Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 16:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Który obiektyw wybrać (M42) 
Autor Wiadomość

Post Który obiektyw wybrać (M42)
Mam Canona EOS 400D z obiektywem kitowym.
Myślę o kupnie obiektywu Tamron AF 18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical ale narazie tylko myśle :)
Teraz chce kupić obiektyw TELE i na allegro znalazłem 2 obiektywy ze złączem M42:

1. Magnon 300 mm f 5.6
2. Optomax 400mm f 6.3

Oba za niecałe 300zł.

I mam pytanie. Czy podpowiecie mi który z nich byłby lepszy. Którego byście mi doradzili. A może oba to straszne badziewie i lepiej je sobie darować.
Pytam bo jak napisałem wyżej jestem bardzo zainteresowany kupnem tego Tamron AF 18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical (IF) ze względu na jego funkcjonalność tylko narazie brak funduszy, a bardzo chciałbym coś o dużym zbliżeniu

poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 13:21

Nie znam żadnego z tych szkiełek, ale przy tej cenie chyba można zaryzykować, nie?

Natomiast mam uwagę co do Tamrona.
Pamiętaj, że te uniwersalne szkła, podobnie jak 18-200 Tamrona i Sigmy, okazują się w codziennym użyciu często za ciemne...
Przykład: robisz konie na łace. Nie zbliżasz się, a jedynie wykorzystujesz swój długi kraniec zooma. W pełnym słońcu fotki wychodzą piękne, ale już jak słońce schowa się za chmurę, to ta jasnośc 6.3 okazuje się być kiepściutka, i jak nie podciagniesz ISO do co najmniej 400, to wszystko będzie poruszone... A jak nie daj Boże masz nakręcony polar, to już 800 trzeba...

Z takimi obiektywami to jest coś za coś. Osobiscie wolę plecak manualnych jasnych szkieł niż jedno takie uniwersalne. 18-200 biorę, owszem, na narty, bo na śniegu jasno, a plecaka nie będę przecież po górach woził :wink:

wtorek, 7 sierpnia 2007, 10:16

Te manualne tak czy siak do f=8 trzeba będzie przymykać aby wyszło coś sensownego na zdięciu (kontrast, ostrośc itp).

Masz kitowca, to lepiej pomyśl o jakimś 70-300mm z AF - w 1000zł na pewno znajdziesz coś sensownego, co na 300mm będzie nawet lepsze niż te M42.

Wg mnie wywalanie 300zł na analogowe obiektywy niedostosowane do cyfrowej matrycy, i to jeszcze bez AF mija się z celem.

Wynalazki typu 18-200 .. 250 też sobie odpuść.

środa, 8 sierpnia 2007, 09:23

wielkie dzięki za opinie. Napewno wezmę je sobie do serca!
Pozdrawiam

piątek, 10 sierpnia 2007, 21:32

Mam Canona EOS 400D z obiektywem kitowym.
Myślę o kupnie obiektywu Tamron AF 18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical ale narazie tylko myśle :)
Teraz chce kupić obiektyw TELE i na allegro znalazłem 2 obiektywy ze złączem M42:

1. Magnon 300 mm f 5.6
2. Optomax 400mm f 6.3

Oba za niecałe 300zł.

I mam pytanie. Czy podpowiecie mi który z nich byłby lepszy. Którego byście mi doradzili. A może oba to straszne badziewie i lepiej je sobie darować.
Pytam bo jak napisałem wyżej jestem bardzo zainteresowany kupnem tego Tamron AF 18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical (IF) ze względu na jego funkcjonalność tylko narazie brak funduszy, a bardzo chciałbym coś o dużym zbliżeniu

nie znam obi tych szkieł
proponował bym lepiej poszukać coś sprawdzonego w tych ogniskowych
Tair 4,5/300mm
Sonnar 4,/300mm
w obu pełne dziury jak najbardziej użyteczne
Jeśli styknie Tobie 200 mm również polecam Jupitera 21M 4/200

jacek2004 napisał(a):
Te manualne tak czy siak do f=8 trzeba będzie przymykać aby wyszło coś sensownego na zdięciu (kontrast, ostrośc itp).

Masz kitowca, to lepiej pomyśl o jakimś 70-300mm z AF - w 1000zł na pewno znajdziesz coś sensownego, co na 300mm będzie nawet lepsze niż te M42.

Wg mnie wywalanie 300zł na analogowe obiektywy niedostosowane do cyfrowej matrycy, i to jeszcze bez AF mija się z celem.

Wynalazki typu 18-200 .. 250 też sobie odpuść.

hehe
ciekawie prawisz Jacku czy możesz poprzeć czymś swoja tezę? dotyczącą przymykania?

czy przepastna głębia na f:8 i maksymalna ostrość jest dla ciebie wyznacznikiem jakości obiektywu?
czyżbyś tylko robił fotografie na przysłonach 8-11 i po zrobieniu je wyostrzał?

Jeśli wolisz coś z AF
to pomyśl nad Canonami
100-300 lub 70-300

wtorek, 30 października 2007, 13:03

Mam system E Olympusa i tu firmowe obiektywy na "pełnych" dziurkach dają dużo lepszy obraz (kontrast, ostrość, praca pod światło) niż manualne stałki przymykane do f=8, i co najważniejsze dalej mam AF.

Dzieje się to dzięki temu, ze formowe obiektywy pod E system są projektowane po matrycę cyfrową, mam nadzieję, ze w innych systemach nowe firmowe obiektywy są też projektowane pod matrycę cyfrową, ale po twojej wypowiedzi to już zaczynam mieć wątpliwości.

środa, 31 października 2007, 11:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]