Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 16:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 MediaTech MT-415 i Kodak CX6230 opinie / próbki fotek 
Autor Wiadomość
Post MediaTech MT-415 i Kodak CX6230 opinie / próbki fotek
Bardzo proszę użytkowników ww cyfraków o opinie / jakieś fotki na mail:
maciejmm@acn.waw.pl Syn napalił się na cyfraka i te dwa aparaty spodobały mi się ale zeby nie kupować "kota w worku" za uciułane wiele miesięcy kieszonkowe prosimy o informacje. Z góry dziękuję

sobota, 17 stycznia 2004, 04:19

Na ogół aparaty typu "Media-Tech" są pomyłką z założenia - ten, przyznaję, ma jako tako sensowne parametry, ale tylko w miarę... Jednak - jeżeli ma to być kwota w okolicach 900 złotych (jak w sieci) - to pomyłka, za tę sumę można dostać aparaty nie dość, że "firmowe", to jeszcze ze znacznie lepsze parametrami... Ogólnie szkoda pieniędzy.

Kodaki w tym przedziale cenowym cieszą średnią opinią, ale to już firma, która ma coś wspólnego z fotografią. Niemniej parametry tego aparatu są zbliżone do powyższego Mediatecha.

Zależnie od pieniędzy - w tym segmencie można polecić Olympusa 350, Minolty 323 i 223 (w kolejności do najtańszej).

Pozdrawiam.

niedziela, 18 stycznia 2004, 06:20
właśnie kupiłe taki aparacik jak na domowe potrzeby jest super nie żałuje i jak słysze że ktoś poleca mediatech albo canona za podobna cene nie ma pojecia o aparatach proponuje chipa ze 06.03 na prawdę superowy aparacik.do tv bez problemu podłączyć można i na pewno CIę zaskoczy tylko odrazu dokup akumulatorki bo w zestawie sa zwykle baterie jak zaczniesz pstrykac na długo nie starcza:(Pozdrawiam i jakiego canona dostane za niecałe 900 zł.???co to za pajac pisał. papa!!Łukasz

poniedziałek, 2 lutego 2004, 01:19
Administrator

Watek zostal przeniesiony do dzialu "sprzęt", bo jak widac do "gielda" nie bardzo pasuje.

Piszcie w opowiednich dzialach. To ulatwi nam wszystkim korzystanie z forum.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 08:17

Wiesz co, Łukasz - straszliwy bełkot z siebie wyrzuciłeś, nawet nie wiem, czy chciałeś obrazić mnie czy osobę, która wątek założyła, ale mało to istotne. Gorzej, że nie bardzo rozumiem, jaki to aparat Cie tak mile zaskoczył. Ale to też mało istotne wobec faktu, że nikt tu o Canonach nie pisał. Skoro już jednak o nich mowa - to tak na marginesie i poza tematem - za taką cenę możesz Canona kupić, chociaż ja sugerowałem Olympusa bądź Minoltę.

A jeżeli ten pozbawiony interpunkcji zachwyt dotyczył Media-Techa, no to cóż... Kwestia gustu i potrzeb. Niemniej wierzę, że potrafi zaskoczyć. Sama możliwość podłączenia do telewizora jest już niesamowicie zaskakująca.

A CHIP to zaiste wyrocznia dla fotografów.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 10:19
Moderator

Nie ma co. Najwyraźniej nasz kolega Łukasz, nie do końca wie na czym polega marketing mniej znanych firm, nie zajmujących się tak naprawdę produkcją aparatów i kupił coś kiepskiego. Choć mi się wydaje, że mógł wybrać jakąś z przytoczonych przez Ciebie Minolt, choć z jego wypowiedzi trudno wysnuć jakiekolwiek wnioski, poza tym, że CHIP robi super testy aparatów cyfrowych (PS. W sumie to taki zły on nie jest. :) ).

Co do założyciela tematu. Prosiłbym o podanie jakiejś kwoty wyjściowej, którą możecie przeznaczyć na ten aparat, to łatwiej będzie nam coś doradzić.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 12:59

Co do CHIPA - ostatni test czytałem, zgadzam się, nie jest zły, ale i nie za dobry. Przede wszystkim dziwnie dobrano aparaty do porównań i progi cenowe, dzięki czemu np. mój C-740 rywalizuje np. z G5 i C-5050 jako aparat pow. 2500 złotych... No i do samych metod oceniania można się przyczepić, ale nie chcę już ciągnąć tego tematu, wielokrotnie był tutaj poruszany. W każdym razie w powyższym teście Media Techy się jakoś nie znalazły, rozumiem, że tu chodzi o jakiś wcześniejszy - czerwcowy, tak? Nie wiedziałem, że CHIP tak często robi zbiorcze testy cyfrówek, widać to czasopismo ma więcej wspólnego z fotografią, niż się nam tutaj wydawało i niesłusznie je szkalujemy. A być może chodzi nie o test a krótkie recenzje nowych produktów - taką recenzję Media Techa rzeczywiście czytałem. Na ogół są to zwiastuny nowych produktów (więc oparte na doniesieniach producenta) i praktycznie zawsze brzmią entuzjastycznie - po prostu reklamówka.

Zresztą - szkoda ciągnąć ten wątek; sorry, ale dla mnie wyższość aparatów "firmowych" nad Media Techem jest oczywista - to dokładnie to samo przełożenie, co między rowerem z hipermarketu i "prawdziwym". Jednak - jeżeli komuś wystarczają Mediatechy i rowery hipermarketowe - to na zdrowie, niech służą długo i dobrze.

Poza tym - naprawdę z wypowiedzi Gościa Łukasza ciężko jest mi jednoznacznie wywnioskować, który to aparat tak Go poraził swoimi możliwościami. Może nam to jeszcze wyjaśni bardziej przystępnie.

A co do ceny - autor tego wątku zamieścił go omyłkowo w dziale "Giełda", potem wrzucił drugi identyczny w dziale "Sprzęt" - i ten spotkał się z licznym odzewem. Chyba nawet, Vendeur, zamieściłeś swojego posta (nie mam pewności). Zasadniczo wątek już się skończył.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 16:27
Moderator

Hehe! Właśnie jakoś mi to brzmiało znajomo i dziwiłem się, że nie ma tu mojego posta, który wydawało mi się, iż pisałem... :)

poniedziałek, 2 lutego 2004, 16:32
CHIP ma wiele artykułów sponsorowanych (bardziej lub mnie jawnie) więc nie warto brać ich na poważnie ! (A przynajmniej nie do końca poważnie).

wtorek, 3 lutego 2004, 12:18
Moderator

Mylisz się! Według takiego rozumowania możnaby wysnuć wnioski, że nie warto brać niczyich testów pod uwagę, bo każdy jest w jakimś stopniu sponsorowany... Dlaczego bowiem CHIP miałby kierować się korzyściami materialnymi a inni nie? CHIP to bardzo poważna i ogromna firma i nie potrzebuje uciekać siędo takich radykalnych posunięć. Oni mają najlepszą pozycję i naprawdę nie potrzebują pieniędzy za artykuły sponsorowane, aby przetrwać. W przeciwieństwie do innych czasopism i serwisów internetowych.

Pozdrawiam.

wtorek, 3 lutego 2004, 12:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]