Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 15:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 CZy warto czekać do maja? 
Autor Wiadomość
Post CZy warto czekać do maja?
Witam!
Planuję zakup pierwszego aparatu cyfrowego. Myslę o Z1, A80, C750 lub s5000 wiec z uwagą czytam wasze posty. Napewno dokonam tu jakiegoś wyboru. Zastanawiam się jednak czy warto czekać do wiosny czy też do maja jak będziemy w Unii. Czy sądzicie że ceny aparatów jakoś znacząco spadną po 1 maja? Chodzi o to żebym nie żałował za 3 m-ce, że mogłem aparat kupić taniej albo lepszy za te same pieniądze...
Pozdrawiam wszystkich!

środa, 28 stycznia 2004, 22:29

Jest tutaj gdzieś identyczne pytanie i to dzisiaj zostało zadane...

Sądzę, że ceny nie powinny nagle zmaleć o jakąś imponującą sumę - przynajmniej nie te z Allegro (bo sklepowe i owszem), sprzęt tam sprzedawany w większości pochodzi z Zachodu (i Stanów). Prawdopodobnie ceny poszczególnych aparatów generalnie będą schodziły w dół w miarę pojawiania się kolejnych nowości, tak jak ma to miejsce wszędzie. Obawiam się, że rozumując w ten sposób będziesz czekał, i czekał, i czekał... Bo zawsze pojawi się coś fajniejszego.

Uważam, że w tej chwili jest dobry czas na zakup aparatu - primo: jest po Świętach i zawyżone w okresie przedświątecznym ceny tradycyjnie wędrują w dół; secundo: dolar poleciał na łeb i szyję, więc to szczególnie dobry moment, by ściągnąć coś ze Stanów... Dla przykładu - kolega ostatnio dostał A80 z kartą 128MB za ok. 1300 złotych. To brzmi całkiem nieźle.

Przyznaję z żalem, że mój aparat staniał już blisko 200 zetów od chwili zakupu - ale gdybym go kupił tydzień wcześniej, byłbym kolejną stówę do tyłu. ;)

A z powyższej czwórki zdecydowanie polecam C-750 - ale obawiam się, że nie będzie szybko taniał, bo to wciąż najlepszy UZ Olympusa, mimo wypuszczenia C-760. Tanieje za to C-740. Możesz jeszcze poczekać trochę, żeby zobaczyć, jak się ceny kształtują, ale chyba nie warto psuć sobie radości oczekiwaniem do maja... Pomyśl, ile okazji do dobrych zdjęć przejdzie Ci koło nosa... ;)

Pozdrawiam i dobrego zakupu!

środa, 28 stycznia 2004, 22:45

Zawsze opłaca się zaczekać. Aparaty tanieją co miesiąc. Poza tym jak długo będziesz zwlekał to go nie kupisz (bo za miesiąc będzie taniej)!! Jaki to zysk! Bedziesz o 2000zł do przodu :lol:

czwartek, 29 stycznia 2004, 00:51

Dla przykładu - kolega ostatnio dostał A80 z kartą 128MB za ok. 1300 złotych. To brzmi całkiem nieźle.

Moglbys cos wiecej o tym napisac ?? znaczy sie jak i gdzie kupowal ??

Pozdrawiam
Lech R.

czwartek, 29 stycznia 2004, 07:26

Shade, wiele pomóc Ci nie zdołam, znam sprawę z opowiadania i widziałem efekt (czyli aparat). Po prostu kumpel poprosił swojego znajomego, który akurat przyjeżdżał ze Stanów, o kupno aparatu i określił próg cenowy. Miał to być Canon A70/80. Niespodziewanie dla samego zlecającego w ramach tegoż progu cenowego udało się nie tylko kupić Canona A80, ale i kartę 128MB.

Warto nadmienić, że w korzystnym zakupie zdecydowanie dopomogły wahania kursu dolara ;) Bywają takie miłe niespodzianki.

Takie rozwiązanie ma i swoje minusy - kwestia gwarancji, itd. W korzystnej cenie (takiej "amerykańskiej") A80 oferowała swego czasu słynna tutaj POLUSA na Allegro.

Pozdrawiam.

czwartek, 29 stycznia 2004, 09:19

Jednak przesadziłem z tym optymizmem - zapłacił 1400 złotych a nie 1300. Ale to wciąż całkiem dobra cena.

czwartek, 29 stycznia 2004, 14:58
Moderator

Post Re: CZy warto czekać do maja?
Kris1975kce napisał(a):
Witam!
Planuję zakup pierwszego aparatu cyfrowego. Myslę o Z1, A80, C750 lub s5000 wiec z uwagą czytam wasze posty. Napewno dokonam tu jakiegoś wyboru. Zastanawiam się jednak czy warto czekać do wiosny czy też do maja jak będziemy w Unii. Czy sądzicie że ceny aparatów jakoś znacząco spadną po 1 maja? Chodzi o to żebym nie żałował za 3 m-ce, że mogłem aparat kupić taniej albo lepszy za te same pieniądze...
Pozdrawiam wszystkich!

Samo wejście do Unii nie gwarantuje spadku cen w Polsce, a nawet mógłbym się założyć o moją Z1, że nie będzie zauważalnych różnic! Tzn na pewno nie 1 maja, ani nie do końca 2004 roku. Może za kilka lat coś się zmieni, ale chyba tyle nie będziesz czekał??? :)

Zresztą na Allegro można naprawdę tanio kupić.

czwartek, 29 stycznia 2004, 18:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]