Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 17:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Poradzicie co kupic do 4000zł ?? :) dobry zestaw 
Autor Wiadomość

Post Poradzicie co kupic do 4000zł ?? :) dobry zestaw
Witajcie przymierzam sie do kupienia lustrzaneczki upragnionej od dawna . lecz gdy coraz wiecej czytam nei wiem co wybrac jaki obiektyw;/ no i body tez stoi pod znakiem zapytania ;/;/
Zastanawiam sie nad D80+ jakis fajny obiektyw tylko nie mam pojecia ktory;/ czy
1.) Tamron 28-75
2.) Sigma 17-70
3.) nikkor 17-70
4.) jakis inny ??
Zdjęcia jakie bede wykonywał to portrety, imprezy(koncerty, dyskoteki na tym mi najbardziej zalezy zeby sie nadawał), i krajobrazy czyli ogolnie to potrzebuje uniwersalne szkło prosze o jakies rady lub moze całkowicie inny zestaw do 4000 zł moze troszeczke przekroczyc ta kwote z gory dziekuje za wasze profesjonalne opinie

piątek, 18 stycznia 2008, 00:06

Tamrona 28-75 raczej sobie odpuść, dobrze radzę ;)

Jesteś już zdecydowany na wybór systemu? Jeśli masz dylemat, z rodzaju Canon vs Nikon, i nie masz jeszcze kolekcji szkieł żadnego z tych systemów, to radziłbym się przyjrzeć Canonowi 30d. Jest o klase lepszy niż 400d, i wyraźnie przewyższa d80. Do tego polecam Canon 17-85 f/4-5.6 IS USM - mam taki własnie zestaw. Troche ciemny obiektyw, ale możesz spokojnie nadrobić ISO nawet do 1600 (udało mi się focić w nocy z ręki z niezłym rezultatem ;)), o czym Nikony i inne mogą sobie pomarzyć ;) Zmiescisz sie spokojnie w tych 4000 PLN.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem Nikona, to śmiało wybierz to co ci lepiej leży w łapie. Oba systemy prezentują bardzo zbliżony poziom i zostawiają w tyle pozostałe systemy. Dodatkową zaletą jest szeroki wachlarz możliwości przy rozbudowie aparatu, zerknij na allegro ile jest obiektywów i różnych akcesoriów poszczególnych producentów. Pozdrawiam

piątek, 18 stycznia 2008, 10:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]