Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 PENTAGRAM .... 
Autor Wiadomość

Post PENTAGRAM ....
Witam !!

dlaczego z góry skreślacie aparaty tej firmy czy rzeczywiście zdjęcia z nich są aż tak tragiczne? prosze o opinie ...te negatywne jak i pozytywne...

niedziela, 1 lutego 2004, 00:48

Skoro np takie firmy jak Canon czy Nikon robia aparaty od xx lat i dalej nie wszytko wiedza... to co moze wiedziec o robieniu aparatow firma, ktora robi modemy???

niedziela, 1 lutego 2004, 16:17

Niestety tak. Całkiem niedawno, kiedy kupowałem sobie prostą cyfrówkę, którą potrzebowałem tylko do prostych, nieambitnych zdjęć, które musiałem mieć natychmiast w przyzwoitej jakości w komputerze (całą resztę zadań pozostawiając analogowej lustrzance) - chciałem kupić sobie tanią trzymegapikselówkę (powiedzmy w okolicach 1300zł z kartą 128MB). Ponieważ miałem możliwość brania takich aparatów do testów (wcześniej raczej pożyczałem dużo droższe modele) wziąłem parę modeli "tanich" firm. Było kilka modeli HP, jakiś Media-Tech i Pentagramy. O ile zdjęcia z HP były jeszcze do przeżycia, to Media-Tech i Pentagramy, a zwłaszcza te ostatnie ujawniały swoje ogromne braki. Przede wszystkim dawała o sobie znać mizerna optyka, która słabo ostrzyła, wprowadzała bardzo duże zniekształcenia wszystkich chyba rodzajów (zwłaszcza aberracja chromantyczna i zniekształcenia geometryczne). Matryca bardzo przekłamywała kolory - zresztą wśród trzech testowanych (nowych!) egzemplarzy miałem jeden popsuty pod tym względem (zdjęcia były czarno-fioletowe). Pozostałe egzemplarze lubiły kolory odzwierciedlać "skokowo" - miały po prostu ograniczone możliwości rozpoznawania kolorów. Trochę zrezygnowany, bo nawet (najlepsza z tych wszystkich) jakość zdjęć z HP mnie nie satysfakcjonowała zacząłem przeglądać oferty renomowanych firm i się po prostu straszliwie zdziwiłem. Bo o ile jeszcze trochę wcześniej cena markowego aparatu była rzędu 1000zł/megapiksel, to tutaj okazało się, że Canony, Olympusy, Nikony i Minolty są niewiele droższe od garażowych wynalazków typu Pentagram. Canon A300 kosztował z sklepie 1000zł. Różnica w jakości była kolosalna. Obtestowałem Minoltę E223, która mimo 2MP produkowała lepsze zdjęcia niż wszystkie HP, Pentagramy i Media-Techy razem wzięte - gdyby 2MP mi wystarczały z pewością bym się wtedy zdecydował właśnie na nią. W końcu prawie kupiłbym A300, ale była bardzo dobra promocja na klasę wyższego Olympusa C-300, którego w rezultacie kupiłem niewiele drożej. Moim zdaniem popularność "wynalazków" polega po prostu na tym, że większość ludzi ciągle myśli, że dobre aparaty renomowanych firm są absolutnie poza ich zasięgiem. To nieprawda. Przyzwoitą cyfrówkę można już kupić za 650zł. Ważne jest tylko, by nie zachłystywać się nic nie dającymi parametrami technicznymi, tylko porównywać jakość zdjęć.

niedziela, 1 lutego 2004, 16:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]