Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pilnie potrzebne informacje! 
Autor Wiadomość

Post Pilnie potrzebne informacje!
Witam!
Mam na imie Marcin i jestem z Białegostoku. Mam do Was ogromna prosbe. Mianowicie pisze teraz prace dyplomowa o aparatach cyfrowych i nigdzie nie moge znalezc informacji o ich budowie. Mowie to o szczegolowych informacjach. Wszystko co do tej pory znalazlem jest bardzo ogolnikowe a moja praca ma wynosic minimum 50 stron :)) Jezeli dysponuja Panstwo takimi informacjami i przeslanie ich dla mnie nie bedzie zadnym problemem, bylbym ogromnie wdzieczny i zobowiazany.

Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Marcin

środa, 4 lutego 2004, 04:38
W CHIP'ie było parę artykułów na temat techniki (zwłaszcza w numerach z ostatniego roku) były obrazki + opis zasady działania matryc wykonanych w różnych technologiach itp. Numery archiwalne możesz sobie zamówić w redakcji - będzisz miał ok. 25 stron techniki z samych meteriałów z Chip'a. Do tego napisz coś o optyce (aberracje itp), do tego kilkanascie stron o obróbce, potem troche o druku (w chipach z ostatniego roku, moze dwóch tez było kilka atrykułów, A jeżeli wejdziesz w nowoczesne systemy prezentacji cyfrowych zdjęć, (VCD, DVD-JPEG itp), to bez problemu spłodzisz lekko ponad 50 stron.

Niestety w chip'a musisz zainwestować, lub znaleźć gościa który od lat prenumeruje to pismo - na CD CHIP SPECJAL są niektóre artykuły w formie elektronicznej, tak że nawet nie musisz klepać tekstu.

Nauka kosztuje więc nic za darmo... :wink:

środa, 4 lutego 2004, 10:14
Sorki , powyżej to też ja, jakoś dzisiaj nie pamiętam żeby się zalogować :oops:

środa, 4 lutego 2004, 11:19
Moderator

Ja mam wszystkie Chipy od zawsze ... :) Także w wersji elektronicznej. Jeśli podasz mi konkretne numery, to mogę podesłać. Chyba jest też CHIP Special jakiś o tym.

środa, 4 lutego 2004, 16:22
Raz do roku dostajesz taka płytkę CHIP SPECJAL (taka czarno- czy też granatowo czerwona) z rocznikami, programami itp.
Jak chesz poratować gościa to mu daj płytki z dwóch ostatnich lat.

środa, 4 lutego 2004, 17:01
Moderator

And... ja wiem na jakiej płytce szukać :) Tylko oni nie dają zawsze wszystkich Chip Special, ale jestem pewien, że coś miałem ostatnio o fotografii, bo kopiowałem na dysk. Płytek nie mogę dać, ale mogę coś z nich wysłać. Dużo nie zajmuje.

środa, 4 lutego 2004, 19:50

Sporo informacji znajdziesz na http://www.dpreview.com (po angielsku)

czwartek, 5 lutego 2004, 00:49

mam CHIP-Special 4/2003 (73) - Fotografia cyfrowa w pliku .chm (plik pomocy html) waży jakies 1.7MB daj maila to wysle

pozdrawiam

czwartek, 5 lutego 2004, 01:05

Dziekuje Wam bardzo za pomoc. Moj adres to viewstyle@wp.pl jezeli posiadacie jakies informacje o budowie aparatow cyfrowych to prosze przeslijcie mi. Bede wdzieczny i zobowiazany.

Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Marcin

czwartek, 5 lutego 2004, 04:22
Moderator

mam CHIP-Special 4/2003 (73) - Fotografia cyfrowa w pliku .chm (plik pomocy html) waży jakies 1.7MB daj maila to wysle

pozdrawiam

Właśnie o tym mówiłem :) ALe chyba już wysłałeś.

czwartek, 5 lutego 2004, 14:27
CD z CHIP SPECJAL będzie najlepszy - jest dużo o budowie matryc itp, a w dodatku nie trzeba klepać tylko Ctrl+C -> Ctrl+V :wink:

czwartek, 5 lutego 2004, 15:22

Bardzo ciesze sie ze posiadacie takie informacje, wiec jak mozecie to wyslijcie mi je na maila viewstyle@wp.pl poniewaz jeszcze nic takiego nie otrzymalem.

Z gory dziekuje. Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Marcin

czwartek, 5 lutego 2004, 18:09
Moderator

Ja niestety z żadnej z naszych polskich beznadziejnych skrzynek nie mogę wysłać maila z załącznikiem o wadze ponad 1 Mb, mimo iż teoretycznie na to pozwalają!! Co za syf! Naprawdę się teraz na nich wkurzyłem!

Zaraz może wrzucę to na republikę i dam Ci link (najlepiej przez PM).

piątek, 6 lutego 2004, 00:13

wyslalem jeszcze jakis urywek ksiązki w PDF'ie (ale dosc prymitywny)

pozdrawiam

piątek, 6 lutego 2004, 00:57

Dziekuje wszystkim za nadeslane pliki i porady. Posiadam juz mnostwo informacji na temat cyfrowek i najzabawniejsze jest to ze wszystkie sa bardzo uzyteczne a jak zliczyc wszystko, to jest tego kolo 100 stron...wiec mam z czego wybierac. Podsuneliscie mi bardzo dobry pomysl z CHIP'em. Oprocz plikow z CHIP 3/2003 oraz pdf ( ktory rozniez jest bardzo pomocy, chociazby przez opis budowy zewnetrznej aparatu), sam odwiedzilem stronke CHIP ONLINE na ktorej udalo mi sie znalezc inne cenne informacje. Takze zostalo mi jeszcze raz podziekowac Wam za pomoc, zaczac kupowac CHIP'a oraz brac sie do skladania tego wszystkiego w jedna sensowna calosc.

Dziekuje, pozdrawiam i zycze milego dnia!
Marcin

piątek, 6 lutego 2004, 04:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona