapewnić.Wiem że na takich zmmianach sprzętu dużo tracę i denerwuje mnie to .tym bardziej że wejście w konkretne lustro to też uwiązani9e się do obiektywów z jednej grupy,bo spasować można ich może wiecej ale już nie ma pewności czy będzie działała stabilizacja obojetnie czy w body czy obiektywie.Ciężar i dyskonfort mnie nie przeraża ,chyba że wymienione przeze mnie aparaty z innychpowodów odrzucasz biorąc pod uwagę moje potrzeby.Ciężki temat...ale męczę się z tym Panasem ,to iso jest nie do przeskoczenia ,chociaż reszta jak na hybrydę naprawdę fajna!

[ Dodano: Wto Sie 29, 2006 10:27 am ]
Kurcze,a może jednak doraznie będzie najlepiej nie czekać tylko przy relatywnie niskiej cenie wziąc canona 350 ? może przy tak popularnym modelu nie stracę za duzo sprzedając go za jakiś czas ,tylko że 2 mln.pikseli mniej... przy dużym formacie to chyba jest istotne...

[ Dodano: Wto Sie 29, 2006 11:15 am ]
Jacek,czy jesteś w stanie powiedzieć czy pod względem iso są jakieś znaczące różnice między Sony100 ,Canonem350 i 400?

wtorek, 29 sierpnia 2006, 09:20

faktycznie cena ma dla mnie znaczenie ,bo docelowo bardzo mi zależy na lustrze o uchylnym LCD takim jak w E 330

To kupuj E-330 jak ci potrzebne uchylne LCD

marafoto napisał(a):
ale o większej matrycy i ilości pikseli (odbitki wielkoformatowe)

Jeśli chcesz większych formatów to zainwestuj 99$ w soft inteligentnie interpolujący (jak znajdę linka to go wkleję). 6-8 megowa matryca plus ten sofy będzie zdecydowanie lepiej niż 10 megowa matyryca, a będzie też taniej niż aparat z matrycą FF.

marafoto napisał(a):
Pewnie jest kwestią czasu aż Canon coś takiego wypusci
nie jestem tego pewien - Canon zarabia na wydmuszkach, a nie na nowinkach.

marafoto napisał(a):
Kurcze,a może jednak doraznie będzie najlepiej nie czekać tylko przy relatywnie niskiej cenie wziąc canona 350 ? może przy tak popularnym modelu nie stracę za duzo sprzedając go za jakiś czas ,tylko że 2 mln.pikseli mniej... przy dużym formacie to chyba jest istotne...
Nowe plasticzaki Canona wychodzą tak często, ze za rok, dwa nikt nie spojrzy na twojego 350D. Poza tym to modele projektowane na dwa trzy lata amatorskiego użytkowania, potem zaczynają się awarie na skutek zmęczenia materiału np. migawka, przyciski, klapki, złącza itp. Wydmuszki Canona muszą być tanie, a nie trwałe.

marafoto napisał(a):
Jacek,czy jesteś w stanie powiedzieć czy pod względem iso są jakieś znaczące różnice między Sony100 ,Canonem350 i 400?

A100 mocno szumi.

wtorek, 29 sierpnia 2006, 12:21

jacek,w takim razie czekam na tego linka i może od razu się przyznam że zupełnie nie wiem co to jest za "ustroistwo" :oops: więc może od razu podasz mi namiar gdzie będę mógł się zaznajomić 'z czym to się je' :wink:

znów mi namieszałeś -ale konstruktywnie ,dlatego DZIĘKI SERDECZNE

wtorek, 29 sierpnia 2006, 12:45

marafoto, tu masz linka do opisu interpolacji w fotografii, oraz wymienione są i testowane niektóre programy do interpolacji (niektóre nawet darmowe).
http://www.americaswonderlands.com/digi ... lation.htm

A tu jest właśnie przykład działania PhotoZoom'a
http://www.benvista.com/main/skin1/imag ... ample2.htm

środa, 30 sierpnia 2006, 08:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]