Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 2,1MPix z zoom opt czy 4,1 bez? 
Autor Wiadomość
Post 2,1MPix z zoom opt czy 4,1 bez?
mam problem. Mam w domu dwa aparaty. Canona A40 i Packard Bell. Pierwszy ma 2,1MPix a drugi 4,1MPix. Wydaje mi się że zdjęcia wyraźniejsze powinny być na tym drugim a jednak gdy w programie graficznym robię sobie zbliżenie dużo wcześniej na ekranie pojawiają się widoczne pixele n aparacie o wyższej rozdzielczości. Dlaczego tak jest?

wtorek, 27 stycznia 2004, 13:08

ALbo te 4mpix sa interpolowane (czy jak sie to pisze) czyli tak naprawde to ma np tylko 2mpix, albo ten bell jest tak kijowy...

wtorek, 27 stycznia 2004, 14:21

:!: :!: :!: JAKOŚC ZDJĘĆ ZALEŻY GŁÓWNIE OD JAKOŚCI OBIEKTYWU, NASTĘPNIE OD JAKOŚCI PROCESORA (I ALGORYTMÓW), ODPOWIADAJĄCEGO ZA PRZEMIANĘ DANYCH Z MATRYCY NA OBRAZ DO ZAPISANIA. OSTATNIĄ MIARĄ JAKOŚCI, JEST ROZDZIELCZOŚĆ MATRYCY!!
Matryca o wiekszej rozdzielczości może dawać zdjęcia o mniejszej dokładności odwzorowania szczeg.

wtorek, 27 stycznia 2004, 19:22

zdecydowanie kupilbym ten z "jakakolwiek" optyką
nawet kosztem mniejszej matrycy

środa, 28 stycznia 2004, 22:14
Moderator

Post Re: 2,1MPix z zoom opt czy 4,1 bez?
MACIEJ A. napisał(a):
mam problem. Mam w domu dwa aparaty. Canona A40 i Packard Bell. Pierwszy ma 2,1MPix a drugi 4,1MPix. Wydaje mi się że zdjęcia wyraźniejsze powinny być na tym drugim a jednak gdy w programie graficznym robię sobie zbliżenie dużo wcześniej na ekranie pojawiają się widoczne pixele n aparacie o wyższej rozdzielczości. Dlaczego tak jest?

Zostaw sobie Canona, a to coś innego sprzedaj póki jeszcze możesz. Albo sprzedaj oba i kup sobie np. Canona A70 - będziesz miał dobry aparat z jeszcze lepszymi zdjęciami i optyką :)

czwartek, 29 stycznia 2004, 18:26
Coraz wiecej aparatów reklamuje się jako xxxMpix a w efekcie jest to słaba martyca - niejednokrotnie jeszcze CMOS i wielkość jest interpolowana do reklamowanej wielkości.
Nawet w parametrach technicznych potrafią podawać wielkość interpolowana !!! To draństwo! Uważajcie.
W markowym sprzęcie nikt takich jaj nie robi.

środa, 4 lutego 2004, 16:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]