Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 15:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 lustrzanka dla amatora 
Autor Wiadomość

Post lustrzanka dla amatora
witam. zamierzam kupić lustrzankę dla amatora. do tej pory używałem kompakta, ale nie spełnia on już moich wymagań. chciałem się więc poradzić jaki model byłby dla mnie odpowiedni. myślałem o sony a200.

sobota, 1 sierpnia 2009, 18:35

Post Re: lustrzanka dla amatora
Najpierw powinieneś napisać do czego ma być aparat i czego oczekujesz od niego, i chyba najwazniejsze na poczatku jaką kwotą dysponujesz na zakup lustrzanki.
Zakładam, że aparat ma być do wszystkiego (a w lustrzance to raczej obiektyw - bo to od niego i od fotografa najwięcej zalezy). Ważne jest też czy bedziesz dalej rozwijał swoją pasję fotografi czy chcesz kupić raz komplet i mieć spokój - wtedy może lepiej pomyśleć nad lepszym cyfrowym kompaktem. Trzeba się liczyć z większymi wydatkami co do lustrzanek (obiektywy, filtr i lampa błyskowa - oczywiscie nie wszystko od razu a w miarę potrzeb raczej). Dla amatora wystarczy puszka od nieco ponad 1000zł do 2300zł (czyli taka jedna z najtańszych) ale nie wybierajmy tez przestarzałych konstrukcji. Lepiej kupić tańszy korpus i dokupić bardzo dobre obiektywy. Polecam najpierw zaznajomienie się z tematem (poczytanie opini i testów sprzętu i informacji o samej technice fotografii, np. to forum, optyczne.pl, fotografuj.pl, foto-recenzja.pl).
Ja bym polecił (sam musisz wybrać co Ci bardziej pasuje, poczytaj, przejdź się do sklepu i wypróbuj we własnych rekach):

1. CANON 500 D + obiektyw Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS
2. NIKON D5000 + obiektyw Nikkor 18-105 mm VR
3. SONY A550 + obikektywy 18-55mm SAM + 55-200 mm SAM / lub 16-105mm
4. SONY A300 + obikektywy 18-55mm SAM + 55-200 mm SAM / lub 16-105 mm

Nikona nigdy nie uzytkowałem (nie miałem na własność i nie korzystałem z serwisu) ale użytkownicy tego systemu strasznie narzekają na NIKONowski serwis W POLSCE - powstał o tym cały serwis internetowy [ http://polishnikonservice.com/ ].

Pozdrawiam

sobota, 12 grudnia 2009, 17:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]