Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 19:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Co to za aparat? 
Autor Wiadomość

Post Co to za aparat?
Witam

Mam pytanie, czy wie może ktoś co to za aparat? - jaka firma, model itp. Ja tylko wiem, że to aparat cyfrowy i strasznie podoba mi się jego starodawny wygląd.

z góry dzięki za odpowiedź.

Załączniki:
co to.JPG
co to.JPG [ 3.93 | Przeglądane 2277 razy ]
środa, 12 marca 2008, 17:05

Post Re: Co to za aparat?
Leica M8 - czyli coś w rodzaju "remake'u" legendarnego aparatu:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4861
Z tego co wiem to jest to bardzo droga zabawka ;)

środa, 12 marca 2008, 17:35

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Cholera tak mi się on podoba, strasznie się na niego napaliłem, ale liczyłem, że będzie kosztował około 2000 zł a nie 20000 zł. Boże za takie pieniądze to ja chyba aparatu nie kupię - bałbym się go używać - hmm 20000 zł to jest dla mnie suma niewyobrażalna. Ale mi się humor popsuł, szkoda.

A może znasz (znacie) inne aparaty wyglądające tak rewelacyjnie ale za przyzwoite pieniądze?

środa, 12 marca 2008, 19:30
Panasonic L1 lub jego odpowiednik u Leici Digilux V3
http://www.dpreview.com/news/0602/06022 ... cdmcl1.asp

czwartek, 13 marca 2008, 08:18

Jestem zachwycony tą Leica D-Lux 3. Jak na moje potrzeby fotografa amatora taki aparat kompaktowy w zupełności wystarczy. Ale postanowiłem już, jak będę piękny i bogaty to kupie sobie też M8.

Mam jeszcze tylko ostatnie pytanie, czy istnieje coś podobnego do D-Lux 3, ale posiadające dodatkowo wizjer. Jak nie istnieje to trudno jakoś bez wizjera przeżyję.

Dzięki za odpowiedź.

czwartek, 13 marca 2008, 10:47
derek napisał(a):
Jestem zachwycony tą Leica D-Lux 3. Jak na moje potrzeby fotografa amatora taki aparat kompaktowy w zupełności wystarczy. Ale postanowiłem już, jak będę piękny i bogaty to kupie sobie też M8.
Mam jeszcze tylko ostatnie pytanie, czy istnieje coś podobnego do D-Lux 3, ale posiadające dodatkowo wizjer. Jak nie istnieje to trudno jakoś bez wizjera przeżyję.
Dzięki za odpowiedź.

Ten D-Lux 3 to zwykły kompakt i raczej nie wart swojej ceny - Leica opracowawuje swoje kompakty wspólnie z Panasonicem i większość aparatów ma swoje odpowiedniki u panasonica w cenie o połowę niższej. Akurat D-Lux 3 chyba nie ma odpowiednika ale raczej odradzam sam miałem jakiś kompakt Panasonica i jakość obrazu z 10MPix matrycy 1/1.6" będzie naprawdę marna. Ale ten Panasonic L1 czy Leica Digilux 3 to prawdziwa klasyka. Panasonic L1 kosztuje coś około 3700zł z jasnym obiektywem od Leici (sam obiektyw coś około tego kosztuje).

czwartek, 13 marca 2008, 16:21

derek, jak cię interesują małe aparaciki, to zainteresuj się Olympusem E-420 z obiektywem Zuiko 25mm/2.8 - nie powiniej kosztować więcej niż 2000zł.

piątek, 14 marca 2008, 14:44

opiotr napisał(a):
Ten D-Lux 3 to zwykły kompakt i raczej nie wart swojej ceny - Leica opracowawuje swoje kompakty wspólnie z Panasonicem i większość aparatów ma swoje odpowiedniki u panasonica w cenie o połowę niższej. Akurat D-Lux 3 chyba nie ma odpowiednika ale raczej odradzam sam miałem jakiś kompakt Panasonica i jakość obrazu z 10MPix matrycy 1/1.6" będzie naprawdę marna. Ale ten Panasonic L1 czy Leica Digilux 3 to prawdziwa klasyka. Panasonic L1 kosztuje coś około 3700zł z jasnym obiektywem od Leici (sam obiektyw coś około tego kosztuje).

Przyznam, że nie jestem zawodowym fotografem i na pewno w przyszłości nim nie zostanę i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie, że latam po mieście czy idę na wycieczkę w góry z wielką lustrzanką, dlatego właśnie tak bardzo spodobał mi się M8, który z wyglądu przypomina mi aparat kompaktowy, który posiada jednak możliwość wymiany obiektywów, jednak cena odstrasza.
Wydaje mi się więc, że jak na początek dla mnie aparat kompaktowy w zupełności wystarczy, a że lubię kupować rzeczy porządne, dlatego bardzo mi podchodzi ten D-Lux 3.
Nie chciałbym na razie lustrzanki, bo sytuacje w jakich planuję wykorzystywać aparat to główne wycieczki krajoznawcze po górach, nad morze itp, oraz imprezy różnego rodzaju, i ciężko byłoby mi targać wszędzie za sobą lustrzankę.
Serdeczne dzięki jednak za dobre rady, bo jak okaże się, że zainteresuję się fotografiką bardziej, na pewno nie omieszkam sprawić sobie lustrzankę i wtedy Panasonic L1 będzie moim głównym kandydatem.

jacek2004 napisał(a):
derek, jak cię interesują małe aparaciki, to zainteresuj się Olympusem E-420 z obiektywem Zuiko 25mm/2.8 - nie powiniej kosztować więcej niż 2000zł.

no ciekawa propozycja, mi jednak w głównej mierze chodzi o wygląd - bardzo zależy mi aby mój aparat wyglądał jak z innej epoki i dlatego właśnie aparaty Leici tak mi się podobają, a to, że przy okazji są rewelacyjne pod względem oferowanych możliwości to super

WAŻNE PYTANIE

Zależy mi aby mój aparat robił zdjęcie jedno po drugim z jak najmniejszymi przerwami, chodzi o to, że jak pstryknę zdjęcie, żebym nie musiał czekać 5-10 sekund aż będę miał możliwość zrobienia zdjęcia następnego.
Pytanie: czy aparaty Leici pozwalają na robienie zdjęć dużo i szybko? ile muszę odczekać czasu aż będę mógł zrobić zdjęcie następne np. za pomocą D-Lux 3? niby znam parametry tego aparaty, ale nie mam pojęcia, jak znaleźć info na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedź.

piątek, 14 marca 2008, 17:37
derek - ostatnio na allegro byl taki wynalazek: http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/lc1.html Poszedl za 1200zł. Trzeba przyznac ze fajny, ale blizniak czyli Leica Digilux 2 prezentuje sie jeszcze lepiej ;)

sobota, 15 marca 2008, 01:45

lumiks napisał(a):
derek - ostatnio na allegro byl taki wynalazek: http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/lc1.html Poszedl za 1200zł. Trzeba przyznac ze fajny, ale blizniak czyli Leica Digilux 2 prezentuje sie jeszcze lepiej ;)

no fajny ten Panasonic, ale masz rację, Digilux 2 http://www.dpreview.com/reviews/LeicaDi ... ntview.jpg chyba podoba mi się bardziej. kurde teraz to już sam nie wiem, może będzie jednak lepiej od razu zacząć porządnie i kupić lustrzankę a nie kompakt. muszę się nad tym poważnie zastanowić.

jeszcze jedno - Digilux 2 jest ładniejszy od Digilux 3 :wink: . ciekawe tylko dlaczego Digilux 2 kosztuje prawie tyle samo co Digilux 3 skoro różni się od niego nie tylko wyglądem, ale przecież ma gorsze parametry.

Ponawiam też moje pytanie z wcześniejszego posta:
Zależy mi aby mój aparat robił zdjęcie jedno po drugim z jak najmniejszymi przerwami, chodzi o to, że jak pstryknę zdjęcie, żebym nie musiał czekać 5-10 sekund aż będę miał możliwość zrobienia zdjęcia następnego.
Pytanie: czy aparaty Leici pozwalają na robienie zdjęć dużo i szybko? ile muszę odczekać czasu aż będę mógł zrobić zdjęcie następne np. za pomocą D-Lux 3? niby znam parametry tego aparaty, ale nie mam pojęcia, jak znaleźć info na ten temat.

sobota, 15 marca 2008, 11:01
derek - jesli sie nie myle to Leica D-LUX 3 jest odpowiednikiem Lumix`a LX2, tak wiec szybkosc tych aparatow powinna byc podobna. W tym tescie - http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/lx2.html - w podsumowaniu powinienes znalezc odpowiedzi na Twoje pytania.

sobota, 15 marca 2008, 13:29
derek napisał(a):

Ponawiam też moje pytanie z wcześniejszego posta:

Raczej każdy obecny aparat jest w stanie robić przynajmniej 2-3 kl/sek problemem jedynie czasami może być prędkość AF.

sobota, 15 marca 2008, 17:59

znalazłem coś takiego http://reviews.cnet.com/digital-cameras ... 06926.html i jest tu napisane że potrzeba trochę ponad 2 sekundy aby zrobić następne zdjęcie. wydaje mi się, że nie jest to za dużo, jak na moje potrzeby fotografa amatora.

dzięki wszystkim za pomoc, za wprowadzenie mnie w świat Leici i Panasonica. muszę się teraz poważnie zastanowić czego tak na prawdę chcę, dopiero wtedy będę mógł rozpocząć przygodę z fotografią.

cały czas ubolewam że M8 jest dla mnie do zdobycia, ale cóż nie można mieć wszystkiego.

niedziela, 16 marca 2008, 11:06
Ponad 2 sek. w tym 0,7 sek. shutter lag przy zwykłym ośw. no trochę dużo. Ale korzystając z trybu continous (kolejne strzały bez ustawienia AF) masz 1.2 kl./sek.

poniedziałek, 17 marca 2008, 10:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]