Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 07:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 PROPOZYCJA STWORZENIA "ALBUMU" UŻYTKOWNIKÓW FORUM 
Autor Wiadomość
Post PROPOZYCJA STWORZENIA "ALBUMU" UŻYTKOWNIKÓW FORUM
Czytając liczne posty, widzę że użytkownicy maja problem zarówno z szukaniem przykładowych zdjęć jak i z zamieszczaniem swoich.

Mam propozyję, żeby utworzyć internetowy "album" użytkowników tego forum.

Daję kilka, może kilkanaście GB miejsca na serwerze, zarejestrowałem darmową domenę
http://fotografowanie.tk (lub jak ktoś woli http://www.fotografowanie.tk )
jest też pewniej i stabilniej działajacy adres: http://www.-.prv.pl
... i czekam na propozycję.
Ja to widzę jako 2 działy:

1. Testy sprzętu - czyli zamieszczamy zdjęcia uszeregowane modelami aparatów, zdjęcia mają na celu pokazanie co dany aparat potrafi (tele - makro - noc - flash itp.) typowe testy żeby użytkownikom przybliżyć możliwości sprzętu można tam również zamieszczać swoje uwagi dotyczące sprzętu.

2. Pochwal się - czyli galeria zdjęć którymi użytkownicy chcieliby się pochwalić. Zdjęcia zamieszczane chronologicznie .

Jeżeli uważacie że coś takiego ma sens, jeżeli macie propozycję na inne uprządkowanie materiałów, jeżeli "oczami wyobraźni" widzicie jak ta strona powinna wyglądać (i jeżeli potraficie ją zrobić) to piszcie na tym forum.
Niestety będę potrzebował Waszej pomocy. Ja daję szybki serwer itp. ale sam nie mam szans tego sensownie poprowadzić. Jeżeli ktoś ze stałych użytkowników chciały pomóc to będę wdzięczny.
Na razie piszcie co o tym sądzicie i czy wchodzicie w to!
--------------------------------------------------------------------------------

Teraz trochę techniki.
Na serwerze mogę dać kilka gigabajtów miejsca, ale z wielu względów nie ma mowy o samodzielnym zamieszczaniu zdjęć (nawet dlatego że trzeba panować nad tym co jest tam zamieszczane).
Jeżeli projekt wypali to podam adres e-mail (skrzynka baaardzo duża) na który były by przesyłane materiały wraz z opisem i podpisem jaki miałby się ze zdjęciem pojawić.

Czekam niecierpliwie na wasze zdanie.

P.S. Osoby zainteresowane kontaktem na priv proszę o korespondencję na adres: webmaster@fotografowanie.tk
Jeżeli ktoś ma pomysł na układ strony, wręcz na wykonanie to będzie super. PHP itp na razie odpada - na początku sam html.

Ostatnio edytowano wtorek, 17 lutego 2004, 10:42 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

środa, 4 lutego 2004, 15:37
Moderator

Ja jestem bardzo ZA!!! :) Mam właśnie zdjęcia z Z1 i nie miałem jak ich umieścić na necie. Chciałem też dać fotki mojego statywu, bo ktoś prosił. Bardzo byś wszystkim pomógł :)

Myślę, że stronę możnaby łatwo zrobić na początek używając jakiegoś szablonu strony www - jest tego dużo.

Podaj tutaj szybciutko maila, gdzie można wysyłać zdjęcia :) Chociaż to będzie też problem, bo przesłanie zdjęcia o wadze 1,5 Mb często jest problemem. Może jakiś inny sposób wymyślisz :)

PS. Sam bym sobie zrobił taki serwer. Mógłbyś może mi napisać w PM, jak tego dokonać?

Pozdrawiam.

środa, 4 lutego 2004, 16:14
Jeżeli masz stałe łącze do internetu to zaden problem.

Z tym że SDI czy nawet NEOSTRADA jest asymetryczna, czyli "na zewnątrz" jest dosyć wolna szybko tylko zasysa dane z internetu.
Ja mam serwer z łączem 1 Mbit w 2 strony więc i zdjęcia będą się szybko ładowały.
Zdjęcia możesz mi przesłac na podany adres: webmaster@fotografowanie.tk
skrzynka ma 200 MB pojemności !!!
Wysyłaj pojedynczo to powinno przejść z Twojej skrzynki. Moja nie ma ograniczeń. A gdybyś miał problemy to załóż sobie na o2.pl powinno przejść.
Prześlij do każdego zdjęcia opis jaki ma się znaleźć - nie będę nic dopisywał - co napiszesz to się znajdzie :lol:

środa, 4 lutego 2004, 16:21
Pierwsza robiona na szybko strona jest już zamieszczona. macie przynajmniej o czym pisać.
Robione w 3 minuty więc nie ma tam rewelacji !!!

P.S. Wszelkie operacje na serwerze i odbiór zdjęć wykonuję przed południem, więc zdjęcia przesłane po południu mogą być zamieszczone w dniu następnym :cry:

środa, 4 lutego 2004, 16:26

Jeśli chcesz, pod koniec przyszłego tygodnia mogę zrobić layout graficzny dla strony. Oczywiście mógłbym napisać w PHP, ale jak odpada, to odpada. W razie czego kontaktuj się ze mną na maila: tomek___k@wp.pl.

środa, 4 lutego 2004, 18:19
Myślę że do końca przyszłego tygodnia zaczną przychodzić pierwsze zdjęcia, prawie będzie można porobić miniaturki na stronę itd, napisz ewentualnie na jaki rozmiar miniaturek będziemy się decydowali (szer. 100 - 150 pix?)
Otwarcie pełnego formatu można zrobić albo jako odnośnik do strony - ale wtedy na xp będzie denerwowało autoamtycznie dopasowanie, można też zrobić bezpośrednio odwołanie do jpeg'a a opis da się przy miniaturce.
Zresztą ty tutaj rządzisz - ty jesteś fachowcem.

środa, 4 lutego 2004, 18:41

BRAWO!! ŚWIETNA MYŚL!! Tylko postarajcie się żeby strona chodziła w miarę szybko, nie wszyscy mają szybkie łącza.

środa, 4 lutego 2004, 18:41
BRAWO!! ŚWIETNA MYŚL!! Tylko postarajcie się żeby strona chodziła w miarę szybko, nie wszyscy mają szybkie łącza.

Ja też w domu pracuję na modemie... Serwer nie będzie ograniczał 1 Mbit wystarczy, przecież nie będzie to aż tak popularna strona - 1000 odwiedzin (daj boże) spokojnie wydoli bez przytykania !

środa, 4 lutego 2004, 18:43

Jest taki skrypt http://www.snipe.net
jego bardzo uproszczoną wersje mozna zobaczyć u mnie na http://www.fotocasting.kce.pl moze sie okazac przydatny

wykorzystuje MySQL'a + PHP i ma fajny skrypt administracyjny

tak czy siak pomysł wydaje mi sie rewelacyjny..pozostaje tylko pytanie czy jako "świeży" grupowicz bede mial mozliwosc umieszczenia swoich zdjec.

Mam serwer ale sie nie wychylałem bo stoi na DSL-u a to tez w kierunku ode mnie 128kbit :(

środa, 4 lutego 2004, 19:05

a moze by tak sprobowac ukladac zdjecia według aparatu ?? tak zeby ktos wybierajacy sprzet moglby zobaczyc jakie zdjecia robi sie na minolcie Z1 a jakie na Olympus'ie C-740 Ultra zoom ??

co Wy na to ??

no oczywiscie: jeden dzial moglby byc "poza sprzetem" pokazujacym czyjes wyczyny techniczne i zdolnosci

środa, 4 lutego 2004, 19:14
Administrator

Pomysl dobry. Mysle ze moglibysmy cos zrobic i podpiac oficjalnie pod serwis. Jest tez do zagospodarowania domena fotografia.art.pl.
Jak zbiore wszystko do kupy ta wieczorem napisze jak bym to widzial.

środa, 4 lutego 2004, 19:39
Moderator

bARTec ... o takim grupowaniu właśnie pisał abd na początku ... Nie czytasz uważnie :)

dziks... WOW! Fajnie, gdy admin popiera pomysły forumowiczów :) Może z tego wyjść niezła współpraca i bardzo ciekawy a zarazem popularny serwis.
Tylko tak dalej :)

środa, 4 lutego 2004, 19:46

Chętnie dodam test mojego Nikona Colpixa 2500 :) O ile nie jest to już za stay aparat?? Jak sądzicie? Nie obraże się 8)

Zaproponujcie też jakąś formę testu, żeby było wiadomo jak zacząć i ile tekstu napocić :!:

Szukałem podobnej strony w necie i nie znalazłem takowej w Polsce. Najbliższa była w Czechach :!:

środa, 4 lutego 2004, 20:00

Najlepiej wymyslcie jakies wytyczne co ma zawierac opis aparatu i jakie konkretnie zdjecia, zeby mozna bylo poronac sprzet... a nie moj jest super do tego tego tego i tego, a ktos inny, ze jest super w 3 innych dziedzinach, a nie ma zadnego porownania;)

środa, 4 lutego 2004, 21:43

[quote="Vendeur"]bARTec ... o takim grupowaniu właśnie pisał abd na początku ... Nie czytasz uważnie :)

Qrczak, słowo bym dał ze bylo skonstruowane troche inaczej :) a jesli tak bylo to wynika z faktu ze bardzo mi sie pomysl spodobal i odpisalem bardzo żywiołowo.. sorry.

aha Vendeur zaraz pisze o wrazeniach z zestawu "ochronnego" do Minolty Z1 a wiem ze kogo jak kogo ale Ciebie to zainteresuje :)

środa, 4 lutego 2004, 22:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona