Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 22:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 e510 czy sony a100 pomocy 
Autor Wiadomość

Post e510 czy sony a100 pomocy
Pomocy bo już powoli wszystko mi się miesza.
byłem zdecydowany na e-510 w dual kicie ale to wydatek ok 4000 jak chodze po sklepach to a100 jest duż tańszy
Prosze o pomoc który wybrać czy w a100 obiektywy kitoowe są tak dobre jak w e-510 jeżeli nie to jaki wybrać obiektyw żeby z body nieprzekroczył ceny olka w dual kicie,
Na początku będe robił zdjęcia tak jak każdy imprezy rodzinne , wycieczki dużo zdjęć dzieciom i co warto dokupic w przyszłości jak uzbieram znowu troche pieniędzy ( jakie obiektywy).
W gre wchodzą już tylko te dwa modele - stabilizacja.

wtorek, 3 lipca 2007, 23:17

E-510, jak dobrze poszukasz, to kupisz w dual kicie za 3600.

Kit w A100 to jedna wielka tragedia, prawie od 18mm jest już ciemno czyli f=5.6.
A100 szumi jak diabli, bo to najbardziej szumiący DSLR ze wszystkich na rynku.
Samo wykonanie A100 jest opłakane, sam kiepski plastik, zero wyściułek antypoślizgowych.

W E-510 masz sprawnie działający system czyszczenia matrycy, w A100 to jest tylko marketingowa imitacja.

W E-510 masz też funkcję Live View (w A100 tego nie ma).

Z tego co ludzie piszą to E-510 ma super wydajny system stabilizacji matrycy.

Kity z E-510 są bardzo dobrej jakości i mają szybki AF.

Chcąc kupić do A100 coś zamiast kita to wydatek 1500zł, a niezłe tele to też około 1000zł więc sobie to szystko zsumuj i porównaj z E-510 dual kit.

środa, 4 lipca 2007, 08:53

dzięki z pomoc właśnie o takie porównanie mi chodziło to jeszcze bardziej umacnia mój wybór co do e-510 teraz musze dozbierac z 300-400 stówki i n zakupy

środa, 4 lipca 2007, 08:59
Nie wierz w te wszystkie bzdury o Sony A100,bo najwięcej krytykują ten aparat osoby,które go w rękach nie miały,nie mówiąc już o cykaniu zdjęć.
Tak się akurat składa,że A100 nie szumi tak mocno jak większość twierdzi,a nawet szumi mniej niż np: Canon 350D,Nikon D70s.I co ciekawe szumi także mniej niż E510 i to w całym zakresie ISO (w-g FotoKurier 6/2007).Przy ISO 100 i 200 osiąga poziom szumów jak Nikon D200 (FotoKurier 8/2006-cały test Sony A100)
Jakość wykonania aparatu jest bardzo dobra,dobrej jakości tworzywo,a w miejscu trzymania pokryty jest antypoślizgową gumą.Jeśli chodzi o obiektywy kitowe to tak jak u wszystkich producentów-mają być tanie.A do zdjęć wycieczkowych,rodzinnych itp. całkowicie wystarczają.Przy okazji-jest wiele dobrych szkieł od Koniki-Minolty pasujących do A100,a w całkiem przyjemnej cenie.Są też szkła Carl Zeiss,ale tu już cena jest wyższa.
Mnie osobiście do A100 przekonał test w FotoKurierze i fakt,że E510 ma tylko 3 punktowy autofocus,gdy sony aż 9-cio punktowy.Podobno autofocus w E510 to jego pięta achillesowa.
Najlepiej przeczytaj wspomniany test A100 i zobacz ten aparat osobiście w jakimś sklepie-zobaczysz kto mówi prawdę.

czwartek, 5 lipca 2007, 14:27
Nie wierz w te wszystkie bzdury o Sony A100,bo najwięcej krytykują ten aparat osoby,które go w rękach nie miały,nie mówiąc już o cykaniu zdjęć.
Tak się akurat składa,że A100 nie szumi tak mocno jak większość twierdzi,a nawet szumi mniej niż np: Canon 350D,Nikon D70s.I co ciekawe szumi także mniej niż E510 i to w całym zakresie ISO (w-g FotoKurier 6/2007).Przy ISO 100 i 200 osiąga poziom szumów jak Nikon D200 (FotoKurier 8/2006-cały test Sony A100)
Jakość wykonania aparatu jest bardzo dobra,dobrej jakości tworzywo,a w miejscu trzymania pokryty jest antypoślizgową gumą.Jeśli chodzi o obiektywy kitowe to tak jak u wszystkich producentów-mają być tanie.A do zdjęć wycieczkowych,rodzinnych itp. całkowicie wystarczają.Przy okazji-jest wiele dobrych szkieł od Koniki-Minolty pasujących do A100,a w całkiem przyjemnej cenie.Są też szkła Carl Zeiss,ale tu już cena jest wyższa.
Mnie osobiście do A100 przekonał test w FotoKurierze i fakt,że E510 ma tylko 3 punktowy autofocus,gdy sony aż 9-cio punktowy.Podobno autofocus w E510 to jego pięta achillesowa.

A ja bym nie wierzył w te testy w fotokurierze szumy pewnie porywnywane byly w jpegach bo w rawach to przeciez sami uzytkownicy potwierdzaja ze poziom szumow jest znaczny i napewno duzo wyzszy niz w canonie niewiem jak robili ten test ze wyszlo im inaczej. AF w olympusie jest 3-polowy tylko ze to nie jest wyznacznikiem jakosci AF tylko raczej celnosc, pewnosc i szybkosc i tak w wiekszosci tych 9polowych tylko srodkowy czujnik jest krzyzowy (najbardziej czuly) i sie korzysta w wiekszosci przypadkow tylko ze srodkowego.

czwartek, 5 lipca 2007, 14:55
Nie wiem czy A100 szumi w raw-ach,bo jpg-i prezentują się bardzo dobrze i raw-ów nie pstrykam.Jestem zwolennikiem fotografii bez obróbki lub z minimalną,dlatego wolę poświęcić chwilę na odpowiednie ustawienie parametrów ekspozycji niż trzaskać w raw-ach,a potem siedzieć przed komputerem i je poprawiać.
Ale skoro mówimy o większości przypadków,to w takim razie najczęściej zdjęcia robi się w jpg-ach,bo ilość raw-ów mieszczących się na karcie jest o wiele mniejsza.
A co do E510,to jego 3 punktowy autofocus jest ponoć dość wolny-w warunkach poniżej 3EV ostrość ustawia w 1,8s.A poniżej 2EV czasami trafiają się nieostre zdjęcia (w-g Fotokurier 6/2007)

czwartek, 5 lipca 2007, 19:04
Nie wiem czy A100 szumi w raw-ach,bo jpg-i prezentują się bardzo dobrze i raw-ów nie pstrykam.Jestem zwolennikiem fotografii bez obróbki lub z minimalną,dlatego wolę poświęcić chwilę na odpowiednie ustawienie parametrów ekspozycji niż trzaskać w raw-ach,a potem siedzieć przed komputerem i je poprawiać.
Ale skoro mówimy o większości przypadków,to w takim razie najczęściej zdjęcia robi się w jpg-ach,bo ilość raw-ów mieszczących się na karcie jest o wiele mniejsza.
A co do E510,to jego 3 punktowy autofocus jest ponoć dość wolny-w warunkach poniżej 3EV ostrość ustawia w 1,8s.A poniżej 2EV czasami trafiają się nieostre zdjęcia (w-g Fotokurier 6/2007)

Nie chce sie sprzeczac ale wieszkosc lustrzankowcow jakich znam robi zdjecia w RAWach nawet jezeli ktos ma RAW w kompakcie to wybiera RAW. Fotografia bez obrobki? Ja jednak wole RAW a parametry ekspozycji tez sie ustawia RAW moze pomoc jedynie w lekkim niedoswietleniu, przeswietleniu lub WB. Ale porywnywanie szumow w jpegach to wg mnie wielka pomylka, jak porownujesz jpegi to zdaje sie e510 ma iles stopni odszumiania i wlaczysz najwyzszy i wyjdzie Ci ze ma najmniejsze szumy ;-) czyli duzo zalezy od testujacego jak on tam sobie poustawia w aparacie. Co do AF to tez troche zabawne rzeczy w tym fotokurierze pisza wiadomo w ciemnych warunkach E510 radzi sobie slabo bo nie ma lampki wspomagajacej i jedynie blyskami lampy jest wspomagany AF tak samo zdaje sie jest w A100. AF tez w duzej mierze zalezy od obiektywu ale raczej watpie zeby z kitowymi A100 miala lepszy AF. A te pare sekund w olympusie to pewnie z wlaczonym LV im wyszlo :-) (mam konstrukcje sprzed ilus lat E1 i tyle czasu nie ostrzy nawet w ciemnosciach a od tego czasu ponoc AF w olympusie znacznie sie poprawil = przyspieszyl). Dziwne ze sie opierasz na jednym tescie w internecie jest pelno testow na stronach dprview.com, steve-digicams.com, letsodigital, fotopolis, luminos-landscape moze warto zapoznac sie ze wszystkimi zeby zobaczyc jakie sa roznice miedzy nimi. Oczywiscie zadnemu z tych testow byl nie wierzyl do konca.

piątek, 6 lipca 2007, 07:29

Post Re: e510 czy sony a100 pomocy
felek35 napisał(a):
Pomocy bo już powoli wszystko mi się miesza.
byłem zdecydowany na e-510 w dual kicie ale to wydatek ok 4000 jak chodze po sklepach to a100 jest duż tańszy
Prosze o pomoc który wybrać czy w a100 obiektywy kitoowe są tak dobre jak w e-510 jeżeli nie to jaki wybrać obiektyw żeby z body nieprzekroczył ceny olka w dual kicie,
Na początku będe robił zdjęcia tak jak każdy imprezy rodzinne , wycieczki dużo zdjęć dzieciom i co warto dokupic w przyszłości jak uzbieram znowu troche pieniędzy ( jakie obiektywy).
W gre wchodzą już tylko te dwa modele - stabilizacja.

t
Witam!!
body A100 kupisz za mniej niż 2000 ,kita za 100 , słoik 100-2,8 makro 1500-1700 , ten zestaw za te pieniądze wymiata konkurencję.
Szumy - w zeszłym tygodniu robiliśmy test D200 z 70 200 2.8 A100 z 200 2.8
Rawy na 800 iso nie do rozpoznania który z jakiej puszki , poniżej lepsza
Alfa powyżej D200.

piątek, 6 lipca 2007, 09:29

johny1974, robienie zdięć w JPEGach, mając możliwość zapisu w RAW jest BEZSENSEM i od razu daje mierne świadectwo o użytkowniku.

Body E-510 kosztuje 2500zł, ale w stosunku do Alfy dostajemy super skuteczność czyszczenia matrycy i Live View (obie warte dopłaty 500zł)

A obiektyw macro z odwzorowaniem 1:1 do E-510 mamy w cenie 700zł.

piątek, 6 lipca 2007, 13:22
http://onephoto.net/publish.php?idPublish=3

piątek, 6 lipca 2007, 14:27

niebęde zakładał nowego tematu ale dalej jestem w kropce a100 już odrzuciłem ale pojawił się na fotopolis test e-510 i jest tam porównanie do e-410 i mi bardziej podobają się zdjęcia z e-410 szczególnie porównanie zdjęcia banknotu z e-410 jest super ostre e-510 ma stabilizacje którą posiadam też w fz7 i już niejedno zdjęcie mi ze tak powiem uratował szczególnie przy większych zbliżeniach.

wtorek, 10 lipca 2007, 14:41
Zdjęcia z e-410 są raczej dosyć mocno wyostrzane we wtórnej obróbce (softem aparatu) matryce posiadają te same e410 i e510 więc raczej rozdzielczość zdjęć będzie taka sama poprostu w e510 jest mniejsza ingerencja softu aparatu w efekt końcowy.

środa, 11 lipca 2007, 07:24

felek35, kolega opiotr już ci wyjaśnił, E-410 i E-510 to aparaty kierowane do rożnych klientów.
E-410 dla początkujących amatorów lub ludzi którzy niemalże w 100% bazują na JPEGAch wprost z aparatu. Fotki są wyostrzone, kolory podbite tylko robić odbitki.

E-510 jest kierowany dla nieco bardziej zaawansowanego amatora, ustawienia bardziej miekkie, raczej należy robić w RAW i potem obrabiać fotki na PCecie - finalny efekt może być taki sam jak w E-410 ale nie wszystkim fotografom zależy aby ostrość waliła po oczach.

Sam musisz zadecydować czy robisz tylko JPEGi czy będziesz konwertował RAWy.

Rozwarzyć musisz jeszcze kwestię stabilizacji, czasami się przydaje.

środa, 11 lipca 2007, 10:15

No dobra, ale czy można (jakby ktoś chciał) tak "ustawić" E-510, żeby ostrzył tak jak e-410?

środa, 11 lipca 2007, 22:57
No dobra, ale czy można (jakby ktoś chciał) tak "ustawić" E-510, żeby ostrzył tak jak e-410?

W prawie kazdym aparacie czy to kompakt czy lustrzanka da sie ustawic stopnie wyostrzania, kontrastu i innych parametrow, jak w e510 wszystko da sie na max to pewnie zdjecia beda wygladac jak w e410.

czwartek, 12 lipca 2007, 07:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona